• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

A2000 Doğu elektro ve Tüm SESLERİN YAPILIŞI!!!!

Hocam supersiniz valla...o kadar kotuledilerki bu yamaha yi (korgcular) super biraz kurcaladim sesler degisiyor..yani kafa yorarsak galiba bisiler yapacaz biraz zaman alaacak ama:)) yamahas hocam baba bir keman nasil yapilir detayli bi anlatim yaparmisin? Youtubeye veya buraya yazarsan cok seviniriz ..tabii musait oldugun zaman ..tesekkurler...

Cevap: A2000 Doğu elektro ve Tüm SESLERİN YAPILIŞI!!!!

Hocam supersiniz valla...o kadar kotuledilerki bu yamaha yi (korgcular) super biraz kurcaladim sesler degisiyor..yani kafa yorarsak galiba bisiler yapacaz biraz zaman alaacak ama:)) yamahas hocam baba bir keman nasil yapilir detayli bi anlatim yaparmisin? Youtubeye veya buraya yazarsan cok seviniriz ..tabii musait oldugun zaman ..tesekkurler...

hocam sana bir tüyo:)
emo usb ye yazılan ritmlerde bulunan ots (4 tane olan)sesleri inceleyin.Bu ritmlere atanan sesler oynanmış seslerden(efect ayarları,tuş hassasiyeti ayarlanmış)kendinize göre reverb veya delay efecti vererek derinlik verebilirsiniz.Diğer yönden esy,dr salim gibi arkadaşların yayınladığı regt dosyalarında keman var.
Ayrıca;keman sesini seçin,voice setting ayarlarında ilk sayfada altta baştan üçüncü ayar touch offset ayarını bunu 64 ün üzerine çıkarın mesela 70-75 gibi.bu ayar kemanın nüanslarını (kemanın yanık yanık çalmasını:))ortaya çıkarır.diğer seslerdede bu ayarı biraz artırırsanız sesin sahip olduğu nüansaları tuşa daha az basarak daha çabuk elde edersiniz.mesela neyin tüflemesi,4 tellinin çektirme sesi,elektronun waklaması gibi sesin sampling edilirken verdiği nüanları daha rahat duyarsınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: A2000 Doğu elektro ve Tüm SESLERİN YAPILIŞI!!!!

hocam bir türlü güzel birşey çıkaramadım yardımcı olunuz lütfen