• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamahanın Tyros 4 Rezaleti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

necatiavcı

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa600 Qt
arkadaşları farklı bir site üzerinde yamaha Tyros 4 b serisi olan 5 aylık cihazını ihtiyaçtan dolayı satmak isteyen bir kardeşimiz
uzun süredir ilan veriyor sıfırı onbin tl olan Tyros 4 b cihazını 6500 tl ye satmak istiyor ama uzun süredir ilan vermesine karşın
cihaza alıcı bulamıyor yamaha kaliteli cihaz olabilir alemi cihan olsa ne yazar arkadaş onbintlye cihaz almış 6500 tl ye satamıyor
benim anlamadıgım konu yamahayı satan arkadaş altına yorum yazmış hayırlı satışlar diye şimdi bu aleti yamaha satan kişiler
demiyolarmı ya bu cihazı bu adama ben sattım ihtiyacı varmış ben bu cihazı satın alayım veya yardımcı olayım satılsın demiyorda formun altına yorum yazıyor
bu arkadımızın zararı pazarlık payınıda hesaplarsak 4000 tl varmı böyle bi şey yani bu aletleri bu arkadaşlarımıza satan kişilerin hiç vicdanı sızlamıyormu
biz yamaha a2000 de 500 euroyu çok bulduk allah bu kardeşimize yardım etsin 4000 tl zarar şimdi bu arkadaşın elinde yamaha deyilde korg pa 3 olsaydı
en fazla edeceyi zarar 500 bilemedin 600 tl olacaktı ama 4000 tl şunu söyleyeyim bu cihaz yamaha deyilde korg olsaydı satın almak için önce kendileri atlarlardı ama kimsenin umurunda deyil onbin tl ye Tyros 4 satarlar 200 euroluk seti temin etmezler
kullanamadı satıyormu satsın bizden çıktı mantıgı eyer kendilerini arkadaş ararsa diycekleri belli bana 5500 yarar
ama satarken bu cihaz çok kaliteli elimde şöyle set var böyle set var der on bin tl ye satarlar adam cihazı aldıktan sonra ellerindeki
set adamın işine yaramaz iki ay sonra satışa kor yazık bu insanlara elinizi vicdanınıza koyun bu adamlar
müzisyen ya evini eşini çocugunu gece evde yalnız bırakıp onların rızgını kısmetini kazanmaya gidiyor 4000 tl kazanması kolaymı
ihtiyaçtan veya her nedenle olursa olsun 4000 tl zarar çok çok fazla hele hele bu zamanda polimik olmasın yamahamı ketronmu korgmu derseniz
böyle şeyleri gördükçe duydukça varın kararı siz verin

Cevap: Yamahanın Tyros 4 Rezaleti

Tayros4 profesyonel bir cihazdır. Kendine güveniyorsan alacaksın. İki dört 9/8 ile uğraşmak için ikinci eli para etsin diye alınmaz. Piyasada kriz olduktan , alıcı bulamadıktan sonra bin liraya satamazsın. Herkes Morgun ikinci elinde zarar edilmiyormuş gibi yazıyor. Pa80 800 2X bir döneminde belki . Artık modeller çoğaldı Sıfır aldığın 3X Morguda istediğin fiyata satamazsın. Kar etmek istiyorsan A2000 Emoplus al Pa600 ün bekleneni vermeyeceğinden sonra prim yapacaktır.

Bu ülkede klavyeler özellikle yamaha ve batı klavyeler para etmiyor satışta çok zarar ediliyor bazı insanlarda ne yazıkki ölücü cinsinden bende bütün klavyelerinden zarar ettim. Bu böyle edildi seneler önce piyasa daha iyiydi çok fazla zarar olmuyordu olsada insana çok dokunmuyordu fakat son zamanlarda korg dışında her klavye yada batı alet ederinin altında gidiyorl piyasa bu yöne kaydı. Umarım düzelir ama piyasada yalnız korg yok yurt dışında burda para etmeyen aletler çok değerli galiba biraz müzik kültürüylede alakalı bence

hocam malesef yamaha klavyelerdeki düşüş çok fazla o yüzdende zaten kimse almıyor.arz-talep arasında denge olmadığı içinde aldıgınız aleti yarı fiyatına satıyorsunuz.yamaha alacak arkadaşlar bunu mutlaka göz önüne alarak tercihlerini yapsınlar.

