• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yeni.... S650 Yep Paketi + UserReg dosyası....

szdemir_06

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
PA 600 - Bağlama - Ney
Merhaba Arkadaşlar...
S650 için kendi kullandığım yep paketini (S650,A2000,ümit arkadaşımızın paketi vs...) ve UserReg hafızamı paylaşıyorum.

Çoğu sesleri dual kullandığım için yep ile beraber Userreg dosyasınıda yükleyin.
1. Reg hafıza ana sesler
2. Reg hafıza türkü modu
7. Reg hafıza pop tarzı
8. Reg hafıza TSM sesleri
Diğer reglerdede farklı sesler bulabilirsiniz.

8. reg hafızada TSM makamlarına göre komalı sesler vardır. Makamlar karar sesi ile birlikte şu şekilde:
1-Kürdi - mi
2-Hüseyni - la
3-Uşşak - la
4-Hüzzam - mi
5-Rast - sol
6-Segah - mi
7-Saba - la
8-Muhayyer Kürdi - mi

Paketleri yükleyen arkadaşlar düşüncelerini burada paylaşırsa memnun olurum. Hep birlikte daha güzel çalışmaların ortaya çıkması dileği ile iyi akşamlar...

Cevap: Yeni.... S650 Yep Paketi + UserReg dosyası....

Hocam teşekkürler, emeğine sağlık. İlerleyen saatlerde bakıp düşüncelerimi paylaşırım.

Teşekkürler. Emeğinize sağlık.
Ben işin teknik kısmından fazla anlamam. Çalışmalarınızdan gaza geldim. Birşeyler yapayım dedim ama. Olmuyor. Mesela bu juzisound sitesinde elektro sesini indirip awave ile s650 ye uygun hale getirebiliyor muyuz. Programı bulup kuracam diye bir sürü spam, virus vs doldu pc. Anca temizledim. :) Velhasıl katkıda bulunmak istiyorum ama olmuyor :(

İyi ki sizler varsınız.

Hocam süper ama bi türlü org dosyayi görmüyor kafayi yiyecem. ne yapmaliyim

zip dosyasını açmanız gerekir. 2 dosya çıkacak. 2 dosyayıda usb nizde user files klasörüne atın.

Teşekkürler. Emeğinize sağlık.
Ben işin teknik kısmından fazla anlamam. Çalışmalarınızdan gaza geldim. Birşeyler yapayım dedim ama. Olmuyor. Mesela bu juzisound sitesinde elektro sesini indirip awave ile s650 ye uygun hale getirebiliyor muyuz. Programı bulup kuracam diye bir sürü spam, virus vs doldu pc. Anca temizledim. :) Velhasıl katkıda bulunmak istiyorum ama olmuyor :(

İyi ki sizler varsınız.

Awave studio ile kmp formatındaki sesleri wav a çevirebilirsin. Ayrıca seslerin sonundaki fazlalıkları kesebilirsin. Bu sesin boyutunu küçültür. Yine bit rate i düşürerek (22000-24000 arası) boyut olarak neredeyse yarı yarıya düşürebilirsin. İçerisine attığın sample'lara toplu olarak aynı işlemleri uygulayabilirsin. Loop'ların uzunluğu, fade in - out gibi daha birçok özelliği var.

Paket güzel olmuş. Özellikle harmonium ve dx serisi sesler boyut olarak küçük ve çok iş yapacak sesler. Tekrar teşekkürler.

Birazda ritim desteği bulsak olacak bu iş :)

Awave studio ile kmp formatındaki sesleri wav a çevirebilirsin. Ayrıca seslerin sonundaki fazlalıkları kesebilirsin. Bu sesin boyutunu küçültür. Yine bit rate i düşürerek (22000-24000 arası) boyut olarak neredeyse yarı yarıya düşürebilirsin. İçerisine attığın sample'lara toplu olarak aynı işlemleri uygulayabilirsin. Loop'ların uzunluğu, fade in - out gibi daha birçok özelliği var.

Üstad, yep'in içine atmak için bize wav mı kmp mi lazım.
wav ya da kmp dosyasını yep'in içine nasıl atıyoruz.

Wav lazım. Yepin içine yamaha voice editor programıyla atıyoruz. Yanlız direkt atmıyoruz, hangi ses hangi notaya ait, çoğu zaman bulmak lazım, dizmek lazım, atack, decay, release, loopları düzenlemek vs. bu işlerden hiç anlamayan biri için sıkıntılı bir süreç olur, demedi deme :)

Hocam örneğin;
juzisounddan elektro sesini zip olarak indirip açtım. Yaklaşık 50 adet wav dosyası var.
İşte bu aşamada sadece yamaha voice editor mu lazım. Bu wav dosyalarını nasıl - hangi programla diziyoruz ve neticede tek dosya haline mi getiriyoruz. videolu bir anlatım var mı bununla ilgili.