• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

backup restore dosyası hazırlama...

• Konbuyu başlatan abdus
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 8
  • Görülen : 3K

abdus

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
arkadaşlar orgun anakartındaki ritimlri kendi yaptığım yeni ritimlrle değiştirmek istiyorum bunun içinde zannediyorum bir backup dosyası hazırlamak gerekiyor bunu nasıl yapabilirim bi fikri olan var mı... yada şu an kullandığım seti fabrika ritimlri yerine atıp usere aynı set tabanlı (kitlerde sıkıntı çekmemek için )farklı yeni set yüklemek istiyorum ... ahmet backup diye bi backp dosyası hazırlamış bi arkadas fakat yuklenmiyo orga o dosyayı nasıl hazırladığını soyleyebilr misiniz hocam... şimdiden teşekkürler....

Cevap: backup restore dosyası hazırlama...

BACKUP karta yüklenir, Set orga yüklenir. Önce ne yapacağınıza karar verin sonra işe girişin. Kart bekaplarından bahsedip set olayını halledemezsiniz. İkisi de farklı şeylerdir. Neyi yapacağınızı tekrar dan gözden geçirip ondan sonra sorunuzu sorarsanız yardımcı oluruz. Saygılarımla,

teşekkürler hocam ...
tamam seti bi kenara bırakalım.. orgun anakartındaki ritimlri değiştirmek istiyorum ... ve kendi seçtiğim ritimlri anakarta atmak istiyorum... bunu nasıl yapabilirim ... ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

KARMA KART YAPMAK
Öncelikle beğendiğiniz cardın kilitsiz becaplarını bulamanız gerekir. Diyelim ki buldunuz.Bunu card a yükleyip HDD veye FD üzerine EXPORT etmeniz gerekir.Daha sonra samples sıralamasını bozmadan önce kitleri sırasıyla tabiki bu sıralamayı PROĞRAM düğmesine bas AC PİNAO gibi tek sesli bir ses seç,rROM yerini CARD yerine getirerek tek tek sıralamayı yaz sıfırdan başlayarak yaz.Bu sıralamayı aynen olduğu gibi geri İMPORT KMP olarak geri yükle ritimler kısmını yani kitlere kadar olanı ondan sonra beğendiğin ses KMP lerini tek tek at.Setlerde oynama yapmak istemezsen.Önceden çekmiş olduğun AUTOLOAD.SET dosyasını USER ine çağır.Ritimler de gelmiş olur kitlerde.Sonra yeni attığın sesleri önce orgun üzerinde USER! ve USER2 ye yerleştir. İşlem bittikten sonra SAVE deyip CARD bölümünü seç yaklaşık 25 dakika kadar sürer. bekle Böylece karma Kartın hazır güle güle kullan.

İKİNCİ ÇÖZÜM,

*DISK bolumunde LOAD bolumune gelin. kartin icindeki set (AUTOLOAD.SET) karsiniza cikacak eger karsiniza cikmazsa f1 tusuna basin(FD,CRD olarak degisecek) ki kartin icindeki seti gorebilin.

önce elindeki kartın AUTOLOAD.SET'ini diskete copy yapıyorsun. Daha sonra karta atmak istediğin style ve program dosyasını disketteki AUTOLOAD.SET içine kopyalıyorsun. Bundan sonra tam tersi disketteki AUTOLOAD.SET'i karta copy yapıyorsun o kadar.

Size 2 işlem yazdım hangisi size mantıklı geliyorsa onu deneyin. Aynı anda her iki işlemi denerseniz hata yaparsınız ve hatta kartınızı bozma durumu da oluşabilir. Dikkat edin lütfen. Kolay gelsin, Saygılarımla,

çok teşekkür ederim hocam ... tabi zannediyorum burada pa80 e gore anlatılmıs ben pa500tr nin rtmlrni değştrmek istiyrm.. ama cokta fazla bişi farketmez herhalde.. deneyip goreceğiz.. tekrar teşekkürler hocam saygılarımla ....

Moderatör tarafında düzenlendi:

çok teşekkür ederim hocam ... tabi zannediyorum burada pa80 e gore anlatılmıs ben pa500tr nin rtmlrni değştrmek istiyrm.. ama cokta fazla bişi farketmez herhalde.. deneyip goreceğiz.. tekrar teşekkürler hocam saygılarımla ....

hocam pa 500 trnin fabrika ritimlerini değiştirmek istiyorsanız media tuşuna basın ordan alttaki seçeneklerden preferencese dokunun açılan sayfada Factory Style and Pad Protec kutusundaki işareti kaldırın sonra tekrar alttaki bölümlerden load kısmına gelip istedğiniz ritmi fabrikasyon ritimleriyle değiştirebilirsiniz

işte aradığım cvp .... çok teşekkür ederim hocam ... çok sağolun ....

bu konuya bakmamışsınız heralde sizin istediğiniz :)