• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

a2000 plus ile emo usb aynı anda nasıl olur

necatiavcı

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa600 Qt
merhaba arkadaşlar ben a2000 almak istiyorum ama plus ile emo usb yi aynı anda kullanmak ne kadar mantıklı olur fikir edinmek istiyorum araştırdıgım kadarıyla emo usb 180 mg plus 128 mg ikisini aynı anda kullanırsam 308 mg yermi kaplayacak
eyer böyle olursa bu defa ek olarak yapılacak olan güncellemeleri çalışmaları a2000 nin kendi hafızasına yükleye bilecekmiyim a2000 nin hafıza kapasitesi ne kadardır ikisini aynı anda kullanmak aletin açılım süresini uzatırmı birde a2000 ni düz olarak alsam zaten plus demolarını az çok tanıyoruz emo usb çıktıktan sonra demolarını dinleyip hangisini kulanmak istediyime daha sonra karar versem sizce nasıl olur bu konuda sizlerin görüşleri hangi yönde olur arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

Cevap: a2000 plus ile emo usb aynı anda nasıl olur

şimdi yamahadan bahsedince korg mantığını bi yere koymalıyız :)

şöyle bir açıklama yapayım hemen

A2000 ler bize arabic olarak geliyor değil mi?
ve bu a2000 in içinde fabrikasyon seslerden hariç bir de 64mb'lık boş bir alan var ...

Orası bakir topraklar... (oriental paket yüklenmemişse)

Şimdi diyelim ki A2000 in fabrikasyon datası atıyorum 512 mb ; (piyanolar gitarlar saxlar arabik sesler vs..)

ve şimdi diyelim ki fabrikasyon arabik sesler de bu 512 mb tın içinde 100mb yer kaplıyor...

Tuttuk arabik sesleri bu fabrikasyon 512 nin içinden çıkarttık.... (çünkü bu sesler türkiyede bi işe yaramayacak)

aletin içinde ne kaldı? 412 Mb...

Tuttuk el emeği göz nuru 100mblik bir türk sesleri hazırladık ve bu 412 mbtın içine entegre ettik (çiplere)...

şimdi noldu peki?

512 mblik fabrikasyon batı ve türk sesleri kombinasyonlu bir aletimiz oldu ve adı da A2000 plus oldu...

pekiii bakir topraklara dokunduk mu ? Hayır...

64mb alanımız kuzu kuzu duruyor. Çünkü bir set yüklemedik alete... 64 mb lik bir set yükleme yerimiz var ve fazladan da 146 türk ritimi ve 49 Türk sample sesimiz var.

şimdii emonun seti stüdyodan 180mb çıktı... Ama bu demek olmuyor ki 180 mb bu şekilde orgun içine sığdırılacak...

Normal şartlarda evet set 180 mb... Ama Yamaha bunu aldı ezdi büzdü sıkıştırdı 64mb'lık bir alana sığacak şekle getirdi...

yani artık o bakir toprakların da bir sahibi çıktı... aslı 180 olan ama sıkıştırılarak 64mb ta indirgenen bir set piyasaya çıkınca plus + emo olmuş olacak...

plus ve emo mantıklı mı?

bu soruya gelince ben olsam fazla mal göz çıkartmaz derim :D

ha en fazla şu olur;

usb ni unutursun , kaybedersin, bozarsın aletinde plus yüklüdür o günü kurtarırsın...

çünkü plusta 200 güncelleme ritmi + 146 tane de çip ritmi bulunmakta... Hemen hemen eksik ritimi de bulunmamakta...

artık kararı kullanıcı verir...

Moderatör tarafında düzenlendi:

adamsın dr..

dr harikasın :)

+olarakta orgun içine sonradan yazılmış olan piyasadaki ritimleri atmana gerek yok hocam.. ritimleri midileri sesleri usb ye at org kendi hafızasıymış gibi saniyelik olarak usb den ritmi vs. okuyor zaten :) A2000 de sınır yok istediğin kadar nevale okut okutabildiğini

İşte Olay Budur... :)

ya zaten emo şimdi kitleri sesleri döşemiştir plusun ne kıymeti var ki :) şaka şaka arkadaşlar alet zehir gibi olacak bu sadece bir başlangıç yamaha için bakalım diğer alette kapasite nedir neler olacak herkes birgün yamahayı tadacak.....

plus ve emo mantıklı mı?

bu soruya gelince ben olsam fazla mal göz çıkartmaz derim :D

ha en fazla şu olur;

usb ni unutursun , kaybedersin, bozarsın aletinde plus yüklüdür o günü kurtarırsın...

çünkü plusta 200 güncelleme ritmi + 146 tane de çip ritmi bulunmakta... Hemen hemen eksik ritimi de bulunmamakta...

artık kararı kullanıcı verir...[/QUOTE]

salim kardeşim verdiyin kıymetli bilgiler için öncelikle teşekkür ederim plus konusuna bence fazla mal göz çıkarmaz usb yi unutursak kaybedersek gibi olasılıkları varsayacak olursak zaten a2000 nin fabrikasyon halinde günü kurtaracak kadar türk ritim ve ses dosyası var bu ritim ler de o an için pekala günü kurtara bilir yalnızca günü kurtarmak için sıfır cihazın içini açtırıp çip takılarak motive edilmesi ve üzerine 150 euro fark ödenmesi düşündürücü harici 150 euroda emo usb ye vericez hal böyle olunca kendim emo usb yi görmeden plus yaptırmak istemem plus u or700 de kullandım plus ta emeyi geçen arkadaşların ellerine sağlık o insanlara teşekkür ediyorum severek kullandım ama a2000 ni or700 gibi düşünmek sizce ne kadar doğru olur bence or700 ü bırakalım or700 v2 plus olarak o güzellikte kalsın

Moderatör tarafında düzenlendi:

a2000 sizlerin sayesinde çok güzel yolda...

hocalarım, kusura bakmayın, alakasız bir yerde alakasız bir sorum olacak belki. tam da a2000 almaya karar vermiştim. şimdi roland bk-5or çıktı. soundu sanki daha profesyonel. yardımcı olabilirmisiniz? kıyas yapmak saygısızlık olur mu