• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Arabada hoparlörleri test etmek için hazırladım.

• Konbuyu başlatan odewin
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 7
  • Görülen : 2K

odewin

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
piano, bağlama, gitar
Ses sisteminiz iyi değilse tavsiye etmem :)

Cevap: Arabada hoparlörleri test etmek için hazırladım.

Sound seçimi bence doğru olmamış...Kicker L5+Kicker zx750.1 + JBL GTO 75.4 + Kicker Mid-Tiz Takımı + Decade T595 var ama yine de çok etkili olabileceğini düşünmedim...

:) Kicker zx750.1 + JBL GTO 75.4 bu ikisini aynı anda asla olmaz. Tek devrede iki güç anfisi olmaz. 12 volt ile çalışan devrelerde arabada aşırı yüklenme sonunda ses bozulur. Kamyon aküsü kullanıyorsun herhalde. Power anfi devresi yapan biri olarak (elektronikçi gözüyle) mofset transistörlü anfi kullanmanı tavsiye ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Teşekkür ederim.

:) Kicker zx750.1 + JBL GTO 75.4 bu ikisini aynı anda asla olmaz. Tek devrede iki güç anfisi olmaz. 12 volt ile çalışan devrelerde arabada aşırı yüklenme sonunda ses bozulur. Kamyon aküsü kullanıyorsun herhalde. Power anfi devresi yapan biri olarak (elektronikçi gözüyle) mofset transistörlü anfi kullanmanı tavsiye ederim.

5 Farad Kapasitörle destekleyince pek sıkıntı olmuyor+2awg power kablo yeterli akımı sağlıyor...75.4 zaten çok fazla yük taşımıyor...Gayet memnunum zaten amaç bangır bangır ses açıp gezmek değil...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sound kalitesi 8 bit gibi. bunu arabada dinlerseniz nasıl muzikten zevk alacaksnız. tizler yok midler yok o yok bu yok... Bİr demo daha bekliyorum sizden birde ona bakalım. Kick güzel ama sadece kickle olurmu ki ?
Araba tesisatıylamı dinleyelim referanse monitorlerde olmadı

Bu şarkıyı kaydederken 128kbit kullandım. Ama you tube atarken ses kalitesinde düşme olmuştur. 8 bit'e kadar düşeceğini pek sanmıyorum. zippshare 1 ay süreli yayınladığı için youtube daha cazip geliyor.

Geri