• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Başlangıç için Casio CT-X700 nasıldır?

Enst.
Yok
Herkese selamlar. Klavye çalmaya merak saldım, evde kendi başıma zaman geçirmelik hem biraz müzik zevkimi geliştirmek hem de zihnimi temizlemek adına giriş seviye bir klavye almaya karar verdim. Araştırırken bu klavye orgu buldum. Burada birçok kişi eminim çok daha profesyonel cihazları kullanıyorlar. Ama benim için böyle bir cihaz yeterlidir evde kendime düğün ambiansı yapsam yeter . Şimdi merak ettiklerim bu cihaz nasıldır? Casio sağlam mıdır? Bu cihazlara sonradan ses atılır mı? Bu cihazda Türk çalgıları ve ritmleri varmıdır? Org'u evde kendi kendime internetten öğrenebilir miyim? Bunun yerine MİDİ klavye alınır mı? Cevaplarınızı bekliyorum. Hayırlı günler dilerim.
Saygılarımla.

Herkese selamlar. Klavye çalmaya merak saldım, evde kendi başıma zaman geçirmelik hem biraz müzik zevkimi geliştirmek hem de zihnimi temizlemek adına giriş seviye bir klavye almaya karar verdim. Araştırırken bu klavye orgu buldum. Burada birçok kişi eminim çok daha profesyonel cihazları kullanıyorlar. Ama benim için böyle bir cihaz yeterlidir evde kendime düğün ambiansı yapsam yeter . Şimdi merak ettiklerim bu cihaz nasıldır? Casio sağlam mıdır? Bu cihazlara sonradan ses atılır mı? Bu cihazda Türk çalgıları ve ritmleri varmıdır? Org'u evde kendi kendime internetten öğrenebilir miyim? Bunun yerine MİDİ klavye alınır mı? Cevaplarınızı bekliyorum. Hayırlı günler dilerim.
Saygılarımla.

Selamlar, casio sağlamdır ama bu modeli temelde batı müziği için yapılmıştır. Düğün ambiansı için casionun at 3 gibi oriental bir modeli olur, ama türk ritimleri hoşunuza gitmeyebilir. Ben bir deneyeyim, duymaya alıştığım düğün seti olsun, olmazsa satarım derseniz korg pa 80 gibi bir alet olur. Ancak temizi zor bulunur.. KOlay gelsin..

Casio at3 bir ara ben cok ucuza almistim (benim ogluma)ama hic ilgilenmedi müzikle pek hevesi olmadi ve bende satim fakat bu devirde dedigin bu modele kesinlikle dügüne cikmam mümkün degil 2022 sene Dügünleri icin en az bir pa80 gibi modele ihtiyac duyulur veyada saglam türk alt yapili ritimlerle dolu bir cihaz
bana sorarsan illede Casio olsun diyorsan bu fiyata ozaman at3 derim enazindan türk ritim ve seslere sahip bir cihaz arti koma verilebiliyor vede ritimde yüklüyebiliyorsun fazla sayida degil bide en azindan ögrenmek icintürk müziklerine göre uygun bir cihaz

Son düzenleme:
Bu org u alıp kullanmaya başladığında hoşuna gidecek ama bir süre sonra türk müziklerine 9/8 Lik arabesklere merak saldiginda cihazın hiçbir işe yaramiyacaktir daha cihazda pitch band yok yani sadece Mozart Bach betovan çalabilirsin türk müziği calamassin kendinde ben ilerleyince türk müziği çalarım derse alma çünkü yetersiz kalır ama ben normal piano calcam diyosan normal klavye bile yeter ayrıca bu cihazla düğün ambiyansi yapamassin 10 da birini bile yapamassin bence Korg alacaksan 5 bine pa 80 yada o fiyatlara medeli Dante jr al kesinlikle önerim kendine düğün ambiyansi yapacaksan Dante jr al sahne cihazı değil ama türk ritimleri var sen gene araştır ama alacağın cihazda kesinlikle pitch bend midi ve sampling olsun.

Saygılarımla.

Ve bu cihaza ritim ses atarsın ama kaliteli olmaz ama ben düğün ambiyansi için önermiyorum medeli jr almak daha mantıklı ama gene sen bilirsin