• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

yardım tyross-2 koma

umitbaba

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa2x_ce_usb
merhaba arkadaşlar bu akşam kalp krizi geciren bi muzisyen arkadaşın yerine bakacam tyross2 var ben bu alete yabanciyim yanlız yamaha sadece or700 kullandım klıtıleme ve komalar nerden yapılıyor yazarsanız sevinirim restoranta biraz erken gidip orgu inceleyecem .... veya salim hocanın tefonunu bilen yazsın....

Cevap: yardım tyross-2 koma

arkadaşım koma verme or 700 ile aynıdır.Kilitlemek için yine or 700 deki gibi freeze tuşunu kullanıyorsun.

Cevap: yardım tyross-2 koma

kusura bakmayın konunuz yeni dikkatimi çekti.öncelikle geçmiş olsun.Direct Acces ve Voice Creator tuşuna aynı anda basarak Master Tune/Scale Tune menüsüne gideriz.burada yapacağımız işlem sağa tab tuşuna tıklayarak scaleye geçmek.Koma modunu ekaranda A(yukarı) B(aşağı) kullanarak veya Data Entry düğmesi ile ARABIC 1 sabitleriz.Base note 2 tuşu ile komaları çaldığımız tona göre şifrelerini seçip atabiliriz.Part Select Right 1-2-3 seçiliyken komalar sabit kalır.komaları kaldırmak için Right 1-2-3 enter deriz ve o ayar bölümündeki thick işaretini kaldırırız.
Başka bir yöntemde Direct Access Freeze tuşuna aynı anda basınız. Freeze group selectten Scale kutusunu boş bırakın Data entry ve enter ile.tekrar scale menüsüne ulaşıp istediğiniz tona koma verip 8 registere kaydedebilrsiniz.örneğin 8.registe equal olarak komasız ses yazın.memory ve sesi yazacağımız numaraya basarak kaydederiz.ardından hazırladığımız Registerin kaybolmaması için ekranda J tuşu(Regist)ardından 6 Save ok deriz.Registere isim verme menüsü karşımıza çıkacak.