• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

yamaha a3000 fıyatı acıklandı

• Konbuyu başlatan hupol
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 9
  • Görülen : 7K
Cevap: yamaha a3000 fıyatı acıklandı

1699 euro diyo thomann.. yani 1700 euro buna vermektense 1850 euro ya s970 alman daha mantıklı yada 1050 euroya s770 almak alternatif mantık.. 150 euroya daha ver vokal ve audio rtm ler oılsun gerci audıo rtm ler bolumu kilitli..

s970 almak daha mantıklı, emo usb var zaten başka oryantal ozellik gereksiz, batı özellikler daha önemli.

Başlarken ne kadar yüksek fiyattan satarsa ilerde stoku kolay eritmek için o kadar düşük fiyattan satma şansı doğar.

Onlarında işleri kolay değil hocam ))

Onlarında işleri kolay değil hocam ))

Yazmıyayım diyordum ama sizin yazınız üzerine dayanamadım. Yamaha Tyros5 bazı bayilerde 250 dolarlık emo setle beraber 12.000 tl bazı bayilerde ise emo hariç 16.500 TL. Avrupada yaklaşık 4.000 euro. Aynı firmanın malı bu kadar dalgalı parekende satış fiyatına tabi olurmu. Psr s970 modeli Avrupada 1850 euro yani yaklaşık 6.000 tl altı. 7000-8400 tl fiyattan satışa çıktı. Bir bayigi Avrupa fiyatından yani 5.950 tl satışa çıktı. Tam alacakken diğer bayiler müdahale ederek fiyatı 6.900 tl ye çıkarttı. Taktikleri değişik anlayamadım. Anlaşılan Avrupadan 400 Euro ucuz satılan Pa4x alacağız. Sonrada Yamaha iyi sese sahip millet anlamıyor diye yaygara yapacaklar.

Hocam ben bir şey bildiğimden değil sadece tahminimi yazdım ama mesleğim (toptan satış) ben kozmetik sektöründe yıllarca çalıştım ama bu sektörü çok iyi bilmiyorum sadece tahmin.

Yazmıyayım diyordum ama sizin yazınız üzerine dayanamadım. Yamaha Tyros5 bazı bayilerde 250 dolarlık emo setle beraber 12.000 tl bazı bayilerde ise emo hariç 16.500 TL. Avrupada yaklaşık 4.000 euro. Aynı firmanın malı bu kadar dalgalı parekende satış fiyatına tabi olurmu. Psr s970 modeli Avrupada 1850 euro yani yaklaşık 6.000 tl altı. 7000-8400 tl fiyattan satışa çıktı. Bir bayigi Avrupa fiyatından yani 5.950 tl satışa çıktı. Tam alacakken diğer bayiler müdahale ederek fiyatı 6.900 tl ye çıkarttı. Taktikleri değişik anlayamadım. Anlaşılan Avrupadan 400 Euro ucuz satılan Pa4x alacağız. Sonrada Yamaha iyi sese sahip millet anlamıyor diye yaygara yapacaklar.

Sevgili hocam , görüslerinize yüzde yüz katiliyorum . Ülkemizdeki müzüsyenlerin hayat sartlari cok zor ve buna ragmen böylesine farkli ücretlerin istenmesi absurd . Hadi diyelim 5950 TL düsük fiyat ( Döviz kurlarinin oynama olasiligi ) , makul fiyat 6300 TL olabilirdi .Ayrica yurtdisindaki fiyatlarda % de 20 KDV dahilinde ve bunun haricinde kar marji ni cikarirsak alis fiyatini ortaya cikarmis oluruz ( Almanya icin fiyati biliyorum ) .Dinimizde uyarir , teraziye dikkat edin diye ...