• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yardım!

• Konbuyu başlatan OTS
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Görülen : 4K

OTS

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yamaha Psr a3000, Ud
Arkadaşlar yamaha a3000 kullanıyorum 3 gündür. cihaz bana tyros fatih set ve batuh set yüklü olarak geldi ama başka bir ses pakedi yüklerken silindi. Sadece emo set kaldı alette o da yetersiz ! Bu setleri tekrar yüklemem mümkün mü?

Cevap: Yardım!

Selam,
A3000'e sadece bir adet ppi yükleyebiliyorsunuz. Ama diger setleri Yamaha Expansion Manager (YEM) programinda birlestirip (max. 512 MB), ppi haline getirip A3000'e yükleyebilirsiniz. Yeni ppi dosyasini yüklediginizde alet üzerindeki önceki setler silinir. YEM icin se dosyalarin ppf fromatinda olmasi gereklidir. Baska bir deyisle degisik ppf setlerini YEM üzerinde bir tek ppi haline getirmeniz gerekli. Simdi sizin yapacaginiz tek ey Tyros ve Batutan setlerinin ppf formatli dosyalarini bulmak. Silinen dosyalar icin yapacak bir sey yok. Trakya müzikte bir arkadas Tyros ppf dosyalarini koymustu. Ona bir bakabilirsiniz. Ben denedim cok iyi calisiyor.
Ayrica yeni A3000 alirken bonus olarak Yamaha bir tane hediye Expansion Pack veriyor. Bunu da indirip kullanabilirsiniz. Türk ritim ve sesleri icin Greek/Turkish set simdilik en uygunu.

Batuhan ve Salim yeni bir set üzerinde calisiyorlar. Ne zaman satisa sunacaklari belli degil. Ayrica A3000 icin uygun mu degilmi o da henüz belli degil. Onlar USB hazirliyorlar. Ama A2000'in aksine A3000 icin USB gerekli degil.

Umarim sizin icin fazla karisik olmamistir, yazdiklarim.

Selamlar ve iyi calismalar
Fikret :)

Tyros ppf dosyasını bana yüklermisiniz çok lazım.....Sitede bulamadım... Bu arada Greek/Turkish seti yükledim idare eder...

PSR770 ve 970 icin yapilan setler de calisiyor. Bunlari asagidaki sayfalarda bulabilirsin. linklerin halen calisiyor olmasi lazim.

ve

Bu setleri sunan arkadaslara da cok tesekkürler. :)

Ben de malesef baska set yok.

Selamlar