• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha ve korglar için floppy flashdisk dönüştürücü denenmiştir

• Konbuyu başlatan casii
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 23
  • Görülen : 7K
Cevap: Yamaha ve korglar için floppy flashdisk dönüştürücü denenmiştir

usb den o zaman hd gibi yüzlerce midi çalmak mümkün mü oluyo.disketle sınırlı malum.DTL servisi bi ilgilense bu işle.pa80 e taktırmalı.gerçi 1 senedir takılıyo.ama servisin uygulaması daha garanti olur.bir de tabii ne gibi avantajımız olacak.birincisini ben söylüyeyim.ikide bir disket bozuldu derdi olmaz.usb kolay bozulmuyo.bir bilen açıklasın....

servisin pa80 e taktığı usb farklı birşey yani flash kartın işlevini görüyor burada bahsedilen disket yerine takılıyor bende sipariş verdim benim sx3000 ne takacağım takmasıda gayet basit yanında birde cd de program veriliyor ve kullanacağınız usb belleği 1.44mb lik alanlara bölüyor ve her bölüm bir disket gibi org tarafından algılanıyor cihazın ön tarafındaki dijital sayaç ile bölümler seçiliyor

eğer flash kartın yerine aynı işi görecek usb takılıyorsa pa800 gibi birşey olur süpper.flopy disketin yerine de gene aynı işi görecek usb de taktırdınmı daha ne olsun bi kaldı 64 mb hafıza yükseltmek.ben bi ara dtl ile görüşeyim bakalım.bu konuda DTL detaylı bir açıklama yapsa çok ii olacak.neticede binlerce pa80 var.pa60 a kart takıldığında bile kazanılan para malum.bu konuda görüşlerinizi yazmaya devam edin arkadaşlar....

DTL de yok sordum ama you tubede videoları var kendin takabilirsin zannedersem Korg, Roland, Yamaha PSR tipi orglara uyumlu üzerinde floopy varsa tabiki..malıyeti gene zannedersem kargolu 80 dolar gibi bu ara fiyatı düşmüş.. bende a1000 var almayı düşünüyom ama ebay alışverişi nasıl oluyor pek bilgim yok videosu:

ben yeni aldım kendim monte ettim psrA1000 mükemmel çalışıyor.disket olan her cihazha çalışır diye tahmin ediyorum.73 dolara 15 günde elime geçti
midilerde okurken disket gibi bekleme yapmıyor..

Peki Bu İşlem Roland g600 e uyarmı

ceno kardeş nasıl eline geçti alet.tam olarak anlatırsan sevinirim.ben de izmitliyim.gerçi disket sürücü çok temiz ama midi okuturken bekleme olayı sıkıntı veriyor.nasıl sipariş verilip getirtiliyor.saygılar..

anladığım kadarı ile bu alet flopy disket kullanılan her alete uygun.

lütfen okuyun:

pa80 veya pa60 farketmez.
usb özelliği ilavesi altyapısı zaten anakart üzerinde mevcut.sadece yapılan eksik olan parçaları ilave etmektir.

burada dtl elektronik açıklama yapsın beklentisi var ve gerekçe bu usb özelliği flash kart gibi sample data trafiğini kontrol edebilmesi zırvası.

arkadaşlar bu mümkün değil.usb üzerine yedek dosyalarınızı kaydedebilirsiniz ama sample data okumasını sağlayamazsınız.bunu kim söyledi?
araştırmadan veya yeteri kadar bilgi sahibi olmadan yapılan açıklamalar yüzünden bu yazılanları okuyan soluğu dtl de alıyor.madem mümkündü de korg altyapısını içine döşemiş neden daha pahalı olan bir teknolojiye insanları mahkum etmiş?
çünkü flash bellek ile flash karttaki gibi gerçek zamanda 16bit wave aktarımı sağlanamaz.
usb bellek içindeki rom nand teknoloji ve paralel data adres sistemi gibi çalışamaz ama flash kartın içindeki romlar ikişerli olarak 16 bit çalışıyor ve gerçek zamanda sample data transferi yapabiliyor.
şöyle düşünün:
PA800 usb takıyorsunuz ve ölme eşşeğim ölme misali sonuna kadar yüklemesini bekliyorsunuz .neden flash kartta bekleme yok?
lütfen biraz daha sorumlu davranıp bu gibi yanlış açıklamaları yapmadan iyi araştırın.
konular daha sonra ciddi boyut kazanıyor ve zararlara neden oluyor.rica ediyorum.

saygılarımla:
Can Başar

Moderatör tarafında düzenlendi:

disketi görüyorsa bence uyar .. sonuçta usb ularak görmüyor. 1.44 luk parça olarak görüyor.100 tane disket yani bir usb de..

Moderatör tarafında düzenlendi:

kredi kartı ile ebaydan aldım. ptt kargo eve kadar getiriyor

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 18 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.9%
  • Hayır

Oy: 2 7.4%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri