• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

2012 düğün sezonu için 2. El Set Almayı Düşünüyorum.

piyanist_90

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Piyano_ PA80 org
Slm arkadaşlar. ben bu konuyu 16.10.2011 tarihinde açıyorum. kendim 1 ay önce askerden geldim. elimde Aşşağı yukarı 2000 lira var.Bursada oturuyorum. kendim 2 adet kule 2 adet bas hoparlör,3-4 adet mikrofon bir de amfili mixer almayı düşünüyorum. Şimdi ben sürekli doğu düğünlerine gidcem sokak düğünlerine yani aktif ve pasif hoparlör olayını tam anlayamadım normal düğünlere giden arkadaşların hoparlörleri ne oluyor? 1. si bunu öğrenmek istiyo0rum. 2. si bahsettiğim hoparlörler ve amfili mixerin markası behringer almanya yapımı olacak. 2 ay içerisinde yani 30.12.2011 tarihine kadar alacağım bunları. Bu konuda bana yardımcı olacak müzisyen kardeşlerime teşekkürlerimi iletiyorum...
Bana ulaşabileceğiniz e-mail adresim: piyanistmujo@hotmail.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: 2012 düğün sezonu için 2. El Set Almayı Düşünüyorum.

Selamlar

Sokak düğünlerine gidecekseniz Subbas almanıza gerek yok bence. Eğer iki adet 3 yollu pasif kabin bunun da yanına güzel bir power mixer alırsanız tüm sorunlar çözülmüş olucaktır. Mixeriniz DYNACHORD POWERMATE olsa süper olur ama sanırım bütçeniz uygun değil. Bunun yerine PHONIC marka bir mixer işinizi görücektir. Fiyat olarak da size uygun bence. Kabinleriniz FIBERGLASS kasa olsun. Daha dayanıklı olur. Behringer ya da düşürebilirseniz ELECTROVOICE dicem ama zor. Bütçeyi biraz zorlar.

Saygılar...

Selamlar

Sokak düğünlerine gidecekseniz Subbas almanıza gerek yok bence. Eğer iki adet 3 yollu pasif kabin bunun da yanına güzel bir power mixer alırsanız tüm sorunlar çözülmüş olucaktır. Mixeriniz DYNACHORD POWERMATE olsa süper olur ama sanırım bütçeniz uygun değil. Bunun yerine PHONIC marka bir mixer işinizi görücektir. Fiyat olarak da size uygun bence. Kabinleriniz FIBERGLASS kasa olsun. Daha dayanıklı olur. Behringer ya da düşürebilirseniz ELECTROVOICE dicem ama zor. Bütçeyi biraz zorlar.

Saygılar...
Çok teşekkür ederim yazdığınız cevap için ama yani bursada mutlaka çıkar elbet satan bu istediğim aletleri burdan şansımı denemeye çalışıcam olmassa 0 almayı deniyecem. yani 1 kere alacam bari iyi marka alayım diye ben behringer yazdım bide almanya alı olduğu için dikkatimi çekti.

arkadaşım sana iki kule bir tane startech ps1000 anfi vereyim 2000 tl 3 tane mikrofon hediyem olsun 0536 639 11 06

açık havada 2 kolonla iş yapamassın ..
açık havada 1 power mixserlde iş yapmassın
açık havada 2 kule ilede iş yapmaassın.. mixser yetersiz kalır. sesler düşer perfonmans düşer
işin özü 2000 tl ile açık hava tesisatı kurman imkansız..

en az 4 kolon 2 kolon da olur ama istediğinsesi alamassın birde gitiiğin açık mekan önun açıksa hayatta 2 kolon yetmez..
ve alacağın 4 kolon marka olması gerek çakma mallarla ses alamssın
alacağın power mixser 1000 wat dahi olsa 4 kolonla 2 saaat içinde şişer daynacord hariç. onada büt çemn yetmiyor
mixserin altına kalite power alman gerek 2 power a 2 de amfiye kullanıcan ..

ama orgun pa 2x veya 3x se.. açık havaya 2 kule 2 kolon yada 6 normal kolon veya 4 aktif kolon olması şart iyi ses lıacam diyorsan ve doğu düğünü yapıcam diyorsun elktro illakı olacak 2 kolonu zaten elktro bitrir senın orga dokunma gerek bile klamaz.

dışarı için aktif sistem düşünüyorsan en az 6000 tl gözden çıkarman gerek. 2 kolon olmak şartıyla

pasif cihaz kuracaksan 4000 ila 5000 arası gözden çıkarman gerek en az..

2 kolonla başlayacaksan hiç başlama

kardeş benceeee. behringer pmp europower 1680s var onu al. ben kullanıyom ve burda kullanan kişi sayısı bi hayli fazla işini fazlasıyla görür. bir bak netten istersen alete. powered mikser ... 1600 watt...

iyi bir bütceniz olsa dynacord powermikser ve 4 adet eletrovoice hoparlör tavsiye ederim.2000 tl yede dışarı düğünleri için iyi bir sistem olacağını sannetmem...bütceyi aşma şansınız varsa açıkhava düğünleri için servo tavsiye ederim

slm dostum.sana bir teklifim var.

1 adet dynacord powermate1000 mixer çok temiz 2x700w :3150 tl
4 adet electrovoice tx1152 hoparlör 2 yollu 500wat-2000wat gücünde soft case li tornavida değmemiş,çok temiz kolonları :5900 tl
4 adet artı 2x1.5 spekon hoparlör kablosu

Toplam:8800 ye ve bırakırım son.ayrı fiyatları yukarıdaki gibidir.
irt.05325994487 yer.kocaeli gebze.

slm dostum.sana bir teklifim var.

1 adet dynacord powermate1000 mixer çok temiz 2x700w :3150 tl
4 adet electrovoice tx1152 hoparlör 2 yollu 500wat-2000wat gücünde soft case li tornavida değmemiş,çok temiz kolonları :5900 tl
4 adet artı 2x1.5 spekon hoparlör kablosu

Toplam:8800 ye ve bırakırım son.ayrı fiyatları yukarıdaki gibidir.
irt.05325994487 yer.kocaeli gebze.

işde açık hava cihazı ..