Arkadaslar bence klavyelerinizi begenerek alin, zevkle muzik yapin.

A2000 olayi haric, 2. El fiyatlarin dusmesi normal bence.

Suan param olsa tyros 4 ya 3x alirdim, cok buyuk zarar etcek olsam bile.

Onemli olan muzik yapmak degil mi? Pa500 tr ile mutlu mutlu amator demolarimi yapiyorum. Gerisini bosverdim.

bana görede tyros4 kullanmak karizma işi:) şahsen tyros4 ü tercih ederim paşa paşa da kendi ritimlerimi yaparım keşke alabilsem ama bu gidişle ucuza alırım gibime geliyor.

arkadaşları farklı bir site üzerinde yamaha Tyros 4 b serisi olan 5 aylık cihazını ihtiyaçtan dolayı satmak isteyen bir kardeşimiz
uzun süredir ilan veriyor sıfırı onbin tl olan Tyros 4 b cihazını 6500 tl ye satmak istiyor ama uzun süredir ilan vermesine karşın
cihaza alıcı bulamıyor yamaha kaliteli cihaz olabilir alemi cihan olsa ne yazar arkadaş onbintlye cihaz almış 6500 tl ye satamıyor
benim anlamadıgım konu yamahayı satan arkadaş altına yorum yazmış hayırlı satışlar diye şimdi bu aleti yamaha satan kişiler
demiyolarmı ya bu cihazı bu adama ben sattım ihtiyacı varmış ben bu cihazı satın alayım veya yardımcı olayım satılsın demiyorda formun altına yorum yazıyor
bu arkadımızın zararı pazarlık payınıda hesaplarsak 4000 tl varmı böyle bi şey yani bu aletleri bu arkadaşlarımıza satan kişilerin hiç vicdanı sızlamıyormu
biz yamaha a2000 de 500 euroyu çok bulduk allah bu kardeşimize yardım etsin 4000 tl zarar şimdi bu arkadaşın elinde yamaha deyilde korg pa 3 olsaydı
en fazla edeceyi zarar 500 bilemedin 600 tl olacaktı ama 4000 tl şunu söyleyeyim bu cihaz yamaha deyilde korg olsaydı satın almak için önce kendileri atlarlardı ama kimsenin umurunda deyil onbin tl ye Tyros 4 satarlar 200 euroluk seti temin etmezler
kullanamadı satıyormu satsın bizden çıktı mantıgı eyer kendilerini arkadaş ararsa diycekleri belli bana 5500 yarar
ama satarken bu cihaz çok kaliteli elimde şöyle set var böyle set var der on bin tl ye satarlar adam cihazı aldıktan sonra ellerindeki
set adamın işine yaramaz iki ay sonra satışa kor yazık bu insanlara elinizi vicdanınıza koyun bu adamlar
müzisyen ya evini eşini çocugunu gece evde yalnız bırakıp onların rızgını kısmetini kazanmaya gidiyor 4000 tl kazanması kolaymı
ihtiyaçtan veya her nedenle olursa olsun 4000 tl zarar çok çok fazla hele hele bu zamanda polimik olmasın yamahamı ketronmu korgmu derseniz
böyle şeyleri gördükçe duydukça varın kararı siz verin

Amacınız nedir?

Size ne isteyen istediği fiyata satar orgunu.

Zorla mı satın aldırdılar o şahsa?

Siz bu yazıyı yazarak Yamaha'nın değer kazanmasına mı, yoksa değer kaybetmesine mi hizmet ediyorsunuz?

Bir ticari malın değerinin kar/zarar parametresi çok değişkendir.

Siz, orgları sadece düğün işi ile sınırlıyorsunuz.

Peki bana şunu açıklayın ;

Arkadaşım 7 kişiden oluşan bir orkestrada Yamaha Tyros3 kullanıyor.

