• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

A300trv3 , a1000tr , or700v2 plus ???

Cevap: A300trv3 , a1000tr , or700v2 plus ???

Eyvallah İlkerim :)

Sevgili arkadaşım, şu saymış olduğun yada henüz daha sayamadığın piyasadaki tüm cihazları, gerek zorunluluktan gerekse sırf deneyip fikir edinmek açısından kullanmış biriyim. Yazdıklarından senin nasıl bir alet istediğin ortada. PA500TR ye gerçekten bulaşma, davul kitleri senin istediğin gibi değil. PA300 e de sakın ha yaklaşma, bu cihazlar yeni teknoloji falan olabilir ama, insana gerçekten tad ve lezzet vermiyorlar. PA80 alırsan profosyenel cihaz kullanmanın tadını alırsın. OR700 ü sana tavsiye etmememin tek sebebi, ritmlerinin ve davul kitlerinin senin istediğin gibi olmaması. Birde sana başka bir seçenek söyleyeceğim, buda çok zevk alacağın bir klavye olur oda KETRON XD9 hatta bulabilirsen plus5 alırsan tadından yenmez.

Murat hocam xd9'u baya bir araştırdım hatta bir ara pazarlık yaptım almak üzereydim.Canlı dinleme fırsatım olmadı ama demolarına baktığımda sesler mükemmel hele taşkın hocanın setinde elektrolar,çift layer yaylılar,kanun beni mest etti ancak hiç bir demoda ritimler bana tat vermedi bilemiyorum belkide çekimden kaynaklıdır canlı daha güzel geliyordur.Birde kullanımı zor diyorlar Roland E40 dan geçeceğim için zorlanırmıyım

Hiç zorlanmazsın arkadaşım, ritimleri ve davul kitleri korg gibi serttir.Ketronun soundu bence tüm klavyelerden daha güzel. Ritim olarak çok çeşit bulamayabilirsin ama olanlarda zaten hayli hayli yeterli. aynı ritimden saçma sapan 50 tane olacağına 5-6 tane olsun yeter şeklinde bir klavye. Daha bişey bulamazsan plus3 veya plus4 te işini görür.

arkadaşa katılıyorum bende uzun yıllar rolandla sahne yaptım a1000 almıştım sonra çok açmadı beni korg aldım ama anında elden çıkardım restoran sahnesinde kulağı yoran drumlara sahip ama bazen düğün gibi etkinliklerde oluyordu çareyi ketron sx3000 de buldum uzun zamandır kullanıyorum hem güçlü hem tatlı tonlar xd9 da plus5 le gayet güzel oldu sen bilirsin tabi...

Hiç zorlanmazsın arkadaşım, ritimleri ve davul kitleri korg gibi serttir.Ketronun soundu bence tüm klavyelerden daha güzel. Ritim olarak çok çeşit bulamayabilirsin ama olanlarda zaten hayli hayli yeterli. aynı ritimden saçma sapan 50 tane olacağına 5-6 tane olsun yeter şeklinde bir klavye. Daha bişey bulamazsan plus3 veya plus4 te işini görür.

Yorumların için teşekkür ederim murat abi bu doğrultuda or700,xd9 ve pa80 arasında bir tercih yapacağım.Bu klavyelerde benim edindiğim fikre göre;
- or700 pratik,keyifli,sürekli kendini geliştirebileceğin, sesleri ve ritimleri tatmin edici,nevalesi bol
- xd9 sesleri mükemmel,nevalesi kısıtlı
- pa80 yanlış bilmiyorsam sesleri hala yeni nesil (pa800,pa3x..) aletlerde kullanılıyor, ritimlere söylenecek söz yok,kulanıcısı çok fazla haliyle nevalede sıkıntı olmaz,tek handikap disket olayı

İşim zor ne diyim kolay gelsin bana :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Temiz or700v2plus,xd9plus5 ve pa80 değerlendirilir

Sahibinden'deki Gökhan Tezcana ait olan alet mi? Değilse resimlerini paylaşma şansınız var mı?

evet aynı org ama gerçek sahibi gökhan değildi sadece ilan onun adına açılmış.klavyede hiçbir sorun yok çalışmayan aksamıda yok.arkadaşa aldık ama acil ödemesi çıktığı için satıyo.1500 e aldık aynı paraya verecek.

Slm. Ben hollanda yasiyorum ve yamaha a300 almyi dusunuyorum. Burada sadece a300 satiliyor. A300 ve a300 tr arasinda fark varmi. Saygilar

Yurtdışı satılan a300 ler Arap versiyonudur. Tr olanı alman lazım oda orda olmayabilir. Türkiyeden sipariş verebilirsin.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 19 67.9%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.0%
  • Hayır

Oy: 2 7.1%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri