• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

yardım??pa800 ile ilgili kısa 2 sorum war :(

orgcu_0060

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA3X KULLANIYORUM
arkadaşlar herkese selam...bnm kafama takılan 2 şey war?
bu pa 800de pich bendin arızalı olup olmadığını anlayabilrmiz?
we bu pa800 pich bendi sert braz, bnu en sağlıklı şeklide brazcık olsn yumuşatmak mümkün mü..çk teşekkürler:confused:

Cevap: yardım??pa800 ile ilgili kısa 2 sorum war :(

Eğer cihaz sıfırsa pitchbender zamanla yumuşar ki bence sert olması çok daha iyi.

Arızayı anlamak kolay.Önce klavyeden mi'ye bas.Sonra pitchbenderı tam sağa yatırıp re'ye bas.Eğer her iki seferde de aynı sesi veriyorsa sıkıntı yoktur.Buna ek olarak sabit bir seste -klarnet gibi- pitchbenderı çok az bir mesafede titret.Vibrato vermeye çalış.Ses kaçırma varsa arızalıdır.Arızalı olsa da onarmak kolay.En kötü ihtimalle arasına 100 TL sıkışmıştır.

Francesco85. Ustadm sna ne kadar tesekkur etsem az.allah razi olsn ck saol..herseyi anladm sdce vibrota nasl oluyo orayi pek anlayamadm.ayrica ses kacirma olayini az bilyorm ama sizin kastetginiz nasil oluto..hersey icn size minnetarim...bol kazanclar

Rica ederim ustam.Pitchbendi elinle titret.Yaklaşık iki santim sağa ve sola hızlıca salla.O anki sesi dinle.Yay kendini toplayabiliyorsa her hareketinde ses titrer.

eyvallah çk teşekkür ettiim çk saolun sayın üstadım ;)

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

Geri