• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

A1000TR Kıymetini bilin

• Konbuyu başlatan omunal
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 30
  • Görülen : 7K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: A1000TR Kıymetini bilin

pa500 tr nerde a1000 nerde kardeşim arada dağlar kadar fark var tek zurna sesi ile alet kıyaslamak çok yanlış ...

helal sana furalabi günün en anlamlı sözü.

Vay vay vay...Kimi demiş dalgamı geçiyorsun kimi demiş anlamıyorsun....Bir kere şunu size söyleyeyim kullandığım alet YAMAHA PSR A1000TR ÇİPLİ idi....Ben hiç bir zaman üzerinde ki sesi direkt kullanmadım yada hazır seti beleşçiler gibi direkt kullanmadım..Her zaman için aldığım orgu kurcaladım aynen şu an pa500TR de olduğu gibi...Yamaha daki zurnalara iyi bir şekilde ayar yaparsanız ki ben yaptım dinleyenler bayıldı...Aynı şekilde ud-kanun-yaylı......Herkesi zan altında bırakmak istemem ama bir çok insan elindeki orgda ses editlemenin nereden yapıldığını bilmez bile hazır sunulan sesi orga disketle yada flash kartla yükler sonrada bu orgda hayat yok der kimse üstüne alınmasın ama bence toplumsal bir gerçekten bahsediyorum...Kimisi demişki dalga geçiyor!!!!! Ne haddime düşmüş arkadaş ben son derece memnundum.. Ankarada sahne alan bir arkadaşa satmıştım 5 ay önce halen üzerinde hazırladığım set ile türkü barda sahnesine devam ediyor ekmeğini kazanıyor... Zevk meselesi ise bu iş ,benim zevkim benim anlayışım böyle ben insanlar ile dalga geçecek yapıda karakterde bir insan değilim....Sen ister beğen ister beğenme yazdığımı ama dalga geçmek için açmış gibi haddini aşan kelimeleri sarf etmeyin....Yazdıklarım tamamen benim şahsi görüşlerimm...Pa500TR de zurna sesi diye tırmalayan kaç insan var biliyormusunuz....A1000TR deki darbuka ve davul vuruşlarını hadi bulun pa500TR de ....Ben pa500TR ye kötü demiyorum eksik yanlarını söylüyorum..Ben diğer insanlar gibi elimdeki malı yüceltmem sırf para verdim aldım enayi yerine geçmeyeyim diye eleştiri yapmaktan çekinmem ben..Yaparım eleştirimi eksik yönleri çünkü ne KORG nede YAMAHA babamın fabrikası değil...Ama en azından alacak arkadaşlar eksik yanlarını bilmelidir sizce de bunun neresi YANLIŞ????? Konuyu açtığıma pişman ettiniz..Ama yinede hangi alette eksiklik görürsem yazarım arkadaş...Pişman olmayacağım...Herkese saygılarımı sunar aileleriniz ile mutlu bayramlar dilerim....

ankara yöresinde a1000tr lerin çok tutulduğunu biliyorum.orası doğrudur.Ve tek zurna ile cihazları kıyaslamak doğru olmaz.sen demişsin ki a1000tr nin darbukaları 500tr de yok.muhabbete başka bir boyut getirmişsin.ilk önce zurna sonra darbuka davul vs vs.
o zaman bende 500 ün lead sesleri yaylıları derim.muhabbet uzar gider.saçma sapan yorumlar yapmayın 131 le opel astrayı bir tutamazsınız 500 tr de rx teknolojisi var ki zaten 500 ün sesleri 800 ün sesleridir.bunu bilen bilir bilmeyende atar tutar.
not:bende a1000 kullandım.
saygılar.

ankara yöresinde a1000tr lerin çok tutulduğunu biliyorum.orası doğrudur.Ve tek zurna ile cihazları kıyaslamak doğru olmaz.sen demişsin ki a1000tr nin darbukaları 500tr de yok.muhabbete başka bir boyut getirmişsin.ilk önce zurna sonra darbuka davul vs vs.
o zaman bende 500 ün lead sesleri yaylıları derim.muhabbet uzar gider.saçma sapan yorumlar yapmayın 131 le opel astrayı bir tutamazsınız 500 tr de rx teknolojisi var ki zaten 500 ün sesleri 800 ün sesleridir.bunu bilen bilir bilmeyende atar tutar.
saygılar.

Rica etsem pa500tr set bölümünde omunal rumuzu ile bir soru sormuştum üstadlara bir sorum olacaktı diye o başlık altında rx ses ile ilgili bir soru sormuştum yanıtlar isen sevinirim..Ayrıca tabiki 500 ün sesleri 800 ün ses tabanı ile aynı ama pa800 dışarı açık bir org bugün bir çok pa800 cü orga dışardan sample ses atarak kullanıyor..Bunuda bilgi amaçlı sunalımm....Ayrıca sorumu cevaplarsan çok mutlu olurum...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Vay vay vay...Kimi demiş dalgamı geçiyorsun kimi demiş anlamıyorsun....Bir kere şunu size söyleyeyim kullandığım alet YAMAHA PSR A1000TR ÇİPLİ idi....Ben hiç bir zaman üzerinde ki sesi direkt kullanmadım yada hazır seti beleşçiler gibi direkt kullanmadım..Her zaman için aldığım orgu kurcaladım aynen şu an pa500TR de olduğu gibi...Yamaha daki zurnalara iyi bir şekilde ayar yaparsanız ki ben yaptım dinleyenler bayıldı...Aynı şekilde ud-kanun-yaylı......Herkesi zan altında bırakmak istemem ama bir çok insan elindeki orgda ses editlemenin nereden yapıldığını bilmez bile hazır sunulan sesi orga disketle yada flash kartla yükler sonrada bu orgda hayat yok der kimse üstüne alınmasın ama bence toplumsal bir gerçekten bahsediyorum...Kimisi demişki dalga geçiyor!!!!! Ne haddime düşmüş arkadaş ben son derece memnundum.. Ankarada sahne alan bir arkadaşa satmıştım 5 ay önce halen üzerinde hazırladığım set ile türkü barda sahnesine devam ediyor ekmeğini kazanıyor... Zevk meselesi ise bu iş ,benim zevkim benim anlayışım böyle ben insanlar ile dalga geçecek yapıda karakterde bir insan değilim....Sen ister beğen ister beğenme yazdığımı ama dalga geçmek için açmış gibi haddini aşan kelimeleri sarf etmeyin....Yazdıklarım tamamen benim şahsi görüşlerimm...Pa500TR de zurna sesi diye tırmalayan kaç insan var biliyormusunuz....A1000TR deki darbuka ve davul vuruşlarını hadi bulun pa500TR de ....Ben pa500TR ye kötü demiyorum eksik yanlarını söylüyorum..Ben diğer insanlar gibi elimdeki malı yüceltmem sırf para verdim aldım enayi yerine geçmeyeyim diye eleştiri yapmaktan çekinmem ben..Yaparım eleştirimi eksik yönleri çünkü ne KORG nede YAMAHA babamın fabrikası değil...Ama en azından alacak arkadaşlar eksik yanlarını bilmelidir sizce de bunun neresi YANLIŞ????? Konuyu açtığıma pişman ettiniz..Ama yinede hangi alette eksiklik görürsem yazarım arkadaş...Pişman olmayacağım...Herkese saygılarımı sunar aileleriniz ile mutlu bayramlar dilerim....

