• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yardım.Pa600'de 6dk. Üstü kayıt yapmıyor ve okumuyor.

Müziksiz Asla

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Pa600Qt
Pa600 Quick Record 6 dakika kayıt sınırı?

Bir konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

Toplam kapasite 468kb iken kaydı durdurdu.
Şimdi o kayıt ettiğini de -Song- kısmından okumuyor ve

İng. Olarak dosya büyük diyor.

Klavyeyi sıfırdan formatlayıp farklı setlerde yükledim ama olmadı. Böyle birşey varmı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Yardım.Pa600'de 6dk. Üstü kayıt yapmıyor ve okumuyor.

Pa600 ve Pa900 kullanıcıları; Quick record dediğimiz yerden sizde aynı sıkıntıyı yaşıyormusunuz yoksa bu genel bir problemmi?

siz zannedersem mıdi olarak kayıt yapıyorsunuz 600 var iken maalesef uzun sureli kayıt yaptıgımda aynen böle birsey yasadım dediğiniz gibi kayıt kendisi durdugu zaman okumamıstı ama kendim durdurduğumda okumustu 500trnin okuduğu midileri okumamıstı dosya buyuk diyordu 600 ün teknolojisi 500 ekmesi lazım iken maalesef hüsrana uğradım çok şükür 900 de hiçbir sıkıntım yok

siz zannedersem mıdi olarak kayıt yapıyorsunuz 600 var iken maalesef uzun sureli kayıt yaptıgımda aynen böle birsey yasadım dediğiniz gibi kayıt kendisi durdugu zaman okumamıstı ama kendim durdurduğumda okumustu 500trnin okuduğu midileri okumamıstı dosya buyuk diyordu 600 ün teknolojisi 500 ekmesi lazım iken maalesef hüsrana uğradım çok şükür 900 de hiçbir sıkıntım yok

Benim aslında kayıt formatı ile işim yokta,bu pa600'de mp3 kayıt olmadığı için midi formatında kayıt yapıyormuş,evet.

Ben bir ritim ile bir parça çalarken kayıt edeyim istiyorum.Aslında ekstra birşeylerde eklemeyecegim.Çok basit bir işlem yani.

Bu yüzden Sequencer bölümünden backing sequence (quick record) ile başladığımda max. 6dk.39sn kayıt yapıyor.468kb.

Ve ritim sound bağımsız olarak. Bu çok saçma geldi bana.

Pa900de böylemi?

Çok teşekkürler bu arada kaç gündür sadece siz yazdınız.
Halbuki diğer pa600 pa900 kullanıcıları tek kelime evet yada hayır yazabilirdi.Neyse.

Moderatör tarafında düzenlendi:

maalesef 7 dk kayıt yapıyor kaydı siz son mesurede durdurmanız gerek yoksa okumuyor kendisi stop edince okumuyor 900 de de aynen yanlız multi record da sınırsız kayıt yapıyor

Midi ve style uzunluğunda Rolandın rakibi yok. Roland 999 mezur ritim 20 dak. midi kaydeder

Anladım teşekkür ediyorum.Demekki bütün klavyelerde bu sıkıntı var. Yani ben bir şey çalıp kayıt edeyim,sonra geçip karşısına dinleyeyim dediğimde pa600de 7 dk. Rolandda 15-20 dk. Max. Kayıt imkanı diyor.

Dünyanın en saçma şeyi bence bu.Kapasite var ama kayıt sınırlı. Yorumlarınız için teşekkürler.

Edit: Bk5'te sınırsız olabilir. Çünkü onda direkt olarak mp3 kayıt özelliği vardı. Flash bellek boyutunda kayıt edebilir belki.

Cevap: Pa600 Quick Record 6 dakika kayıt sınırı?

Bir konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

Toplam kapasite 468kb iken kaydı durdurdu.
Şimdi o kayıt ettiğini de -Song- kısmından okumuyor ve

İng. Olarak dosya büyük diyor.

Klavyeyi sıfırdan formatlayıp farklı setlerde yükledim ama olmadı. Böyle birşey varmı?

olayı çozdum şu an 20 dk dır kayıtta org hala devam ediyor sonucu yazarım insaallah

evet pa900 midi kayıt su ana kadar fazla bekliyemedim free memory 65 de 30 dakika kayıt yaptı ve okudu sonunu bekliyorum tekrardan kayıta girdim toplam ne kadar yapacak tahminim 1 saat i geçecek drum onu gösteriyor

Yani 7 dakikayı gectiyse zaten usb hafıza kadar yolu var.
Ama free memory 99'dan geri sayarken nasıl 20-30 dk oldu onu anlamadım. Çünkü oradaki 99 dakikayı temsil etmiyor. Yani 99=7 dk falan oluyor.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri