• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Zamanda Geriye Dönebilseydiniz..

dsaddddasasasa

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa900
Hangi klavye veya klavye markası hakkında, ne gibi bir değişiklik yapardınız?

Ben sırayla yazayım:

genel olarak: sample işini 2010 dan önce hiçbir aranjör klavyeye koymazdım ki hangi markanın gerçekten kaliteli olduğu ortaya çıksın. sample özelliğinden bu yana hangi aletin birbirinden iyi olduğu hakkında kimsenin bir fikri yok çünkü 15 yıldır aynı samplelar dönüp dolaşıyor.

ayrıca sample özelliğinin 2010 a kadar gelmemesi demek gem yamaha roland gibi klavyelerin rom samplelarıyla, arabic kitleriyle korgu bitirmesi demek ki, zaten en güzel yanı da bu..

markalardaki değişiklikler:

korg:

i30 a bi tef sesi atardım en azından, çok kötüydü i ve is serisi tef sesleri. en azından pa serileri arabic kitte düzeltti durumu 3 tane yeni sample ile?!..

pa55tr: edi zurna. edi zurna. edi zurna.. pa80 daha çok satsın diye gözü doymayan iğrenç insanlar yüzünden böyle şeytani stratejilere kurban gittik zamanında. gözleri doysun bakalım..

yamaha:

a1000: hafıza, polifoni. oriental bir alete 24 polifoniyi koyan insan evladını getirin görüşelim, kendisi yazsın o dolgun ritimleri 24 notayla
a300: user program olsaydı, 3-4 tane bile olsa ses karıştırsaydık ikinci klavye olarak alırdım ama böyle her açtığında sesi manual karıştır falan işkence

roland:

g-600: oriental kitin içine ethnic kitte ne varsa yığdıktan sonra dance, tr-808/909, jazz ve std2 kitinden bateri tonları şu aleti yeniden harekete geçirir ve yıllar yılı hiç bozulmayan bir sounda kavuştururdu. oriental sete de o iğrenç çömlekler yerine bir tane dahi olsa darbuka koymak isterdim.

va-7: e500 deki kit bu alette olaydı... ehh görürdük piyasayı

g70/e80: 128 mb sample ı babalar gibi okuduğu halde bunları bu hale getirenler utansın

ketron:

sx3000: disket?!!

xd9: kullanıcıya açıklık yeter de artar bile

bunlar benim görüşlerimdi. katılan katılır, katılmıyorsa da kendi derdidir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Zamanda Geriye Dönebilseydiniz..

ben şu kadarını söyleyeyim çok güzel konu açmişsın tebrik ederim ama inanın deselerki ketron x1 solton oriental sıfırı çıksın aynı şekilde bi de disket yerine usb olsun ben kesinlikle alırdım . tabi bi de biraz daha hafif olsa iyi olurdu bu alet ama duyduğum en güzel sound onda idi yeni nesil hiç bi orgtan o kadar tat alamıyorum

bende elimde olsa şu gereksiz e40 ı silerdim piyasadan. ne ritimi ritim ne sesi ses. çok abartılmış e-15 yahu. o alet yüzünden zaten g serisi kötü oryantal kit kullandı yıllarca. ayrıca hiçbir arap ülkesindede beğenilmemiş çok amatör olduğu için. e500 or u çok beğenmişler onlar ironik olarak..

Ketron xd9 ve sx3000e phaser efekti koyardım. sx3000i dokunmatik ve usbli ve sample atılabilir yapardım. ramını yükseltilebilir yapar 64mb çıkarırdım. o zaman pa800 ile yarışırdı.

phaser konusunda gerçekten haklısınız. işin ilginç yanı, phaser efektini dünyada sadece biz kullanmıyoruz. her yerde, her müzikte ve her kültürde yeri olan bir efekt olmasına rağmen ketronun bu saçma politikası elektro / lead severler için işkenceye dönüştü. ram konusunda da haklısınız, ama bence bunların içinde en önemlisi kullanıcıya açık olması olurdu. o zaman disket sürücüye, phaser ın olmamasına bile razı olur ben de bir ketron kullanırdım..