• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Afedersin (korg pa500 tr)

Cevap: Afedersin (korg pa500 tr)

elinize saglik bende apartmanda yasiyorum 1dairede 10kisi yasadiklari icin sorunum yok

Tesekkurler..

Kaydi direkt orgtan pc ye yaptigim icin ve orga giren ucu phones cikisina takmadigim icin mono kayit oldu. Bu sorunuma cozum bulamadigim icin bazi kayitlarim mono oluyor. Phones a taktigimda kablonun ucunu, diger ucta pc nin mikrofon girisinde oldugu zaman kayit stereo oluyor ancak ne caldigimi duyamiyorum:) pc den ses gelmiyor cunku.

Usenmeyip sarkiyi orga kaydedip sonra pc de mixcrafta attigimda sorun olmuyo.

Cok mu karisik anlattim bilmiyorum

bence en iyisi önce org,da kayit et sarkiyi sonra pc ye aktar .cok zaman aldigini düsünüyorsan sarkilarini biriktir toptan cekersin.senin icinde iyi kayit olur dinlemek icin,belki bizlerde altyapi olarak kullaniriz basarilar kardesim

equipm55hl.jpg

Şu şekil bir kablo yardımıyla kayıtlarınızı stereo alabilirsiniz.İkili olan "lale jak" diye tabir edilen jakların ucuna çeşitli dönüştürücü aparatlar var.Heryerde bulabilirsiniz.İster kulaklık ister stereo out'lardan pc'ye sinyal gönderebilirsiniz.

Çalışmalarınız için emeklerinize sağlık...

Cok tesekkurler.

Ben bu kabloyu kullaniyorum. Ikili olan uca bi aparat aldim, tek uc haline getirip laptopa takiyorum. Diger ucunada kalinlastirici alip orga bagliyorum. Sorun su ki, orgun phones cikisina takarsam, kayit stereo oluyor ancak ne caldigimi duymuyorum. Laptop kayit sirasinda ses vermiyor, bittikten sonra veriyor.

Bu sorunu su sekilde astim. Calacagim sarkiyi once orga kaydediyorum. Sonra laptopa phones cikisi ile baglayip mixcraft programina atiyorum. Kayit duzgun oluyo. Son mektup sarkisini caldim bakabilirsiniz

equipm55hl.jpg

Şu şekil bir kablo yardımıyla kayıtlarınızı stereo alabilirsiniz.İkili olan "lale jak" diye tabir edilen jakların ucuna çeşitli dönüştürücü aparatlar var.Heryerde bulabilirsiniz.İster kulaklık ister stereo out'lardan pc'ye sinyal gönderebilirsiniz.

Çalışmalarınız için emeklerinize sağlık...

Orgun arka panelinde 2 adet stereo out çıkışı var uygun aparatla o çıkışlardan pc'ye sinyal gönderirseniz hoparlörlerden de müziğinizi duyabilirsiniz.

Yani şu
lale%20jak.jpg

lale jaka
warwickrockcable.rockcablercl-10002.rcl-10002p-plastikdisyuzey.jpg

şöyle bir aparat takıp orgun dediğim yerlerine takacaksınız...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Simdi anladim hocam. Cok tesekurler