• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

açık alanı doyurabilcek bir sistem arıyorum

• Konbuyu başlatan mesut59
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 10
  • Görülen : 4K

mesut59

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
arkadaşlar düğünde kullanmak için bir sisteme ihtiyacım var ama pek bilgim yok. bu konuda bilgi istiyorum sizden. açık alanı doyurabilmek için kaç tane kaç watt hoparlor lazım kaç watt anfi olmalı gibi

cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

konuyu yanlış yere açtıysam affola.

Cevap: açık alanı doyurabilcek bir sistem arıyorum

ilk öncelikle kaç paraya kadar arıyorsun tesisat:)
ben çok tesisat değiştirdim ama en sonunda en iyilerini buldum.
8 tane servo 153 vb 500-1000 watt hopörler
qsc rms 2400 750*2 watt power
servo pl2400 1200*2 watt power
behrinfer 2442 fx dek mikser ama saundcraftta olabilir. bu tesisatla her yere çıkabilirsin.

servolar 3 yollu fiyat 8 tanesi : 12.000 ikinci el olarak
qsc rms 2400 : 1.000 ikinci el
servo pl2400 :1.200 tl
behringer yada saundcraft dek mikser:1.000 tl
bunların hepsi net 15.000 tll tabi ilk önce parana göre davrancaksın
ama istersen 4 taneneylede başlayabilirsinn kolonlara:)

ee bide servo 3 yolludan şaşma bas göbekleri çünkü crosower var onlarda: çok net ses şahane birşeyolurr ben çok memnunum kullanan arkadaşlarda öyledir bence

yamaha dsr115 aktif RMS 1300 wat !!!.. ve sadece 28 kilo
yamaha dsr118 aktif subbass RMS 800 wat...40 kilo

toplamda 5200 watt Rms güç elde edersiniz..istediğiniz deck mixeri kullnanbilirsiniz..

ben dsr112 ve db sub15d kullanıyorum..wat olarak yukardakiyle aynı..mixer presonus studiolive 16.0.2 kullanıyorum..

Moderatör tarafında düzenlendi:

beş bin lira bütçem var diyelim yeterli olur mu ?

beş bin lira bütçem var diyelim yeterli olur mu ?

sana 4.500 2 kule phonic 2 sub pihanic 1 power yine phonic xp 3000 birde crosower veririm sıfır hepsi birde poveri koyman için tekerlekli hard keys veririm
0538 456 51 65

açık alanda iki kule her biri 2 inch tweeter iki tane de orta sesler için 3 yollu kullan kuleler tanesi 1200watt toplam 2400 rms 3 yollular 600vatt toplam 1200 rms hepsinin toplamı 3600 rms tweeterleri hariç... tabiki powerlerin sağlam olsun ondan sonra sesi komşu köylerden dinlersin hoparlör olarak b&c ya da rcf marka olsun derim.nacizane görüşüm bu...tromba tada mcs seçersen ağırlığından dolayı kaldırmak zor electrovoice un tadına doyulmaz ama çok pahalı kardeşim ya...sana kolay gelsin...

Elimde uygun fiyatlı malzeme var.Hepsi Servo.Temiz mal istiyorsan görüşebiliriz üstat.

Açık alanı doyuran bir power anfi yaparken mofset transistörlü devreler kullanılır. Mofset transistörler elektriği hoparlörlere direnç göstermeden direk gönderme gücüne sahip en son teknolojiyi sahiptir. Base (tetik) uçları çok hassas ve güçlüdür.
Simetri besleme trafosunun ne kadar volt+ amper ürettiğini araştırmakta fayda var. İkisi de ses yüksekliğini etkiler. Yani anfinin dış görünüşünden çok içindeki devreye bakmakta fayda var. Tamirden geçmiş anfilere dikkat. Çünkü anfi devresi yapımı elektronikten anlayan biri için çok kolaydır. (Benim için öyle.)
Devrelerden anlamıyorsanız anfi seçerken en güzel yapılacak işlem açık havada bass ve tiz sesleri açarak ses kalite ve yüksekliğini kontrol etmektir. Hoparlörleri sorunsuz kabul edersek, sesini çok yüksek açınca bozmalar oluyorsa anfinin trafosu yetersin amper gönderiyor demektir. Vınlama varsa kondansatör m.farad değeri düşük demektir.
Anfi alırken bilindik markaları almakta fayda var. İnşallah verdiğim bilgiler faydalı olmuştur. Saygılar...

merhaba vebur arkadasım ben sana 22 senelik tecrübemden tavsiyem rcf derim servo hikaye servo mid ses verir anlıcağın gürültüden başka bişey yapmaz şöle bir tavsiyem olur şu anda ikitane bas karakterli sab bas kolon ve iki tane mıd tiz kolon alacaksın rcf ler çine döndü b&c derim kullanıyorum uzun mesafede salam vuruyor tbx 100 kullanıyorum 1100 wat maksımum 2200 wat arms veriyor diceksin neyle besliyrsun qsc rmx 5050 en son gittiğim yerde çalarken sahnenin tavanından alçılar yağıyordu en güzeli dibinde sohbet edebiliyor olman iki tane 400 lük b&c ve 2 tane tbx 100 modeli 1100watlık 2 sab busla yaptım kimden aldın dersen maydos müzik antalya kabinde üstüne tanımam istanbul beyoğluna hep o kabin yapar satar bak buda linki

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 17 68.0%
  • Kararsızım

Oy: 7 28.0%
  • Hayır

Oy: 1 4.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri