• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

A2000 EMO-USB Bakarmısınız

• Konbuyu başlatan ayoub
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 10
  • Görülen : 3K

ayoub

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Medeli Dante TR
Arkadaşlar lütfen bu konuyu nasıl çözecem bulamadım. Emo ritimlerin bazılarındaki acc basınca drum/perk kanalın 1. çalmıyor. Örneğin özellikle halaylarda akompanya verince davul sesleri kesiliyor. Bunu nasıl çözecez bilen varmı?

Cevap: A2000 EMO-USB Bakarmısınız

Çok ilginç arıza gibi durmuyor ama bir ayar gerekli ama nereden

kendi usb nin içindeki emo expansion seti tekrar yükle.

Başıma a2000 ile ilgil tuhaf bir durum meydana gelmişti...meğer versiyon 1 imiş ve 1 versiyon desteklemiyor muş...aynı durum olabilir...versiyonun 1 ise sitesinden yeni çıkan versiyonu indir ve orgu güncelle...

Sistem ve Midi Setup bozulmuş.
Lütfen bir şey güncellemeyin ve sadece Reset uygulayın.
Version 1.02 olması lazım güncel işletim sistemi.eğer değilse güncelleyin.
Plus sahipleri bu güncellemeyi hiç bir zaman yapmasınlar.Çünkü işletim sistemi zaten güncel ve farklı.

Boş bir USB Bellek bağlayın.
Function ==> Utility ==> Owner (TAB tuşları ile gidin) ve Backup seçin işlemi başlatın.Bu yedeklemedir.
bütün dosyaları yedekler.
Function ==> Utility ==> System Reset Sayfası (TAB tuşları ile gidin) bütün kutucukları işaretleyin ve tamamen sıfırlayın.
Cihazı açın ve Emo USB tekrar kurun ve bu sefer Backup seçeneğinin altındaki Restore ile yedeklemeleri tekrar yükleyin.
Cihazı kapatın ve son işlem olarak en son (sağdaki) Do Tuşunu basılı tutup cihazı açın ama tuşu menü gelene kadar bırakmayın.

Bütün bu işlemler önemli çünkü User Rom yeniden kuruluyor.
Eğer Internetten version yükleseniz bile User Rom etkilenmez.
Bu tip sorunlar genellikle dengesi bozuk ayarlanmış Registrasyonlardan kaynaklanıyor veya başka bir Yamaha Datası taşıyan ve A2000 modelinin tanımlayamadığı bir parametre sorunu olabiliyor.
Bir şeyi hiç bir zaman unutmayın:
A2000 O.S. yani internetten indirilen version dedikleri,
hiç bir zaman silinemez çünkü bu aletin Rom yapısı buna izin vermez.OR700 ve A2000 sistemleri benziyor ve ben bunca yıldır daha hiç bir aletin Sisteminin çöktüğünü görmedim.
Korg Modelleri Serial Rom kullandığı için bu problem başgösterebilir ama Paralel (Nor)Flash larda bu olmaz.

İşte sana anında Tanı ve Çözüm.

Cevaplar gayet açık ve net,herkesin anlayabileceği şekilde tek tek açıklanmış daha neolsun.

YAA MAA HAAAAAAAAAAAAAAAA...

Ömrün uzun olsun,hep sağlıklı kal sevgili CAN kardeşim.

Orhan ERGİN

Can abi harbiden yamahanin iç hastaliklar profosör usin ha..

Teşekkürler arkadaşlar ama sorun sistemde değil. Emrah beyle telefonda görüştüm. Ritimler hatalıymış. Düzeltilecekmiş. Herkeste aynı sıkıntının olması lazım ama nedense heralde bende sadece. Örneğin arkadaşlar Üç Ayak Halay ritmine bi acc li, birde acc siz bassınlar ne demek istediğimi anlarlar.

Bu arada sistem version 1.02 yani firmware en güncel olanı :))

orda acc ve drumkit ler 7 lilerde calmasin diye ayarlanmis perclerde sadece 7 li basinca calsin diye ayarlanmis yani ritim yazan arkadasin fantazisi bence 7 li basinca sadece davullar otantik bence güzel de olmus nkx eline saglik

orda acc ve drumkit ler 7 lilerde calmasin diye ayarlanmis perclerde sadece 7 li basinca calsin diye ayarlanmis yani ritim yazan arkadasin fantazisi bence 7 li basinca sadece davullar otantik bence güzel de olmus nkx eline saglik

Evet ama biz o fanteziyi tek bir butona (Drum Cannal 1 Off) basarak veya acc kapatarak yapabilirdik. Özgürlüğün kısıtlanması bence.:(