• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Acil yardım pa 80 açılmıyor kilitlenme sorunu..!

ahmet_can18

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Korg Pa600 QT
Arkadaşlar dün pa 80 in disket sürücüsünü değiştirdim çalışmıyordu. Gayet kontrollü bir şekilde şase yerini falan taktım.
çalıştı ritimleri yükledim kapattım açtım org açılıyor Korg pa 80 yazısından sonra açılmıyor öyle saatlerce bekliyor hiçbir komutu kabul etmiyor.
Sürücüden olabilir diye söktüm olmadı eskisini taktım yine olmadı..
Lütfen yardım bekliyorum.
Saygılar
SİSTEM VE BACKUP DOSYALARIM DA YOK..

Ekli dosyalar

• IMG_3496.jpg
    IMG_3496.jpg
    191 KB · Görülen: 235
Cevap: Acil yardım pa 80 açılmıyor kilitlenme sorunu..!

yüksek ihtimal yüklediğiniz ritimlerde virüs olabilir alet kartlıysa kartı yakmış olabilirsiniz ram arızasına da benziyor ama şuda bir ihtimal disket takmak için söktüğünüzde tablalar arası çok lu soketlerden birisi gevşemiş olabilir hafifte gevşese bu soruınu yapar karttan main board a giden ram den diğer kanallara dağılan tüm soketleri kontrol ediniz çok sıkışırsanız 05531001915ten arayın istişare ederek yardımcı olmaya çalışayım...

Cevap: Acil yardım pa 80 açılmıyor kilitlenme sorunu..!

Taktığınız 2. Disket sürücü kod uyuşmazlığı nedeni ile orgunuz arıza ya geçmiş olabilir. İlk disket sürücüsünü tekrar dan takın. FULL FORMAT atın orgunuz düzelecektir. Bu işlem için gerekli bilgi ve belge bu linktedir

Kolay gelsin Saygılarımla,