• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bağlama için Dİ BOX şart mı?

Cevap: Bağlama için Dİ BOX şart mı?

Teşekkürler Muzaffer abi. Benim sazda en kolay Ekolayzır deliğinde olur gibi. Zaten akustik namına bişey beklemiyorum bu sazdan. Verdiğin bilgiler için tekrar çok teşekkürler..

Aslında benim sorunumda senin dediğin gibi Hüsnü. Alete bide kelepçe attımı iyice gidiyor, düzgün ses alamıyorum. Birde sazın kapağı ince, eşikaltına göre baya ince çok açınca ötüyor. Kapağıda değiştirtsem iyi olucak gibi...

muratcığım arka kapaktan içeriye teknenin içini dolduracak şekilde elyaf koy kapağın üzerine kartonla bantla sorunun altarnatif çözülür.

Aslında aklımda daha basit ve geçici bir çözüm var da daha ben bile denemedim. :) İstersen sana söyleyeyim dene sonucu bize de bildir. Tabiki zamanın varsa, Şöyle ki, Hafif enli ve büyük ambalaj lastiği bul saz tellerinin altından geçirerek daire şeklinde tekne ye sar ve bağla, yani tezene vurduğun alana bağla, muhtemelen göğüs tahtasının titreşimini engelleyeceği için uğultuyu kesebileceği kanaatindeyim. Kolay gelsin Saygılarımla,

Hafta sonu çıta olayını yaptıracağım abilerim. en sağlamı bu görünüyor.