• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

YAMAHA PSR a3

mıstık

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
YAMAHA OR 700 V2 PLUS
Bir zamanlar kullandığım org...
Teknolojinin geldiği yere bakın..

YAMAHA PSR A3

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=FM8ielz-SeI&feature=related]Yamaha PSR a3: La Turcu' 4.avi - YouTube[/ame]

Cevap: YAMAHA PSR a3

yamahanın bu modelini yeni gördüm ama ritimler filan güzelmiş ...

benim 2. sahip olduğum klavyemdi :)
teşekkürler paylaşım için.
Oldukça güzel alettir.Çok kişinin haberi bile yoktur bu aletten :)
Hatta bulursam alacağım nostalji olsun diye ..

a 1000 den önceki versiyondurbu bende kullanmıştım güze bi klavyedir bunun için yapılmış türkçe kartlarda vardı zamanında 98 99 yıllarında ama yinede iyi bir alettir biçok özellik bu klavyeden çıkmıştır

yamahanın bu modelini yeni gördüm ama ritimler filan güzelmiş ...

Gerçektende güzeldi ekran üzerinden birçok işlemi yapabiliyordunuz.. arap ritimleri de çok güzeldir..

a 1000 den önceki versiyondurbu bende kullanmıştım güze bi klavyedir bunun için yapılmış türkçe kartlarda vardı zamanında 98 99 yıllarında ama yinede iyi bir alettir biçok özellik bu klavyeden çıkmıştır

Evet birçok cihaza ışık olmuştur...

[ame]http://www.dailymotion.com/video/xkhsfp_sessiz-ve-sensiz_music[/ame]

Bir zamanlar PSR A3 TR ile yapmış olduğum bir bestemin enstrümantel halini video klip şeklinde sizlerle paylaşmak istedim.

Tabiiki günümüz cihazları ile kıyaslanamaz belki ama fena bir cihaz da değildi yani :)

NOT : Video doğrudan bu sayfada yer almadı ama, anlayamadım sebebini.Pencere içindeki Dailymotion yazısına tıklarsanız kendi sitesinde açıyor videoyu :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bir zamanlar kullandığım org...
Teknolojinin geldiği yere bakın..

YAMAHA PSR A3

Teknolojinin geldiği yere bakıyorum ve 95'in A3 ünün kalitesi ile 2012 OR700 kalitesi arasında kullanım teknolojisi ve sampling haricinde fark göremiyorum.A3 efsanedir..Bence onun verdiği orientalleri aynı tadında veren bir ikinci alet yok

Ah PSR A3 Ah,

Başıma ne işler açmıştı.
1997 sonunda Tünel Müzik o dönemdeki Yamaha distribütörü olan Yapalı Group'a 300 adet A3 siparişi vermişti.Fakat aletler geldikten sonra almaktan vazgeçti.Yapalı Group bu aletleri satamadı ve aylarca Yamaha'dan özel ritim kartı istedi ama olmadı çünkü Yamaha 15.000 adet yaptırırsan ancak o şartla yaparız demişti.
Aradan yine aylar geçti fakat bir netice alınamadı.
Benden yardım istendi bu konuda ve önce Cevdet Kuruoba'ya PSR 7000 üzerinde ritim yazdırdık ve daha sonra ben bu ritimleri oluşturduğum kart'a programladım ama bir sorun vardı.
Kartın dış plastik kapakları yoktu elimizde.Bu sorunu da o dönemin Yamaha Türkiye sorumlusu Christian Hinrichs çözdü ve bana Japonyadan dış kapakları ayarladı.
BU kartların devreye girmesiyle kısa sürede o 300 alet satıldı ve arkasından başka 300'ler satıldı.
Bu aletleri daha sonraki yıllarda Azeriler ve Iranlılar buradan toplayıp götürdüler.Şu an piyasada çok az sayıda kaldı.