• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

1000 tl'ye sıfır org tavsiye

• Konbuyu başlatan rkyrky
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 28
  • Görülen : 11K
Enst.
Yok
1500 tl'ye sıfır org tavsiye

Merhaba ustalar ; forumda yeniyim o yüzden konuyu yanlış yere açtıysam veya hata yaptıysam affola.
En fazla 1000 tl'ye kadar bir org arıyorum.İstediğim özellikler;
-kullanımının rahat olması
-usb den ritim alabilmesi
-tuşlarının sağlam olması
-kolayca anlaşılabilmesi
-bir de düğün vs. o tarz müziklerin yani oyun havalarını destekleyen bir yapısının olması.

Solak olmam bir dezavantaj mıdır?
Teşekkürler....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: 1000 tl'ye sıfır org tavsiye

başlığa sıfır demişsiniz ama sizin kriterlerinize yamaha'nın a300tr modeli bile uymuyor bu fiyata.

başlığa sıfır demişsiniz ama sizin kriterlerinize yamaha'nın a300tr modeli bile uymuyor bu fiyata.

Kusura bakmayın yanlış yazmışım.Konu hakkında fikir sahibi olmak için eskileri okudum ama galiba yanlış hatırlıyorum.

USB ile kullanabileceğiniz ve sıfır; yani yeni nesil bir cihaz arıyorsunuz. Sizin aradığınız cihaz bu durumda minimum Yamaha S650'dir, onun da sıfır fiyatı 2000TL'dir. Sıfır olma kriterini bir kenara bırakırsanız ikinci el Or700 tavsiye edebilirim.

Peki yine sıfır olup fakat daha düşük modeldeki bir org var mıdır?.Yani usb olmayınca ritimler eklenemiyor mu?

2.el yamaha s650 alin , cok satilik cihaz var ev cihazi oldugu ivin temizini rahat bulursunuz ama 1000 lira degilde 1200. - 1300 arasi olur maliyet

Ben ilk kez org kullanacağım bana önerebileceğiniz bir model var mıdır?

s 650 den başka bi seçenek yok gibi senin kriterlerine göre.

kendi şahsi fikrimdir bütçeyi zorlayıp daha üstün modeller almanızı tavsiye ederim..

öncelikle aramıza hoşgeldin solak olman klavye çalmanda sıkıntı benim 15 yıldır org çalan arkadaşım var zoraki piyanist olmuş niye biliyomusun lise zamanında okula öğretmeni org getirmiş arkadaşları dalga geçermiş sen solaksın beceriksizsin diye şimdi o solak çocuk tam bir pichbend canavarı 10 parmak piano da çalıyo demek istediğim şu olay istemekle bitiyo eğer bişeyi çok istersen çalışırsan başarırsın org seçimine gelince 0 org tavsiye etmiyor 2,el pratik alet lazım sana 1.seçim korg pa60 2,yamaha s650 3. Ketron xd9 16mb başarılar