• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha ile 80'li yıllardan 2000'li yıllara video

Cevap: Yamaha ile 80'li yıllardan 2000'li yıllara video

ee devir değişiyor, ben her psr 90 ı elime aldığımda bambaşka diyarlara geçip giderim hey gidi günler.....

hey gidi heeeey ,nasılda moralim tepe taklak oldu hele Geçen yıl parçasında kullandığın sesi duyunca iyiden iyiye zaman tünelinin ucundan bi düğünden çıkıverdim sanki oradaydım, tüm düğün boyunca yamahanın o klasik sesi artık strigs sesimiydi ne bide sax sesini çok kullanırdım bende PSR-70 ve PSR 6300 kullandım sayılır,şimdi ne şanslı gençlik neler çıkmış ama insanlarda o eski tad yok dğünlerde o eski ahenk yok yok yok hani varlık içinde yokluk çekiyoruz derler ya işte aynen öyle,bi kere eski heyecan yok artık eskiden heyecan vardı istek vardı herşeyden önce saygı vardı ,keşke hiç gelişmeseydi bu teknoloji denen canavar.

Abi sahane video yapmissin.valla cocukken dugunlerde gordugumuz orglar:)) harikasiniz..emeginize saglik..

yorum için teşekkürler......

Merhaba.

Evvelden beri bana o eski tavernalı dönemlerin tadı çok başka gelir.Güzel bir amaçla çok hoş bir kayıt yapmışsınız.Böylece bizleri o dönemlere götürmüş ve resmen zamanda yolculuk yaptırmış oldunuz ; kendi adıma çok teşekkür ederim.

Umarım vermek istediğiniz mesaj gereken yerlere ulaşır.

Selâmlar.

1992 yılında yamaha psr 62 vede yamaha dsr 1000 nım vardı bugun le kıyslarsak tyros 4 le pa 3x ust uste gıbı bırsey yanı pasr 62 de koma vardı dsr 1000 a6 kastımlıydı yanı 16 radet rıtım yzılıyordu o zamnlar orglard aksak rıtımler yoktu bende vardı ne zamanlrdı be o zaman bıle rıtım yazıyordum memleketımde ayancıkta yasıyordum cevre ılcelerden koca koca adamlar rıtım yazdırmya gelırdı bende ozamanlr 18 yasımdaydım :)

tüm yorumlar için teşekkürler sizleri hayat meşakkatinden biraz olsun alıp geçmişe paraların bozuk ama adamların sağlam olduğu o yıllara götüre bilmek güzel keşke hep o yıllarda yaşasaydık ......

Arkadaşım emeğine sağlık. Çok güzel bir video olmuş, gerçekten duygulandırdın bizi. 95 yılında şehir dışında okurken ev arkadaşımın vardı psr4600 den ben bağlama çalardım, oda orgla eşlik ederdi. 2-4 ritmi aynı senin yazdığın gibi yazar, bağlamayla beraber çalardık. Şimdi bende klavyeci oldum. Ama o dönemlerdeki orga emek verenler gibi bizler uğraşamıyoruz, sadece set seçmek yada org beğenmekle geçiyor günlerimiz. Buda kapitalist sistemin, bir çıkmazı.

Tekrar eline emeğine sağlık...

Bizim psr 70 kullandığımız yıllarda,şu an rahmetli olan değerli bir müzisyen abi bi gün bizim köye düğüne gelmiş valla yalan söylemeyeyim 1991 yılı falandı galiba üstte Roland E-70 allta da korg m1 ,Yav dedim bunlarnasıl org böyle hiç görmedimde duymadımda ama onlar nasıl ritm öyle onlar ne ses öyle aman aman aman,abim yabancılar da çalıyor slowlar Twistler ama ne çalıyor tabi ben tanımıyorum ki uzaktan uzaktan yanaştım cihazların yanına,hangisine bakayım ne yapayım çalan üstadda hani biraz grand bi abi yani sözün özü o zamanlar bizler orkestra gidiyoruz ama yeni yeni piyanasitlerde çıkmaya başladı bizim buralarda,neyse uzatmayayım ogünü hiç unutmam içim erimişti inanın şimdi hiç bir org klavye o duyguyu bana taddıramıyor neden bilmem,sonra aradan bir yıl falan geçti sene 1992 bizim davulcu su koyuverdi kavga ettiler solistle oda kızdı gelmedi ee neyapacağız bendede anca gücümüğn ona yettiği Casio HT-3000 var card falan da var ama yavan düşüyor ritmler ,solist dedi gidelim izmir bor müziğe senin şu öve öve bitiremediğin Roland E-70 mi ne onu alalım dedi heyecanla gittik bora ama oda ne E-70 kalmamış cumaya gelecek kargo ozamana alırsınız dedi ama bizim dedik perşembe günü işimiz var adamda yok davulcu ne yapacağız,teşhir edilen bi cihaz var uzun saçlı bi baro da bu cihazı çalıyor bi gözüm onda hani fenada çalıyor ee nede olsa izmirli müzisyen ,yanaştım dedim hocam nedir bu cihaz nasıldır dur dedi bak şimdi cihazın altında dört köşe bi plastik bişey taktı bu dedim disket dedi :( disketleride okulda gördüğümüz lisede bilgisayar dersi vardı Amstrad marka oradan biliyordum ama ne alaka dedim bilgisayarıda öyle gözünüzde büyütmeyin o yıllarda sadece yazı yazarak MS-DOS yani Pcler var neyse bu abi taktı disketi bişeyler yaptı cihaz başaldı kendi kendine çalamaya şahane bi ud sesi ve metin şentürkün ALLAH biliyor şarkısı çalıyor ters geldik inanın bu cihazın adı Technics KN-800 hemen adlık geldik yani prof manada ilk cihazım 1992 Technics KN-800 sonra 1993 yılında üzerine Roland E-70 de aldık muhteşem bir ikili olmuşlardı vay be yıllardı hatta Technics KN-800 çıkışına lesly taktık cihazdan birazda eko o gitarlar o bağlama sesleri nasılda gelirdi ama tek eksiği koması yoktu cihazın hayret.

Moderatör tarafında düzenlendi: