• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yeni YAMAHA org almak istiyorum. Lütfen yardımcı olurmusunuz?

hayalperest

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
-
Herkese cümleten selamun aleyküm arkadaşlar. Ben yeni bir tane sıfır YAMAHA PSR-0R700 TR v2 modeline ait olan org almayı düşünüyorum. Acaba bu org beni yeterince tatmin edermi sizce? Düğünlerde ne kadar işe yarar. Şuanda inanın'ki yeni org alacağım diye çok mutluyum vede sabırsızım. KORG pa80'nin sesleri kadar yeterlimidir acaba? Son olarakta, tam güvenilebilir bir sağlam distribütör firma hangisidir bu orgu alabilmem açısından. Ayrıca aranızda bu orga sahip olanlar, içinden hangi aksesuarların eksik veya tam olarak çıkıp çıkmadığını bildirirlerse eğer çok sevinirim. Mesela; USB data kablosu, USB sürücü cd'si, kendi orijinal taşıma çantası v.s. gibi. Benim merak ettiğim konular arasındadır. Beni bu konuda aydınlatırsanız çok sevinirim. Herkese kolay gelsin. Saygılarımla...

kıymetli üstadım öncelikle aramıza hoş geldiniz.anladığım kadarı ile klavyeler hakkında pek bilginiz yok.size elimden geldiği kadarı ile yardımcı olmaya çalışayım.benim düşüncelerime göre klavyenin soundu,tonları ve özellikle ritimleri sizi fazlasıyla tatmin eder.enstruman seslerinden bir kısmı özellikle batı sesleri pa80 den doyurucu gelirken bir kısmı ise pa serisindeki enstruman seslerinin verdiği tadı vermez. ksası içinde size garanti verebilirim çok sağlam olmakla birlikte ''kırılacak,çatlayacak''gibi kuşkulara kapılmanıza imkan vermez.or700 de disket olayı yoktur.usb üzerinden bütün işlemlerinizi halledebilirsiniz bu sizin için ayrı bir avantaj.asla nevale sıkıntısı çekmezsiniz.çünki klavyenin kendi üzerinde 150 ye yaklaşık yöresel ritimler dahil bütün ritim kalıpları bulunmaktadır.ayrıca or700v1 ritimlerini okumakla kalmayıp,her ay or700v2 kullanıcıları için güncelleme yapılmaktadır(ritim,ses,pad,registration vs)sizi düğünlerde fazlasıyla götürür.ben yaklaşık 7 çeşit klavye kullandım sahnede bundan elverişli bi tadı diğerlerinden asla alamamışım,keşke ilk yamaha ile tanışma fırsatım olsaydı.yamahanın türkiye distribütörü DORE MÜZİK diye biliyorum.ama her ilde bayileri var oralardan da temin edebilirsiniz.klavyenin kutusunun içinden kullanım klavuzları,güç adaptörü,nota sehpası ve ''or700trv2'' yazan ve siz isterseniz klavyenin önünde or700 yazan yere yapıştırabileceğiniz dikdörtgen şeklinde kağıt çıkar.kutuda çıkmayanlar ise USB data kablosu, USB sürücü cd'si'dir.ama sürücü cd si çıkmıştı sanırım.neyse benden bu kadar,diğer hocalarımda size bu konuda yardımcı olacaklardır.Bence bir an önce or700v2 ile tanışın zira yamaha ile yaşamak bambaşka bi duygu...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yamaha PSR-OR700 v2 Org

YEPYENİ TR SESLER,RİTMLER VE TÜRKÇE MENÜ ......

YENİ TR v2 ÖZELLİKLERİ
1 adet La Zurna
1 adet Do Zurna
1 adet Sol Zurna
1 adet Düz Zurna
1 adet Mey
2 adet Kanun (Kanun,Mandallı Kanun)
1 adet Keman
1 adet Ud
1 adet Baglama (Velo. Çırpma)
1 adet Tar (velo. sample Tremolo)
5 adet Elektro
1 adet Eşikaltı Bağlama (velo. çırpma)
1 adet özel Bağlama
1 adet Buzuki (velo. Sample Tremolo ,Touch butonu kapatıldığında sadece Tremolo çalıyor).
1 adet Kemençe
1 adet Tulum
1 adet Akordiyon
2 adet Yaylı + 1 adet eski Yaylı
1 adet Kaval
1 adet Ney
1 adet yeni Alto Sax
1 adet yeni Tenor Sax
2 adet Synthesizer Sample Sound
Ve Mix Sesler….

Klarnet,Balaban,Duduk,Tanbur ve Cümbüş sesleri yeniden düzenlendiler….
1 adet Drum Kit + Effekt Kit (Süper Cross’lar)
(Hepsi 44.1 KHz)
1 adet Perc.Kit (Dolgun bir yapıya sahip.)
(Hepsi 44.1 KHz)
Her yöreden 110 yeni ve çok kaliteli Ritim…
oplamda 134 + 12 Yunan ritmi.
Sayfa yapıları değişti:
Türkçe ve Yunan sayfası: "Yöresel" oldu
Yunan Ritimleri Oyun Havaları sayfasının sonuna eklendi.
Uyarı mesajları ve Demo tanıtım yazıları tamamen Türkçe olarak yeniden yazıldı….

Yamaha OR700 ün TR çip çalışmaları tamamlanmıştır. Yeni TR çip içerisinde 35 Bample ses ,2 türk vurmalı çalgılar sesi, 116 da yüksek kalitede ritm mevcuttur. Ayrıca cihazın arkasındaki bir swich ile OR700´ü Türkçe veya Standart olarak kullanabilmek mümkündür. 862 süper kalite ses, 314 çok yüksek kalite ritm ve tamamen yeni dizayn ile gelen OR700 oryantal dünyasının yeni lideri olacak...
Yapacağınız kayıtlarda hafıza problemi ile karşılaşmamanız için en son teknoloji olan “USB Memory Stick” kullanabilmenize imkan veren OR700 direkt “Memory Stick”e kayıt yapabilmektedir. Yani kullandığınız “Memory Stick” kaç MB ise tamamı kadar kayıt yapabilirsiniz. Programlanabilir hazır koma skalası da oryantal ezgilerinize renk katacak yapıda hazırlanmıştır.Hafızasında çeşitli tarzlarda hazır formlar barındıran “Multipad”ler ile müziğin büyülü dünyasında uzun bir yolculuğa çıkacaksınız.
Yamaha’nın “Mega Voice” teknolojisi;çaldığınız enstrümanları tamamen gerçek olarak duymanız için yaratılmıştır. Bu özelliği bir örnek ile açıklayalım:
Bir gitaristin gitar çaldığını varsayalım duymuş olduğumuz normal gitar notalarına ilaveten gitaristin çalarken parmaklarının sürtünmesi ya da çeşitli çalma teknikleriyle çıkan bir çok harmonikler ve efekt diye adlandırabileceğimiz mesela telin parmakla yukarı doğru esnetilmesi ya da parmağın telde kayma sesini de duyarız.işte tüm bu gerçekçi sesleri”Mega Voice” teknolojisi bize en üst düzeyde duyurabilmektedir.
OR700 de Kullanılan ritmlerin altyapıları da bu teknoloji ile desteklenmektedir ve böylece son derece gerçekçi enstrümanlarla yapılmış zengin altyapılar ile kullanıcılara normalin üzerinde bir çalma ve dinletme zevki vermektedir.
Keyboard:
Tuş Sayısı : 61
Tuş Hassasiyeti : Var
Ekran:
Tip: Full Dot LCD
Renk: Monochrome
Boyut: 320 x 240 piksel
Nota Ekranı: Evet
Şarkı Sözü: Ekranı Evet
Ses Üretme Tekniği: AWM Stereo Sampling
Polifoni: 96
Enstrüman adedi: 360 Voices + 22 Drum/SFX Kits + 480 XG Voices + GM2 + GS (for GS Song Playback)
Özel Enstrümanlar: 43 Oriental Voices, 6 Oriental Drum Kits, 10 Mega Voices, 11 Sweet! Voices, 18 Cool! Voices, 14 Live! Voice, 10 Organ Flutes!
Ritm adedi:314
Özel Ritmler: 146 Oriental Styles + MegaVoice Styles (used by preset styles)
Ritm Bölümleri: Intro x 3, Main Variation x 4, Fill x 4, Break, Ending x 3
Çoklu Parmak Mod’ları: Single Finger, Fingered, Fingered On Bass, Multi Finger, AI Fingered, Full Keyboard, AI Full Keyboard
Ritm Programlama: Evet
One Touch Setting (OTS): Her ritm için 4adet
Müzik Bulucu/Müzik Bankası: Evet
Kayıt Kanal Sayısı:16
Şarkı Kapasitesi: 300KB
Çalma: SMF (Format 0 & 1), ESEQ, XF, Style File
Efektler
Akustikler: Reverb: 34 Preset + 3 User
Chorus: 29 Preset + 3 User
Diğerleri: DSP 1 : 191 Preset + 3 User, DSP 2–4 : 106 Preset + 10 User
Kontroller
Tempo Aralığı:5 - 500, Tap Tempo
Transpoze: Evet
Akord: Evet
Skala Tipi: 9 presets
Ekran Dili: English, German, French, Spanish, Italian
Depolama
Flash Memory (Dahili):560KB
Bağlanabilir Harici Bellek Çeşitleri: optional USB Flash Memory, USB Hard Disk Drive, etc. (via USB to DEVICE)
Bağlantılar
USB: To Host, To Device
Kulaklık Girişi: Evet
MIDI: In/Out
AUX Pedal: (Seçmeli) Switch veya Volume x 2
AUX Audio In Girişi: (L/L+R, R)
Amplifikatör ve Hoparlörler
Amplifikatör Gücü:12W x 2
Hoparlörler: (12cm + 5cm) x 2
Ölçüler
Genişlik: 1,003mm
Derinlik: 433mm
Boy: 148mm

ağırlık:11.5kg

helal mehmetim cok güzel ve detaylı anlatmışsın saol abim ama can başar ve ekibini unutmamk lazım enbüyük desteği onlar veriyor yani alacak olanların hiç bir zaman şüpe duymayacağı bir ekip var alacak olanlara şimdiden hayırlı olsun

