• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

YARdIm !!.Korg Pa55 mi Roland BK5 mi? fiyatlı

rc_plane

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Merhaba evde amatör olarak çalacağım bir org almak istiyorum.iki org arasında kaldım.1500 civarı param var.araştırmalar sonucu ikinci el
PA55 1450 tl
Bk 5 1600 tl buldum.acaba hangisini almalıyım fiyatlar nasıl tavsiyeleriniz nedir? Bu arada ilk orgum olacak.....

Cevap: YARdIm !!.Korg Pa55 mi Roland BK5 mi? fiyatlı

kesinlikle kullanım kolaylığı dışında her yönden bk5 or çok çok önde,pa55 tr den üstün bi org ve kaliteli bi org,karar yinede sizindir,ona göre tercihinizi yapın

bk 5 kesinlikle

roland bk 5 - Batı saund ve ritmleri çok güçlü , cihazda çok çok kaliteli 25 adet sample Türk ses var, Roland Türkiye sürekli yeni ritmler yayınlıyor, ayrıca alacağınız cihaz en az 15-20 ay garantili olacak ( cihaz çıkalı 5-6 ay ancak oldu) pa 55 de garanti yok

kendi adima herturlu bk5

bk5 te çok kararsız kaldım.çünkü canlı performansını görmedim.ayrıca kullanım açısından korga göre biraz daha zor diyorlar.sadece videolarına bakarakta birşey anlayamıyorum.ritimler acaba korg gibi sağlammı?

hocam forumda bk5 bölümünün geçmişe doğru sayfalarına bakarsan oldukça fazla demo var seslerin ve ritmlerin editlenmiş haliyle demoları sitede mevcut. ritmleri önceden editleyip 4 ses atama işlemini yaptıktan sonra kullanımda sorun çıkarmaz performans için kullanan abilerimiz sorularınızı daha iyi yanıtlayacaktır. ben evde uğraşıyorum oldukça güzel org kaç yıllık pa55 e o parayı vereceğinize sıfıra yakın bi cihazı sıfırı 2300 tl iken o fiyata oldukça iyi bulmuşsunuz bence. üstelik mp3 çalma ve wav formatında kayıt gibi ekstralar vs.

kullanım kolaylığı açısından pa55tr daha iyi fakat hem kullanılan malzeme kötü hemde sound rezil diyebilirim bk5 in tuşesi pitch bend kaliteli ve sound çok daha iyi batı ritim ve seslerde daha iyi tek sorunu kullanımı pratik değil

a2000 de 999 ero aklinda olsun birde emo usb aldinmi senden iyisi yok ;)
10-15 gune fiyati yukselecek haberin ola

Roland BK-5 or yeni nesil alettir Kullanımıda o kadar dedikleri gibi zor değil.
İlk cihazı aldığın zaman bir tanıma sürecin olacak bu tanıma aşamasında zamanla cihazı keşfedeceksin..Korg Pa55 e sıra gelince oda fena bir alet değil fakat 0'ı yok Garantiside yok + malzemesi sağlam değil ilerde başın ağrıyabilir seçim senin