• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

arkadaslar lütfen bakarmısınız

hilas_89

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
ya kardeş ben roland gw8 kullanıyorum ama üstüne bi org daha almak istiyorum g 600 mü aLAYIM G 800mü arasındaki fark nedir ona göre ben hep korg kullandım ama roalndcı oldum artık

Cevap: arkadaslar lütfen bakarmısınız

paran da sorun yoksa tyros 3 al derim bende de var gw 8 tyrosla kullanıyorum süper ama bütce kısıtlıysa pa55 yada 80 al roland bitmiş ne kadar yeniside çıksada olmuyo ama drimki tyrosun yerini hiç bir org tutmaz

Butceni yazmamissin ama bana sorarsan g600 derim cunku yukledigin ritim vr sesler kapattiginda silinmez ama g800 de silinir,her acip kapatmada yeniden yuklemek zorunda kalirsin.aralarinda cok buyuk bir fark yok..

gw8 varken g serini düşünmen yanlış.aralarında dünya kadar fark var.bir de malum eski cihazdır g serisi.ses potansı,swich,düğme,ekran ve fd arızaları yüzünden müzikten soğursun .sesleri,kullanımı ve tuşeleri çok ii ama eski işte.bir de hafızada 8 ritimden fazla almıyor.madem roland hastasısın yeni çıkacak olan BK5-OR düşün derim.saygılar.....

gw8 ile pa 60 kullanıyorum. Ama microarranger alıp 60 satıcam. daha yeni cihaz.

g800 de piano tuşesi var ve daha sert bence gw8in yanına 2sinide tercih etme ama ille birini alacam diyorsan g600 al.

gw-8 ile yamaha psr a2000 veya yamaha or700v2plus olur

gw8 in üstüne yamaha or700 v2 plus yada korg pa500 tr güzel olur.

Biraz latife olacak ama; sağlam md arşivi bulunan güzel bir ses kartı bulunan notebook veya netbook da iyi gider.
Geçenlerde bilader sünnet düğünü yaptı, arkadaş pa2x üstüne koymuş notebooku program yapıyordu. Pa2x de 3-4 parça çaldı, gerisini notebook ile bitirdi. :D