• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

A2000 Doğu elektro ve Tüm SESLERİN YAPILIŞI!!!!

DJ_SuSKuN

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
PA-1x-800-3x-E40-G600-VA7-XD9
öncelikle selamun aleyküm arkadaşlar .

sitede bir kaç tane elektro videosu yayınlanmış ve yapılan sesler paylaşılmıyor .
bu sesleri yapmak gerçekten çok kolay bende şu ana kadar bilmiyordum istiyordum paylaşın diye ama artık herkes yapacaK ..

Sitemizde "yamahas" nick li üyemiz herşeyi biliyor sağolsun banada anlattı . Sormak istediğiniz şeyleri "yamahas" ve bana çekinmeden sorabilirsiniz . ki bende öyle yaptım ona sordum sağolsun anlattı herşeyi ..
şuan anlattıklarının üzerine elektro sesini vs. yazdım Alet deniz derya ancak birilerinin yardım etmesin şart ..

misal doğu elektro yazmak istiyosunuz ...

1. sesi seçiyoruz .
2.mixing CONSOLE e basıyoruz .
3. çıkan ekranda ALTDA! LEFT RİGTH1 RİGHT2 yazıyor RİGHT1 seçiyoruz.
4. sağ üstde TYPE diyoruz.
5 gelen ekranda BLock part Category TYPE
REVERB
CHORUS
DSP1 -
DSP2 -
DSP3
DSP4
yukardaki gibi menüler çıkar ...(başlıklar kutuların içinde)

6. DSP 2 yi seçiyoruz . hemen yanında RIGHT1 i seçiyoruz onun hemen yanında PHASER i seçiyoruz onun hemen yanındada hangisi hoşunuza giderse o phaser efeeckt ini seçiyoruz.

7. şimdi effecktimizi seçtik sağ köşede PARAMETER var ona tıklıyoruz.

8. seçtiğimiz PHASER efeecktinin özelliklerini yani uzamasını kısamasını daha çok waklamasını felan ayarlıyoruz deneme ile kulağınıza nasıl hoş gelirse ayarlayın.. ayarladıktan sonra EXİT diyoruz bir önceki menüye geliyoruz yani DSP1 DSP2 DSP3 DSP4 yazan menüye .

9. geldik DSP3 e . seçiyoruz yanında RİGHT1 diyoruz yadanında DİSTORTİON diyoruz. yanında hangi effeck hoşunuza giderse seçiyoruz .. ve PHaser effecktine yaptığımız gibi PARAMETER diyoruz DİSTORTİOn efeecktinin özelliklerini ayarlıyoruz. Ayarladıktan sonra exit deyip tekrar bi önceki menüye geliyoruz.

10 DSP4 e geliyoruz istersenin farklı bir efeeckt verirsiniz isterseniz vermezsiniz.
11 herşeyi yaptık effeckler oke şimdi exit exit exit diyip org un ana menüsüne geliyoruz .

12. başka hiç birşeye basmadan MEMORY e basılı tutuyoruz 1-2-3-4-5-6-7-8 registariondan herhangi birine kaydediyoruz sesi . .

işlem bu kadar .sadece standardını anlattım diğer menülerde reverb ini chorus unu isterseniz choruz effecktini değiştirip başka bir effectde kullanabilirsiniz .

olay bu kadar basit arkadaşlar .. bunu devlet sırrı gibi saklıyo bazı arkadaşlar yok ben ses yazdım yok elektro yaptım :D ne gerek var paylaş herkes yapsınki ..

nevalelerimiz artsın ..

bahsettiğim menüyü sadece 30 dk araştırın gözünüz bi alışsın .. bakın neler yapıyosunuz ..

yamahas serkan arkadaşıma çok teşekkür ediyorum bildiklerini benimle paylaştığı için ..

sesi yazamayan olursa sölesin kendi yaptıklarımızı serkan kardeşimle beraber paylaşırız ..

hadi bakalım hayırlısı olsun :)

EMEĞE SAYGI ... YORUMLARINIZI ATINKİ BİZDE GAZA GELELİM DAHA ÇOK ŞEY PAYLAŞALIM ...

YORUM ATMAYANIN KAYNANASI ÖLSÜNNN :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: A2000 Doğu elektro ve Tüm SESLERİN YAPILIŞI!!!!

hayırlı olsun arkadaşım inşallah faydalı bir konu olur.

Bu arada yaptığınız effeckleri Parameter bölümünde ayarları yaptıktan sonra hemen yanda SAVE var oraya tıklayıp USER 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10 yazan yerlerden herhangi boş olan yerlere kayıt etmeyi unutmayın .. yazmayı unutmuşum :)

yani uzun lafın kısası biz burda USER EFFECT yazıp kaydediyoruz .:)

paylaşılmayan bilgi seni cehalete götürür!!
paylaşım için teşekkürler. eminim çok iş görecektir

budur.bide su pıchtband modulasyonuna effect vermek dıe bı mevzuu var ozellıkle electr.ıcın bu konudada bı aydınlanma yasarsak ne mutlu bıze .)

Merhabalar.

Ben OR 700 V2 Plus kullanıyorum ve bu efekt konusu benim çok canımı sıkıyor.

Farklı konularda yardım istedim ancak biraz zahmetli olduğundan pek netice alamadım.

Görme engelli bir kullanıcıyım ve sizden şöyle bir riceam olacak.

Madde madde efekt sayfasının haritasını çıkarabilir misiniz, benim için?

Yani efekt sayfasında hangi tuşlarda, hangi fonksiyonlar var ve nasıl kullanılır.

İsterseniz özelden de görüşebiliriz.

semada_raks@outlook.com

Kendi mail adresim.

Hayırlı günler.

Hocam or 700v2 plus icinde yeni sess nasil yapilir anlatirmisin?..tsk..

semazen . çevrende org dan anlayan hiç kimse yokmuki . birine bi gün rica et gelip 2 dk gösteri versin .

yada hangi şehirde olduğunu burdan yaz illaki sana yardımcı olacak birini buluruz .

diğer türlü şemanın çok yardımcı olacağını sanmıyorum sana .

Dediğiniz gibi en güzeli birebir olacaktır. Sağolasınız.

Hocam or 700v2 plus icinde yeni sess nasil yapilir anlatirmisin?..tsk..

or 700 de a 2000 de ses yazma effect verme aynı:)yazılanları ayı şekilde yaparsanız sonuca ulaşırsınız