Menajerli, özel büroları filan olan gayet profesyonel bir yaklaşımla müzik sektöründe Ankara'da hatırı sayılır işlere imza atıyorlar.Çok sevdiğim bir arkadaşım olduğu için mutlulukla söyleyebilirimki son 4 senedir işleri çok iyi.Yaptıkları işlerin karşılığını aldılar.Kazandıkları, orgun maliyetini katbe kat karşıladı.

Şimdi bu arkadaşım orgunu 2 lira eksiğe yada fazlaya satsa ne olur?Bu ancak ve ancak kendi tercihi olur.Kime ne?

Bu tür yorumlar yönetim olarak bizleri fazlasıyla rahatsız etmekte.Umarım bu tür yorumlar artık biter.

Bu forum özellikle birbirimize teknik destek sunmak için var.İşin ticari boyutu bizi (ve herkesi) ilgilendirmez...

İyi forumlar...

çok gereksiz bir konu... org fiyatları yüzünden tartışmalar çıkıyor... yahu bu orgu size satan firma neden size ritm yapsın set yapsın buna mecbur değl ki ha para kazanmak orgu sattırmak için yapılıyor mecburiyetten değil... bende konu başlığından tyros 4 ün teknik bir sıkıntısı olduğunu zannetmiştim yav... unutmadan şunuda söyliyeyim bu firmalar bu aletleri müzisyenlere satıyor pazarcıya değil...

mal kiminse fiyatını o belirler... isteyen alır istemeyen almaz...

Amacınız nedir?

Size ne isteyen istediği fiyata satar orgunu.

Zorla mı satın aldırdılar o şahsa?

Siz bu yazıyı yazarak Yamaha'nın değer kazanmasına mı, yoksa değer kaybetmesine mi hizmet ediyorsunuz?

Bir ticari malın değerinin kar/zarar parametresi çok değişkendir.

Siz, orgları sadece düğün işi ile sınırlıyorsunuz.

Peki bana şunu açıklayın ;

Arkadaşım 7 kişiden oluşan bir orkestrada Yamaha Tyros3 kullanıyor.

Menajerli, özel büroları filan olan gayet profesyonel bir yaklaşımla müzik sektöründe Ankara'da hatırı sayılır işlere imza atıyorlar.Çok sevdiğim bir arkadaşım olduğu için mutlulukla söyleyebilirimki son 4 senedir işleri çok iyi.Yaptıkları işlerin karşılığını aldılar.Kazandıkları, orgun maliyetini katbe kat karşıladı.

Şimdi bu arkadaşım orgunu 2 lira eksiğe yada fazlaya satsa ne olur?Bu ancak ve ancak kendi tercihi olur.Kime ne?

Bu tür yorumlar yönetim olarak bizleri fazlasıyla rahatsız etmekte.Umarım bu tür yorumlar artık biter.

Bu forum özellikle birbirimize teknik destek sunmak için var.İşin ticari boyutu bizi (ve herkesi) ilgilendirmez...

İyi forumlar...

hocam siz benim yazımı alıp yine nereye götürmüşsünüz bir defasında yine bir konu açmıştım aldınız konuyu başbakana götürdünüz
meclise taşıdınız şimdi yine aynı şeyi yapıyosununuz bana 7 kişilik orkestradan bahsediyosunuz siz kime hizmet ediyosunuz diyorsunuz
siz bu yazıyı iyice okuyup anlayarakmı yorum yapıyosunuz yoksa insanları böyle kelimelerle baskı altına alıp sindirmeyemi çalışıyorsunuz
ben yazımda yamahana kalitesine kötü diye bir söz sarfetmedim yazımı iyi okuyun ben onbin tl ye tyros 4 alıp 4000 tl zarar ederek
aletini ihtiyacından dolayı satmak isteyen 6500 tl ye dahi alıcı bulamayan bir arkadaştan bahs ediyorum bu kadar zarar çok çok fazla
neden bu kadar zarar ediyor diyorum bu arkadaşımıza tyros 4 satan dükkancının arkadaşın ilanının altına yorum yazarak hayırlı satışlar
diyor bende diyorumki bu cihazı bu arkadaşa sen sattın ihtiyacı oldugunu biliyorsun dahada fiyatı düşürmeden sen al yardımcı ol demek istiyorum
yani öldürüp öylemi almayımı bekliyorsunuz bunuda sitedeki arkadaşlarla paylaştım bu kadar ama siz bu işin ticaretini yapıyosanız
ona sözüm yok benim yaklaşımım tamamen duygusal ayrıca ben düyüncü deyilim düyüncüde olsam bundan gocunmam çünki bu benim işim
kısmetim nerdeyse çıkar orada sazımı çalarım şu an haftanın dört günü 5 parça orkestra gurubuna 6 parça türk müziyi gurubuna eşlik ediyorum
beş saat sahnemde 20 dakika aram var belkide zor kazandıgımız parayı neden bu kadar kolay elimizden alıyolar bu gücüme gitmiştir
dedimya tamamen duygusal şu anda yamaha a2000 kullanıyorum yamaha deyilde korg olsa 4000 tl zarar etmezsin bu bir gerçek bu yüzden pa 600 bekliyorum