A1000tr'nin işlemcisi zayıf arkadaşım.Hızlı ritimlerde bile yaylılar sanki mono açıkmış gibi birbirinin sesini kesiyor.Her klavyenin eksiği vardır.Fakat benim üstteki yorumlarımı da gördüysen bazı eksiklerin kabul edilebilir yanı yok.Ses konusuna gelince ham şekilde tat vermeyen o sesler işlenince güzel olabiliyor.Mesela elektro bağlama ile ledlerden birini birleştirince güzel şeyler çıkıyor ortaya.Cihazın ritim ve sesleri birbiriyle çok uyumlu.Fakat artık bu klavye başlangıç seviyesindeki arkadaşlar için uygun.Misket ritimlerini çok beğeniyorum.Ancak Trakya'da bizim işimizi görmüyor.Tesisatta aynı anda iki klavye denedik.Roland E-86 epey fark attı buna.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Omunal Kardeşim yanlış anlamışsın beni ve diğer arkadaşları seni kırmak gibi bir niyetim yok ben dalga geçmişsin derken 500 tr ile kıyaslamaya dedim ayrıca espiri maiyetinde Söyledim kırılacağını, üzüleceğini bilseydim hiç söylemezdim özür dilerim ayrıca ben 2 yıldır a 1000 kullanıyorum piyasadaki bütün ritimleri denemişimdir. Vahdeler hariç adam gibi ne bi 2 4 var ne de bi 4 4 sadece 9 8 ler biraz güzel eee bizde ömür boyu vahde, 9 8 çalacak değiliz demi bazen üstad abilerim düğüne çağırıyorlar orgu ben kullanıyorum kaç düğüne gittim bir tane bile a 1000 olmaz mı? herkeste pa80 (özellikle), 55tr ve son zamanlarda kullanımı artan pa500 tr, şöyle deseydin olurdu kardeşim a1000 deki sound 500 tr de yok buna tamam düğünde acc volumu sonuna kadar açıyorum sadece ritim sesi geliyor sound yok sanki ama yine de karşılaştırma yapmak olmaz benim ve diğer arkadaşların söylemek istediği bu kimse a1000 tr yi kotulemiyor ki sadece yaptığın karşılaştırma yanlış diyorlar yine de seni kırdıysam tekrar özür dilerim

Burada tek amacım pa500tr kullanıcısı olarak bazı konularda A1000tr ye olan saygım ve özlemimdi sadece ve sadece saf ve temiz bir duygu ile içimden geleni yazdım aslında amaç karşılaştırma değildi hemde kesinlikle değildi ama herkes öyle bir anlamış ve öyle yorumlar yapmışki üzülmemek elde değil ...Benim evimde Korg Pa500TR klavyenin hemen altında yıllara meydan okuyan Roland E70 halen durur ..Keşke imkan olsaydıda A1000TR de dursaydı...Benim her çıkan klavyeye saygım var içimden gelen şey aslında yanlış anlaşılmış...Kıyaslamadan ziyade duygulardı...Bazı şeyleri pa500TR de bulamamamdı doğal olarak A1000TR daha arap drumlu bir klavye idi hatta bir dönem çalarken ben bile sıkılmıştım Korga geçiş yaptım memnunum ama o ritimlerdeki drumlar ve bazı sesler özlemimdi olay bu arkadaşlar neden bunu yamaha - korg karşılaştırması yapıp korgu kötülediğim gibi bir anlam çıkardınız? Eğer formda yazdıklarımı okusanız pa500TR ile ilgili söylemlerimi yaptığım çalışma tarzı şeyleri zaten görürdünüz...Benim A1000TR de Pa80 de Pa55TR de Pa500TR de Roland E70 de Pa800 de saygım var isterimki hepsi evimde olsun.......Saygılarımı sunar tekrar bayramınızı kutlarım...

saygılar.

Siz mesajıma cevaben söylemişsiniz bilen bilir bilmeyen atar tutar diye bende sizi biliyor olarak gördüm çünkü Rx teknolojisi demişsin kardeşim.Saçma sapan yorum yapmamışsın belliki ????...Bende rica ediyorum şu rx teknolojisi ile ilgili bir soru sormuştum bir kaç gün önce soru Pa500TR set bölümünde demiştim konu başlığı ise "üstadlara bir sorum olacaktı" idi .....Madem Rx teknolojisine sahip diyorsun madem biliyorsun bu işi bende rica ediyorum şu soruma burada yorum yaptığın gibi buyur bir cevap verde bende sana Allah razı olsun diyeyim...

dostum one touch isminde bir tuş olacak onu kapat tuş hassasiyeti kapanır yanlış bilmiyorsan böyle idi sen bi dene

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...