• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha A300TR alırken nelere dikkat etmeliyim ?

RossMax*

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa80
Arkadaşlar yarın bi a300tr test edicem.Bu aleti alırken nelere dikkat etmeliyim.Orgun sahibi v1 mi v2 mi oldugunu bilmiyor.Version'un kaç oldugunu nasıl anlayabilirim ?

Amatörüm fakat adamın yanında apaşıp kalmıyım diye yardımcı olucak herkese çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Cevap: Yamaha A300TR alırken nelere dikkat etmeliyim ?

cihazın arka kısmında sonradan ekleme bi switch olması lazım or700 lerde vardı varsa muhtemelen V2 dir çünkü o switch V1-V2 olarak çevirmek için cihazı.yoksa bilemicem tabi V1 oluncada koyulmuşsa yani V1-orjinal sistem arası geçiş için eklenmişse o zaman farkı nası ayırdedilir bilemiyorum.

kardeşim v2 olduğunu anlamak için demo bölümüne bas eğer istiklal marşı demosu varsa v2 dir ...
bide v2 de misket 1-2 olarak 2 misket ritimi var v1 de sadece tek misket ritmi var onada bak

Peki tuşlarda neye bakıyım akor falan ?

kardeşim tuşları baştan sona dene bas ...

Kardeşim A300TR V1'in arkasında swiç yok, bu birincisi.Ama V2'nin arkasında swiç var mı yok mu bilmiyorum. Ben de 3 yıl A300TR V1 kullandım. Kartal_123'ün dediği gibi demo şarkılar bölümüne bak. Yani orgun üstünde "song" yazan tuşa bas. O bölümde demo şarkılar var. Eğer İstiklal Marşı demosunu görürsen org V2'dir. Ayrıca aşağıdaki linkte V2'nin ritimleri var. Bakarsan sana fikir verebilir. Zaten V1 ile V2 arasında ritim farkı var bir de ek olarak V2'de yeni demo şarkılar var. Eğer aklına takılan bişey olursa sorabilirsin ;)