• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

yamaha psr or700

damlalar67

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA300
arkadaşlar yamaha or 700 hakkındaki bilgilerinizi paylaşırmısınız ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: yamaha psr or700

Tam sana göre bi klavye v2 plus ritim sıkıntın yok net saund

kanga bana görede alet kaç mb nası özellikleri hiç bilmiyorum zaten karar verdim s650 yi satıyorum kesinlikle

kanga bana görede alet kaç mb nası özellikleri hiç bilmiyorum zaten karar verdim s650 yi satıyorum kesinlikle

Ben yardımcı olim or 700 v2 plus kullanıcısı olarak gerçi aleti satıyorum a2000alıcam öncelikle şöyle bir güzel açıklama var internette klavyeyi şöyle tanıtıyorlar...

ALINTI...
OR700TR v2 Nedir? : Kısaca, OR700TR v2, Arabic OR700`ün TR versiyonunun daha da geliştirilmiş halidir. Şimdi gelin bi Or700 neler görmüş geçirmiş onlara bakalım:

Arabic OR700`de;
-Panel üzerinde İran, Arap, Afgan, Yunan, Türk... gibi yöresel ritimler + Batı Ritimleri vardır. 10-15 civarı Türk Ritimi vardır. (Çiftetelli, 9/8, 7/8 gibi) Ve bu ritimler Arabic Kit ile yazılmıştır.
-Panel üzerinde Sample Sesler olarak bu yukarıda saydığımız milletlerin özel yöresel enstümanları vardır. Türkler için Saz sample sesi vardır.
Or700TR`de;
-Panel üzerindeki İran, Afgan gibi kullanmayacağımız ritimler silinmiş, o boşaltılan kategorilere Türk Oyun Havası, THM, TSM, Pop gibi kategorilerle Türk ritimleri yerleştirilmiştir. Türkler için Türk1 kit ve Türk Mix kit yapılmıştır ve ritimlerin bir kısmı bu kitlerle yazılmıştır, ayrıca A1000TR içindeki birçok ritim Or700TR de yeralmıştır. 150 civarı Türk ritimi vardır ve hepsi ritime özel seslerle OTSlenmiştir. Ritim yelpazesi geniştir, Çiftetelli, 9/8 gibi sık kullanılan ritimlerin hemen hemen tüm çeşitlemeleri vardır.
-Panel üzerinde, kullanmayacağımız Türk sample sesleri kaldırılmıştır ve yerine Zurna, Mey, Duduk, Yaylılar, Ney, Bağlama, Elektro gibi yüksek kalitede sample sesler yerleştirilmiştir.
-Ayrıca alet arkasındaki Switch ile hem arabic OR700 hem de OR700TR olarak kullanılabilir hale getirilmiştir.
OR700TR v2`de;
-Panel üzerindeki Türk ritimleri sil baştan yazılmıştır, Türkler için Türk1 kit ve Türk mix kit`in yanında birer adet daha kit eklenmiştir (1 normal + 1 mix kit). Ayrıca sample rom 128MB`a çıkartılmıştır. (Kendi alanında alanında bir devrimdir bu) Ve sample rom`um yükseltilmesi ile OR700TR v2ye sample sesler bolca ve yüksek kalitede atılma imkanı sağlanmıştır. Or700TR`de sample rom kısıtlılığından dolayı bulunmayan kanun cırtlatma, insan sesleri, karadeniz ayak sesleri gibi sesler OR700TR v2`de bulunmaktadır.
-Ritimler, Yamaha EUROPE editörlüğünde profesyonel bir ekip tarafından yazılmış ve %100 Yamaha standartlarına uygun kaliteli ritimler ortaya çıkarılmıştır. Uzun süren çalışma sonucu hemen hemen tüm yöresel ritimler alette yeralmıştır ve tüm bu ritimler yöresel enstüranları ile OTSlenmiştir. Ayrıca yine alanında bir devrim olarak introlu Kürt ritimleri de alette yeralmıştır. Yani Yamaha`nın ezelden beri süregelen nevale sıkıntısı sona erdirilmiştir, ayrıca yapılan açıklamalarda, internet sitesinde aylık ve düzenli olarak ritim/ses çalışmalarının yapılıp ücretsiz olarak dağıtılacağı belirtilmiştir.
-----------
Benim yorumum ise klavye çok iyi parasına göre gerçekten harika aleti ilk aldığımda pişman oldum ama kullanmayı bilmek lazımmış öğrendik bir çok şeyini balans ayarlarını çok iyi yapmanız lazım ses patlamaları oluyor seslerden geçişte ve or 700 de sevmediğim 2 büyük sorun...
1.oyuncak klavye adaptörü gibi power kablosu olsa daha iyi.
2.en büyük sorun volume tuşu tek bir tuşta toplanıyor örnek bir pa 80 gibi ritim sesi solo ses ve ana hat seslerini ayrı ayrı ayırma yok komple kısılıyor o yüzden ritim ler yüksek yazılmışsa sesle aşşada kalıyor büyük bir uğraş sayesinde klavye ço gzel hal alıyor...inşallah yardımcı olmuşumdur..Benim ilanımda burada var bakmak istersen buyur...

Bayramda ben müsaitim cem in yanına gidelim alalım or700 sana göre ben bırakltım sadece sahne ekipmanları satışı yapıyorıum gel bayramda iş bol

buyrun tabi beklerim ama ben toplu satıyorum aktif kolonlarla çünkü a2000 alıcam işlerim devam ediyor daha.ekimdede.
6 ekim
12ekim
20ekim düğün var...

yamaha psr s650 klavyemi satıyorum ali kardeşim duyurulur 900 lira 05558166464 beni ara dostum

Numaran bende kayıtlı orglarla bi işim yok abi çalmayı bıraktım sadece sadece sahne mikrofonları satıyorum

hangi markalar var elinde ?