Eyvallah üstad. Hoş bulduk. Vermiş olduğun bilgiler benim için hemen hemen yeterli oldu. Ancak içinden USB data kablosu vede USB sürücü cd'si'nin çıkmaması kafamı bozdu. Sonuçta her ne sebeple olursa olsun, bizler burada malumunuz alın teri ile kazandığımız paraların bir kısmını orga veriyoruz. Kalkıpta birkaç şeyi içine koymaktan acizler vede hayret edilecek insanlar. Sözüm genelleme olarak meclisten dışarı arkadaşlar. Hiç kimse sözümü kendi üzerine alınmasın. Bu işi yapanlar elbette bir çapan oğlu var içinde ama neyse... Alet arkadaşımızın anlattığı kadar süper bir cihaz. Herkese bu aleti almalarını tavsiye ederim. Bende allah kısmet ederse eğer yakında hayırlısıyla bu orga sahip olacağım. Kardeş ayrıca emeğin için eyvallah, sağolasın üstad. Saygılar...

bir saniye yahu...
işlerin usb den hallediliyor olması neden bir dezavantaj olsun ki anlayamadım.:confused:
bu müzisyenlerin yıllardır hayalini kurduğu birşey...
ayrıca usb data kablosu nedir,buna neden ihtiyaç duyuyorsunuz anlayamadım...
bir yanlış anlatım sözkonusu galiba:)

hocam demek istedim ki diğer disketli klavyelerde gibi ritim ve ses yüklerken zor olmuyor.flashbellek e istediğin kadar ritim ve ses dosyası atıp daha seri ve hızlı bir şekilde klavye üzerinde düzenlemelerinizi yapabiliosunuz,yanlış bir bilgi verdiysem özürdilerim...

pymemo dogru bılgılendırme yapmış fakat anlatım bozuklugu olmuş glba biraz ondan :)

kıymetli üstadım öncelikle aramıza hoş geldiniz.anladığım kadarı ile klavyeler hakkında pek bilginiz yok.size elimden geldiği kadarı ile yardımcı olmaya çalışayım.benim düşüncelerime göre klavyenin soundu,tonları ve özellikle ritimleri sizi fazlasıyla tatmin eder.enstruman seslerinden bir kısmı özellikle batı sesleri pa80 den doyurucu gelirken bir kısmı ise pa serisindeki enstruman seslerinin verdiği tadı vermez. ksası içinde size garanti verebilirim çok sağlam olmakla birlikte ''kırılacak,çatlayacak''gibi kuşkulara kapılmanıza imkan vermez.or700 de disket olayı yoktur.usb üzerinden bütün işlemlerinizi halledebilirsiniz bu sizin için bir dezavantaj.asla nevale sıkıntısı çekmezsiniz.çünki klavyenin kendi üzerinde 150 ye yaklaşık yöresel ritimler dahil bütün ritim kalıpları bulunmaktadır.ayrıca or700v1 ritimlerini okumakla kalmayıp,her ay or700v2 kullanıcıları için güncelleme yapılmaktadır(ritim,ses,pad,registration vs)sizi düğünlerde fazlasıyla götürür.ben yaklaşık 7 çeşit klavye kullandım sahnede bundan elverişli bi tadı diğerlerinden asla alamamışım,keşke ilk yamaha ile tanışma fırsatım olsaydı.yamahanın türkiye distribütörü DORE MÜZİK diye biliyorum.ama her ilde bayileri var oralardan da temin edebilirsiniz.klavyenin kutusunun içinden kullanım klavuzları,güç adaptörü,nota sehpası ve ''or700trv2'' yazan ve siz isterseniz klavyenin önünde or700 yazan yere yapıştırabileceğiniz dikdörtgen şeklinde kağıt çıkar.kutuda çıkmayanlar ise USB data kablosu, USB sürücü cd'si'dir.ama sürücü cd si çıkmıştı sanırım.neyse benden bu kadar,diğer hocalarımda size bu konuda yardımcı olacaklardır.Bence bir an önce or700v2 ile tanışın zira yamaha ile yaşamak bambaşka bi duygu...

Tüm sorun altı çizili sözcüğün yanlış kullanılması.Arkadaşımız avantajı yazmak isterken yanlışlıkla dezavantaj yazmış...

evet hocam öyle olmuş.mesajı sabaha karşı yazmıştım uykusuzluktan olması lazım,hemen düzeltyim...