• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

A2000 ve or700 soru...

klavyeci07

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg PA600
Arkadaşlar a2000 kullanıyorum...Şİmdi usb den ritimleri seçerek okutuyorum..Yalnız şöyle bir sıkıntı var...Örneğin 2-4 lük bir oyun havası ritmi seçtim..Varition 2 de çalıyor..Sonra usb den başka bir ritim seçiyorum örneğin slow ritmi.Yine varition 2 de geliyor...Yani bir önceki ritimde varition neredeyse bir sonraki ritimdede ayni varition geliyor...Bir önceki ritimde varition 4 te ise bir sonraki ritimde varition 4 te geliyor...Halbuki ben ritimleri değiştirdiğimde istediğim varitionlarda gelsin istiyorum.... :)

Cevap: A2000 ve or700 soru...

Hocam Dr salim in dailymotion da videolar i var or700v2 hakkında oraya bak.birde sitede yamaha bölümünde a2000 ve or700 pratik bilgiler var orayı oku o da dr salim in yazdığı konular.

(direct access) + ( start/stop) tusuna aynı adnda bas.

Açılan menüde;

asagıda (section set ) adında bi sekme var , eger her ritimde aynı varyasyon geliosa bu "off" tadır .. her ritimde hangi varyasyonun gelmesini istiosan bu bolumde "5ve6" numaraya denk gelen tuşları kullanarak istedigin varyasyonu secebilirsin ..

Moderatör tarafında düzenlendi:

(direct access) + ( start/stop) tusuna aynı adnda bas.

Açılan menüde;

asagıda (section set ) adında bi sekme var , eger her ritimde aynı varyasyon geliosa bu "off" tadır .. her ritimde hangi varyasyonun gelmesini istiosan bu bolumde "5ve6" numaraya denk gelen tuşları kullanarak istedigin varyasyonu secebilirsin ..

Çok teşekkür ederim..Hemen deniyorum...

efets önce davranmış :)

eski konuların içinde bu ve buna benzer konular açıklanmış

trakyamuzik.net/yamaha/9961-yamaha-psr-ve-tyros-seri-klavyelerde-stylesetting-ayarlari.html

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşlar çok teşekkür ederim ama bu sorumun cevabını tam çözemedim...Yukardaki çözüm sadece tüm ritimlerin tek bir varyasyonda yada introda gelmesini sağladı halbuki ben her farklı ritimde farklı varyasyonlarda gelmesini istiyorum...Yani oryantasl 3. varyasyonda rhumba 2. varyasyonda çiftetelli 4.varyasyonlarda gibi...

Güncel arkadaşlar...

bunu music finder ile yapabilirsin.

bir liste oluşturup hangi ritmin hangi intro ya da varyasyonla gelmesini istiyorsan music findera bunu belirtir, ritim seçimlerini music finderdan yaparsın.

bunu music finder ile yapabilirsin.

bir liste oluşturup hangi ritmin hangi intro ya da varyasyonla gelmesini istiyorsan music findera bunu belirtir, ritim seçimlerini music finderdan yaparsın.

İyi çözüm, tebrikler. Music finder da şarkı adına da '' çifte var 1, rumba var 3, vs'' yazılabilir.:)

Arkadaşlar çok teşekkür ederim yardımcı oluyorsunuz ama ben music finder kullanmak istemiyorum...usb den okutmak istiyorum ritimlerimi..Korgta her ritmi farklı varyasyonlarda ayarlayabiliyorduk mutlaka yamahada da vardır bu özellik diye düşünüyorum...Yardımlarınız için teşekkür ederim...