• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

ARIKAN

Administrator
Yönetici
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA1X & KORG PA3X PRO
"Herkeze merhabalar, benim sorunum ile ilgili forumlarda araştırma yaptım ancak bir sonuç alamadım.
Arkadaşlar pa1x de yüklü olan sete ait performance sesleri org açıldığında cızıltı yada hışırtı olarak çıkıyor, setin sond ve pcm dosyalarını yeniden yüklediğimde düzeliyor, klavyeyi aynı gün kapatıp açtığımda da sorun yok. Ancak klavyeyi kapatıp ertesi gün açtığımda yine aynı sorun oluyor ve aynı şekilde yeniden yüklediğimde düzeliyor.
Bu neden yapabilir bana yardımcı olabilecek bir arkadaşımız var mı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim."

Şeklinde bir problemim vardı. Problem RAM'in bir tanesi arızalı olduğundan cihaz ilk açıldığında hata veriyordu. Yeni RAM alarak taktım ve sorun da ortadan kalkmış oldu...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

ram yanmış olabilir hoca

zannetmiyorum, ram yanmış olsa yüklemeyi kabul etmez yada hata verirdi...

klavyenin durumu nasil ne kadar kullanilmis?bana gore;
1-ses karti veya entegreler bozulmak uzere yani heran artik sesi kesebilir,
2-yada kartin uzerindeki lehimlerde catlak olabilir,cunku cizirti kisa devreden gelir,iyi haber ise eger yukleme ve silme yapiyorsan ram da boarda sikinti yok anladigim kadariyla error vermiyor,2 sIkkI kontrol etmeni veye ettirmeni oneririm,saygilar

barismuzik, öneriniz için teşekkür ediyorum ancak ben sette bir bozukluk olduğundan şüpheleniyorum ve setin neresinden olduğunu çözebilmiş değilim. Sound ve PCM dosyalarını tekrar yüklediğimde sesler düzgün çıkıyor ve derinden gelen veya bariz şekilde duyulan bir cızırtı gelmiyor. Bu ses dosyasının bozulmuş haline benziyor ve nasıl düzeltebileceğimi de hala çözemedim. Setten de memnunum işime çok yarıyor...

bence sette bir sikinti olsa ses bir duzgun bir iyi cikmaz,o bir programdir,ya bozuktur yada iyidir.bunu cozmen icin baska bir set yukleyin o settede ayni problemi yasarsaniz anlayinki teknik bir sikinti vardir,denemekte fayda vardir,kolay gelsin

Başka sette denedim onda sıkıntı yok, birkaç set daha denedim onlarda da sorun yok ancak onlardaki ses, ritim ve padlar pek hoşuma gitmiyor. Kendi setimi oluşturmak istiyorum ancak set hazırlama ile ilgili pek bilgim yok, ayrıca çok meşekkatli ve uzun süren bir iş olduğundan benim bunları yapmaya zamanım olmuyor mecburen hazır kullanıyorum. Yapabilirsem bunu düzeltmeye çalışacam yada muadili bir set bulacam mecburen...

baska sette sikinti yoksa ozaman uzulmenize gerek yok teknik bir probleminiz yok,korg bolumunde yeteri kadar setler var,ordan mutlaka iyibir set bulursunuz yada bu seti yazan kisi veye kisilerde bir kopsayi vardir.teknik bir sikinti olmadigi surece problemleriniz hep boyle olsun dilegiyle, saygilar

Teşekkürler

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 17 65.4%
  • Kararsızım

Oy: 7 26.9%
  • Hayır

Oy: 2 7.7%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri