• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha s 950 almak istiyorum

aytug1970

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Değerli arkadaşlar son iki yılımı klavyesiz geçirdikten sonra birinci tercihim olan s 950 yi incelemek için Do Re müzik e gittim. fakat ellerinde kalmadığını hatta o gün iki adet sattıklarını öğrendim. İnceleyemeden geri döndüm. Kullanan arkadaşların değerli yorumlarını bekliyorum. Aleti alırsam emo usb almalımıyım? İçinde türk ses ve ritimleri mevcutmu? ve genel yorumlarınız nedir teşekkürler.

Cevap: Yamaha s 950 almak istiyorum

benimde çok beğendiğim fakat fiyatı yüzünden alamadığım bi cihaz.ben çok azda olsa deneme fırsatı buldum fiyatına göre kalitesini yansıtmıyor.yada ben büyük beklentilerle gittiğim için olabilir.ayrıca alet kapalı bi alet dışardan kendiniz ses yada drum kit yükleyemiyorsunuz.ancak exp.paket yükleyebiliyorsun emo usb gibi.
üzerinde bildiğim kadarıyla türk sesleri yok ama yamahanın oriyantel exp paketi var onu yüklersen kısıtlı ses ve ritm paketi var ama seni tatmin edeceğini sanmıyorum.aleti alırsan mutlaka emo usb almak zorundasın bence.
bu arada aletin fiyatı 2084 euro yani 5.300 tl.

ayrıca yamaha bazen öyle süprizler yapıyoki bi anda fiyatlar altüst oluyo.bu yüzden ben şimdilik orta halli bi org alıp s950 nin fiyatının düşmesini bekleyeceğim.

Merhaba,
ben cihazı hemen hemen ilk çıktığından beri kullanıyorum. Emo USB de var tabii ki.
Türk Sanat Müziği ile ilgileniyorum ve bana yeterli geliyor.
Şu kadarını söyleyeyim. Cihazın kapalı cihaz olup olmaması beni ilgilendirmiyor.
Benim için önemli olan kalitesi, o da fazlasıyla mevcut.
Yamaha bu aleti TYROS un bir alt cihazı olarak piyasaya sundu. Tyrosun ses kalitesine sahip.
Vokal kaydı var. MP3 okuyor. Üzerindeki gerçekçi sesler (Super Articulation) muhteşem.
Ritm konusuna gelince. EMO USB var. Expansion Pack mevcut. EFKAN Bey'in bazı ritmleri var.
Velhasıl, Türk Müziği için de yeterli bir cihaz diye düşünüyorum. Sesleri de yeterli.

Yapmış olduğum çalışmalardan bir iki örnek link vereyim. Belki fikir verir.
Saygılar...

Merhabalar. Ben de yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Cihazı Do-Re Müzik ten sıfır aldım.
Oriantel expansion set te mevcut sample sesler güzel sayılır. Ama ritim azlığı nedeniyle bende Emo-Usb satın aldım. Emo usb expansion set olarak Sample ses ve perc-drum kitler harika. Şu an için ritim eksiği var. Ancak güncellemeler ile ritim desteği sağlanıyor.
Batı ses ve ritimler de gerçekten harika. Diğer psr ve tyros serilerinin batı ritimlerini de sorunsuz okuyor. Tyros4 te dahi şu an için olmayan audio ritimlerle de müzik yapmaya doyamıyor insan. Eksiklik olarak dışarıdan audio ritim yüklenemiyor olması ve cihaz içinde sadece 30 adet audio ritimi barındırması ile beni hayal kırıklığına uğrattı. Audio wav kayıt, mp3 wav format okuyucu çok özellikli player, vokalizer, mikrofon takılabilmesi, renkli ekran ve diğer psr serilerine istinaden malzeme kalitesinin daha iyi olması önemli özelliklerinden. Kısaca bu alet ile her türlü müziği, her yerde çok rahat bir şekilde icra edersiniz. Cihazın çok temiz ve net bir saundu var. Benimde şu ana kadar yapabildiğim dinletileri demolar bölümünden dinleyebilirsiniz.
Aslen cihazdan son derece memnunum. Ben alırken 2 nci el bir Ketron Audya ile arasında kararsız kaldım. Daha sonra S950 edindim. Memnun olmama rağmen şu an da acaba cihazı satışa çıkarıp Audya ya da 3x alsammı diye kararsızım. :) Şu an aletin fiyatı benim aldığım rakama istinaden iyice artmış. Fiyatı aldığıma yakın bir şekilde satabilecek olursam satmayı düşünebilirim. Cihaz tertemiz. Evden dışarı çıkmadı. Ciddi alıcılar ile fiyatı özelden görüşebiliriz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Windman kardeşim Merhaba , Yeni tanıtılan Audya 5'in seti ile sizdeki sample sesleri kıyaslarsanız hangisi daha baskın gelir acaba?

Selam. Taşkın beyin audya5 setindeki sample sesler netten dinlediğim kadarıyla daha iyi geliyor kulağa. Tabi iki cihaz arasında da çok fark vat. Elma ile armutu kıyaslamak da yanlış olur hocam. Biri ketron un amiral gemisi. Sıfır fiyatı tam bilmiyorum ama yanlış olmasın 8 bin küsürat. Diğeri ara model. Fiyat olarakta sıfır cihazlarında çok fark var.

Zaman ilerledikçe şu an yüksek segmentteki klavyelerden aldığımız kaliteyi orta segmentte de alıcaz.Hep daha iyisini gördükçe elimizdekiler yavan gelmeye başlayacak ve üreticiler daha kalitesini üretmeye çalışacaklar.Emo setle devam eden kaliteli sesler Taşkın Bey'in setiyle devam ediyor.Böylece basamak basamak kalite ilerliyor.Bundan sonra daha kalitelisi çıkacak ve böyle böyle devam edecek.Aralarındaki fiyattan çok birazda işçilik de önemli derim.

Haklısınız hocam. Her marka aletin ayrı bir tadı , kalitesi ve farklı soundu var. Ketron audya modeli ile audio ritim ve canlı gitarlar ile şu an için 1 adım önde. Audio ritimler gerçekten de yapılan müziği çok başka bir kaliteye çekiyor. S950 üzerinde mevcut birkaç audio oriantel ritimi canlı dinlemenizi tavsiye ederim. Duyacağınız Sound inanılmaz gelecek kulağınıza. Ama söylediğim gibi bu aletin eksiği dışarıdan audio ritim yuklenememesi. S950 audio ritimlerle yamaha için sadece bir başlangıç. Yeni çıkaracakları amiral gemisi modelinde audio ritim oluşturma özelliğini de ekleyecektir. Konu fazla dağılmadan aslında hepimizin istediği de beklentiside ortak. Daha gerçekçi enstrüman sample ları ile Real time olarak daha kaliteli bir müzik icra etmek. Emonun yamaha için hazırladığı usb sampleları da bence gayet guzel. Maharet artık çalarken son kullanıcıda. Saygılar sunarım.

Yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Yakın zamanda çıkacak olan pa 900 aynı kulvarda bir aletmidir? Beklemeye değermi ? Ketron Audya çok güzel bende almak isterim ama bütçemi çok aşıyor. Amatör bir ev kullanıcısıyım. s 950 alsam ikinci elde değer kaybı çok olur düşüncesindeyim. Ama daha fazla beklemeden birşey almak istiyorum, kararsızım

Aytug bey .malum fiyat politikaları sebebi ile s950 için biraz erken.stok durumuna göre ılerde dore muzik bir kampanya yapabilir.