• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ayla Dikmen_Anlamazsın (ıssız adam) Pa900

• Konbuyu başlatan My75
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 19
  • Görülen : 4K

My75

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
Hatalar affola,iyi dinlemeler..

Nette baktım ama akorlarda terslik var gibi,ben kendime göre düzenledim..Orjinal tempo 105 olup ben 96'da çaldım..

Bm...Em...A...D....G...C#dim,F#7...Bm...Nakaratta G,G7 oluyor..Kulağa göre değişir..D6 ise eklenebilir gibi..Neyse genel olarak bu kalıp üzerine
kurulu..

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=StU14frdNeo"]Anlamazsın Ayla Dikmen Korg Pa900 - YouTube[/ame]

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Ayla Dikmen_Anlamazsın (ıssız adam) Pa900

Ses ve ritmi güzel yakalamışsın. :)

Yine temiz başarılı bir çalışma bastığınız akorlar benim kulağıma hoş geldi

Usta eline sağlık. Diğerleri gibi bu çalışma da harikulade...

Nacizane bir rica . Fikrimin ince gülü'nü piano tutorial (on parmak) olarak video çekip paylaşmanız mümkün müdür..?

eline sağlık diğerleri gibi harika olmuş devamını bekliyoruz kardeşim

Yahu bende bugün bu parçaya dante ile bir demo hazırlama niyetindeydim, yani biz amatörüz parçayı çalışıyordum. Vazgeçtim abi :)
Eline sağlık Mesut, yine çok temiz ve olması gerektiği gibi.

kitap gibi sound... benim nezdimde en önemlisi akorlar yerinde ve kulağıma doğru geliyor!... eline sağlık hocam. acaba Cüneyt Ertaç setin yaylıları ile daha iyi olmaz mıydı? malum türk işi bol legatolu :)

Re: Cevap: Ayla Dikmen_Anlamazsın (ıssız adam) Pa900

Yahu bende bugün bu parçaya dante ile bir demo hazırlama niyetindeydim, yani biz amatörüz parçayı çalışıyordum. Vazgeçtim abi :)
Eline sağlık Mesut, yine çok temiz ve olması gerektiği gibi.

:) Volkan, çalıştığın veya planladığın bir parçaya ait herhangi bir yerde demo görürsen hiç dinleme izleme. :) Çünkü ne kadar iyi olursan ol, senden daha iyi biri çıkıp sevkini kirabilir. :)

Cevap: Re: Cevap: Ayla Dikmen_Anlamazsın (ıssız adam) Pa900

:) Volkan, çalıştığın veya planladığın bir parçaya ait herhangi bir yerde demo görürsen hiç dinleme izleme. :) Çünkü ne kadar iyi olursan ol, senden daha iyi biri çıkıp sevkini kirabilir. :)

Bazen evet şevki kırılıyor insanın. Yani bazen bakıyorsun adam öyle bir çalıyor ki, çalmıyor klavyeye hükmediyor. O zaman biraz kısa süreli soğukluk oluyor. Ama bazende adam yine çok güzel çalıyor, ama temiz ulaşılabilir bir performans, o zaman soğukluk olmuyor, tam aksine teşvik ediyor. Mesut gibi :)

Tabi birazda tarzla ve hafızadaki melodilerle alakalı. Oyun havaları benim için gerçekten zor, çünkü hem çok seri olmak lazım, hemde parçanın müziğini iyi bilmek lazım. Oyun havaları hafızamda hep yarım yamalak. Yani kişiden kişiyede değişir biraz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Teşekkür ederim arkadaşlar güzel yorumlarınız için..

@samanyolu55 Merhabalar üstadım,aslında yorumunuz " Tabi beğenirsiniz,adam slow çalmış" der gibi :))

Şaka bir yana öyle slow eserler vardır ki istediğiniz kadar parmaklarınız seri olsun o ruhu yansıtamadığınız zaman bir şeye benzemez..Mesela benim bir Careless Whisper çalışmam var gerçekten ben bile beğeniyorum,çünkü nette hücum kayıt ile yapılmış hemen hemen en iyisi,yada ben denk gelmedim..Yabancılardan çok övgü aldım bu parçada..

Yani ilk başlarda notadan piyano çalmak gibidir ama sonradan kendinizden geçmek için yada ruhunuzu yansıtabilmeniz için Fazıl Say gibi notaları fırlatmanız gerekir..

Üstelik insanlarda şu var,çok seri çalanı,süslemeler geçişler yapanı mükemmel klavyeci olarak görüyorlar..Bu durum bence çalışılarak elde edilebilir ama yapılamayan bazı özel yetenekler vardır,işte ona herkesin ulaşması zor..

Ben kendimi çok iyi klavyeci olarak görmem (ama eskiden gerçekten iyiydim :) ) ,arkadaşların dediği gibi ne müzisyenler var,insan klavyeden soğuyor,yani o duyguları yeri geliyor bende hissediyorum..

Kısaca demek istediğim bir Umut Açıkgöz beni klavyeden soğutamaz ama bir Ayhan Topçu hayran bıraktırabilir..

Bu arada demek ki hızlı parçalar yapma vakti geldi :))