• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha Or-700 v2 de ses sorunu ?

34MRT34

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Or700 TR v2
Selamlar öncelikle, orgu ilk açtığımda (bazen çıkıyor bu sorun) "la" ve "si" notalarında bi ses bozukluğu meydana geliyor.Çalarken Scale tune kullanıyorum bazen..Acaba bundan mı kaynaklanıyor? ne yapabilirm? Sizde de bu sorun var mı ? Yardımcı olursanız sevinirim..

Cevap: Yamaha Or-700 v2 de ses sorunu ?

öncelikle selamlar kardeşim. her ne kadar or700v2 ile ilgili ses sorunlarını çeşitli açıklamalarla önemsiz göstermeye çalışan arkadaşlarım olsa da aletin sesle ilgili sorunları olduğu artık ortada. bi şekilde birçoğumuz sesle ilgili sorunlarımızı dile getiriyoruz. demek ki var bir şeyler. bu arada ben evde org çalan, konuyla ilgili hiçbir kirli hesabı olamayacak biriyim. fabrikasyon yarlarına dönmek geçici bir çözüm olabilir sizin içinde. saygılarımla.

öncelikle selamlar kardeşim. her ne kadar or700v2 ile ilgili ses sorunlarını çeşitli açıklamalarla önemsiz göstermeye çalışan arkadaşlarım olsa da aletin sesle ilgili sorunları olduğu artık ortada. bi şekilde birçoğumuz sesle ilgili sorunlarımızı dile getiriyoruz. demek ki var bir şeyler. bu arada ben evde org çalan, konuyla ilgili hiçbir kirli hesabı olamayacak biriyim. fabrikasyon yarlarına dönmek geçici bir çözüm olabilir sizin içinde. saygılarımla.

şu yazdığınızı biraz açarmısınız hocam bu konu hakkında bi tartışalım.

kirli hesaplar içinde olanlarla, temiz hesaplılar çizgisini bi belirleyelim.

kardeşim yani demek istiyorum ki aleti eksiklikleri ve güzellikleriyle eleştirebilecek bir kişiyim. aleti satan, bir şekilde kazanç elde etme durumu olan biri değilim. bu temiz hesap demek. bu şekilde kirli hesapta tanımlanmış oluyor. saygılarımla

bu aletin ses sorununda elimizden geldiğince baız şeyleri açıklık getirmeye çalıştık ki, bu aletin satışıyla ilgimiz olmadığı halde...

şimdi burada kurduğunuz bi cümle : or700v2 ile ilgili ses sorunlarını çeşitli açıklamalarla önemsiz göstermeye çalışan arkadaşlarım olsa da ...

önemsiz göstermeye çalışmak?

biz dedik şundan şundan dolayı şu problem oluyor ve garanti dahilinde düzeltiliyor...

burada çıkarımız nedir? yada neyi örtpas ediyoruz=?

amacım kimseyi suçlamak değil. sadece genel bir izlenimimi paylaştım. istemeyerek sizi üzdüysem özür dilerim. saygılarımla kolay gelsin.

Açıkcası bende ev kullanıcısıyım ama ne soru sorulduysa veya ne problem varsa anında cevap verildi hemde detaylı bir şekilde bu konuda kimsenin hakkınıın yenmesine gönlüm razı olmaz ayrıca teşekkür ederim işte bazen düşünülmeden veya bilmeden konuşuluyor.
Saygılar

Bu sorunu nasıl halledebilirim ?
Fabrika ayarlarına nasıl dönebilirim ?
Scale Tune kullanmak klavyenin ses düzenine zarar verir mi ? :)

cevaplarsanız sevinirim.. :)

bi sorun varsa bilen cevap verir. eğer burdan halledilecek bi sorun değilse dtl var gerekli yerler merciler var garantisi var. ordan da halledilir. kavga ya gürültüye gerek yok.

özellikle de salim ve batuhu kimsenin karalmaya hakkı yok. kimse bu arkadaşların hakkını ödeyemez bu bir gerçek.o yüzden yorumlarımızda biraz daha dikkatli olursak arkadaşlar kırıcı olmamış oluruz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ses bozukluğu ne şekilde oluyor?
frekans kayması şeklindemi veya ses üzerinde bir bozukluk şeklinde mi?