• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

YAMAHA PSR 6300 tavsiye eder misiniz?

Gültekin

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Merhaba arkadaşlar!

Yamaha'nın ilk profesyonel orglarından olan PSR 6300 (kapaklı model) orgu kullanan var mı? Bu aletle Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği yapılabilir mi? Ritmleri ve sesleri nasıl? Tavsiye eder misiniz?

İlgilenen herkese teşekkür ve saygılarımı sunarım.

İyi çalışmalar.

Gültekin

Cevap: YAMAHA PSR 6300 tavsiye eder misiniz?

Arkadaşım 80 li yıllarda kullanmıştım o zamana göre iyi aletti, yanılmıyorsam bir kaç tane user ritmi vardı. Tavsiyem fiyat konusunda uygun daha yeni model düşünmeniz örnek Yamaha A 300 TR

Sayın yildirim.ergün

İlginize teşekkür ederim.

PSR 6300 çok uygun fiyata buldum. Ancak, önerdiğiniz A300TR tuş takımı ve özellikleri yeterli olmadığından, uygun fiyata daha profesyonel alet lazım. A300TR çipli yarı profesyonel org olup bana yeterli değildir.

Tavsiyeniz için tekrar teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Gültekin

Sayın yildirim.ergün

İlginize teşekkür ederim.

PSR 6300 çok uygun fiyata buldum. Ancak, önerdiğiniz A300TR tuş takımı ve özellikleri yeterli olmadığından, uygun fiyata daha profesyonel alet lazım. A300TR çipli yarı profesyonel org olup bana yeterli değildir.

Tavsiyeniz için tekrar teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Gültekin

Sevgili abim
PSR A3000 yeni çıkan bir klavyedir PSR A300 ile karıştırmayın.PSR A3000,PSR A1000 ve PSR A2000'in devamı olarak görünen bir klavye olarak görünse de sound olarak Tyros'la aynı ses kalitesine sahiptir ve tamamıyla Arap kitleri ve sesleriyle donatılmıştır.Kısacası gönül rahatlığıyla tavsiye edilen bir klavyedir.

Psr 6300 de koma yani arabic scale yok, dolayısı ile halk müziği ve bazı sanat müzikleri çalamazsınız, 8 adet custom ritim hafızası var, 2-4, 4-4, 9-8roman( vals üzerinden) ritim yazılabilir fakat 5-8, 7-8 ritim yazamazsınız, nostalji severlerin eski günleri anımsamak için arada bir tıngırdatacağı bir org bu, 3 ses üst üste verebilirsiniz,

Son sahibi olursunuz yazık olur paranıza.

Selam değerli arkadaşlar,

Yamaha PSR 6300 hakkında; başta "Piyanist Şantör" arkadaşımız olmak üzere, yorum yapan diğer arkadaşlarımıza da çok teşekkür ederim.

PSR 6300'ü daha yakından inceledikten ve yorumlarınızı da dikkate alarak alıp almayacağıma son kararı vereceğim. Yine de yorumlarınızı beklerim.

Saygı ve sevgilerimle, herkese iyi çalışmalar.

Gültekin