• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Babaeski Kutladık

• Konbuyu başlatan AdmiN
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 2
  • Görülen : 669

AdmiN

Timur ilhan
Yönetici
Administrator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
eskibaba.blogspot.com
Enst.
Trakya Müzik
IMG_20231202_143317.jpg
2 Aralık Dünya Engelliler Günü Babaeski Kutladık.. Bende Sapa sağlamdım Piyanist Şantördüm Beyin kanaması oldum Allahtan Ekmeğimiz varmış ama Engelliyim.. Müzisyen Forumunda Engelliler Topluluğu forum açtım sizde Engelli olabilirsiniz, Müzik Forumunda Açma İstediğinde Bulundum.. Saygılar.. Ve 2 aralık Dünya Engelliler günü Bir Görünüm..(3 aralıktı Dünya engelliler günü 2 aralık olarak yapıldı)

Piyanist Şantör Atakan Tesisat başında..
IMG_20231202_143325.jpg

ÖZEL AYLİN ŞEN ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ BABAESKİ​

IMG_20231202_143546.jpg

Tesitatı diğer eleman Kullanıyor...
IMG_20231202_144153.jpg

Babaeski Engelliler Başkanı Necmiye Hanım Kürsüye çıkıyor konuşma yapıyor.. (2 aralık günü yapıldı)

IMG_20231202_144455.jpg

IMG_20231202_144622.jpg

IMG_20231202_145727.jpg

IMG_20231202_145738.jpg

Muhtarlarımız Engelliler Günündeydi..
Dünya engelliler günü

Dünya Engelliler Günü, Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılından bu yana 3 Aralık'ta kutlanan uluslararası bir farkındalık günüdür. Bu günde Dünya çapında organizasyonlar düzenlenmektedir. Hükûmet desteği ve sivil toplum organizasyonlarıyla birlikte bu günün kutlanması çeşitlilik göstermektedir. Her yıl bu gün için değişik bir tema edinilmektedir.

Dünya Engelliler Haftası​

Dünya engelliler haftası pek çok açıdan farklı engellerin aslında engel olmadığına dikkat çekmek ve her engelin kendi içinde pek çok farklı sorunları olduğunu göstermek, engelli kişilerin katkılarını ve başarılarını hedef alan konular üzerinde durulmaktadır.

• 10 Mayıs Engelliler Haftasının Açılışı,
  • 11 Mayıs Görme Engelliler Günü,
  • 12 Mayıs İşitme ve Konuşma Engelliler Günü,
  • 13 Mayıs Ortopedik Engelliler Günü,
  • 14 Mayıs Zeka ve Ruhsal Engelliler Günü,
  • 15 Mayıs Güçsüz Yaşlılar ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Günü,
  • 16 Mayıs Engelliler Haftasını Genel Değerlendirme
Yukarıda verilen günler, farklı engellere sahip olan kişiler için evrensel olarak etkinlik hazırlanan ve kabul edilen günlerdir.

IMG_20231202_150802.jpg

Engelli Arkadaşımız Şerif(43) Kalp krizi sonucunda vefat etti Allah Rahmet Eylesin.. Bu da Abisi ona Allahtan sabır Diliyoruz..

Sefki_allah_rahmet_eylesin.png

Şerif Avcu (Allah rahmet eylesin)

Sözlerime Seref Avcu kisiye Allahtan Rahmet mekani cennet olmasini dilerim
Timur ustam bu yapilan Dünya engelliler günü nekadar güzel bir paylasim ve gün olmus tabiki herkes heran engeli olabilir hic kimse bana bisye olmaz diyemez umarim her sene devam eder

Kendimden bahs ederek sözlerime Saglikli yasadigmizda hic engeli kardeslerimizi düsünmüyoruz ama bu calismada sunu samimice söyleyebilirm bedensel engelide olsa o kisinden cok güzel saglikli bilgiler edinebiliriz nitekim zaten böyledir engeli olup o gün noktalanmis birileri degildir engeli olan biri
Örnek göstermem gerekirse misal Metin Sentür usatmiz hata kölde benim yaslarda olan müzisyen arkadaslarim bilirler lakabi Kör Bülent abimiz dogustan kör olup bizim orglarimiza ritim yazardi JVC orgum un ana kartina sadece o rtim yazardi o dönemler engeli olsa bile onun yardimina bilgilerine cok ihtiyacimiz vardi ve halende var
Dahada cok engeli kisiler var dünyada gerekse her konuda engelsizlere yardim eden bilgiler aktaran

Cok güzel bir paylasim yapilmis cok güzel bir gün yasanmis gecte olsa yazmak istedim
Saygilar
Ertan

Sözlerime Seref Avcu kisiye Allahtan Rahmet mekani cennet olmasini dilerim
Timur ustam bu yapilan Dünya engelliler günü nekadar güzel bir paylasim ve gün olmus tabiki herkes heran engeli olabilir hic kimse bana bisye olmaz diyemez umarim her sene devam eder

Kendimden bahs ederek sözlerime Saglikli yasadigmizda hic engeli kardeslerimizi düsünmüyoruz ama bu calismada sunu samimice söyleyebilirm bedensel engelide olsa o kisinden cok güzel saglikli bilgiler edinebiliriz nitekim zaten böyledir engeli olup o gün noktalanmis birileri degildir engeli olan biri
Örnek göstermem gerekirse misal Metin Sentür usatmiz hata kölde benim yaslarda olan müzisyen arkadaslarim bilirler lakabi Kör Bülent abimiz dogustan kör olup bizim orglarimiza ritim yazardi JVC orgum un ana kartina sadece o rtim yazardi o dönemler engeli olsa bile onun yardimina bilgilerine cok ihtiyacimiz vardi ve halende var
Dahada cok engeli kisiler var dünyada gerekse her konuda engelsizlere yardim eden bilgiler aktaran

Cok güzel bir paylasim yapilmis cok güzel bir gün yasanmis gecte olsa yazmak istedim
Saygilar
Ertan
Teşekkürler bu yorum için Ertan.. Yeni katılan arladaşlara Piyanist Şantördüm.. yüksek tansiyon ile birlikte beyin kanaması sonucu ölmedim Ama engelliyim(%89). bir sürü müzik adına yapacağım şey vardı.. yarım kaldı yapamadım.. Trakya Müzik piyasasında yine siz değerli dostlarımla Devam ediyoruz.. Etten kemikten insanlarız! bunu unutmayın.. Engelli olabilirsiniz!! saygılar..