bu yoruma cevap yazan kişi veya kişilerle kırıcı küçük düşürücü hakaret içeren tartışma yaratacak sözlere hiç bir şekilde cevap yazmayacagımı
belirtmek isterim sayğılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:

hocam siz benim yazımı alıp yine nereye götürmüşsünüz bir defasında yine bir konu açmıştım aldınız konuyu başbakana götürdünüz
meclise taşıdınız şimdi yine aynı şeyi yapıyosununuz bana 7 kişilik orkestradan bahsediyosunuz siz kime hizmet ediyosunuz diyorsunuz
siz bu yazıyı iyice okuyup anlayarakmı yorum yapıyosunuz yoksa insanları böyle kelimelerle baskı altına alıp sindirmeyemi çalışıyorsunuz
ben yazımda yamahana kalitesine kötü diye bir söz sarfetmedim yazımı iyi okuyun ben onbin tl ye tyros 4 alıp 4000 tl zarar ederek
aletini ihtiyacından dolayı satmak isteyen 6500 tl ye dahi alıcı bulamayan bir arkadaştan bahs ediyorum bu kadar zarar çok çok fazla
neden bu kadar zarar ediyor diyorum bu arkadaşımıza tyros 4 satan dükkancının arkadaşın ilanının altına yorum yazarak hayırlı satışlar
diyor bende diyorumki bu cihazı bu arkadaşa sen sattın ihtiyacı oldugunu biliyorsun dahada fiyatı düşürmeden sen al yardımcı ol demek istiyorum
yani öldürüp öylemi almayımı bekliyorsunuz bunuda sitedeki arkadaşlarla paylaştım bu kadar ama siz bu işin ticaretini yapıyosanız
ona sözüm yok benim yaklaşımım tamamen duygusal ayrıca ben düyüncü deyilim düyüncüde olsam bundan gocunmam çünki bu benim işim
kısmetim nerdeyse çıkar orada sazımı çalarım şu an haftanın dört günü 5 parça orkestra gurubuna 6 parça türk müziyi gurubuna eşlik ediyorum
beş saat sahnemde 20 dakika aram var belkide zor kazandıgımız parayı neden bu kadar kolay elimizden alıyolar bu gücüme gitmiştir
dedimya tamamen duygusal şu anda yamaha a2000 kullanıyorum yamaha deyilde korg olsa 4000 tl zarar etmezsin bu bir gerçek bu yüzden pa 600 bekliyorum nasıl olsa bu güne kadar yamaha kullandık müzisyen sınıfındaymışız bundan sonra korg kullanıcaz pazarcı yaptılar iyi olsun nolucak

bu yoruma cevap yazan kişi veya kişilerle kırıcı küçük düşürücü hakaret içeren tartışma yaratacak sözlere hiç bir şekilde cevap yazmayacagımı
belirtmek isterim sayğılarımla

Burası ağlama duvarı değil...Yazdıklarınızı siz bir kere daha okuyun.

Fazla duygusal olmaya gerek yok.Niçin başkalarının zararı/karı sizi alakadar ediyor?.

Ortada bir yalan dolan sahtekarlık v.b. durum varsa kanıtlarıyla dile getirirsiniz bir org modelinin niye fiyatının bu kadar düştüğüyle ilgili bu kadar takıntılı ruh halinde olmak bana normal gelmiyor....

Gereksiz bir konu açık kalmasına gerek yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...