• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Başlangıç için org

botanik_3727

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
niyeti bozduk ya bayır yukarı ya bayır aşağı durmak yok yola devam :)

akadaşlar takıldığım konu bu org mu piyano mu ilgilenen arkadaşlar varsa yönlendirirseler sevinirim merak sardı birinden başlıyayım diyorum bi süredir internette araştırıyorum tek deneyimim rahmetli karıma son doğum gününde bir org almıştım onu kurarken bikaç basmış hafızasındakinden çaldırmıştım o kadar bikaç dakika sonra zaten ne ona nede bana nasip olmadı neyse piyanonun ağırlığını hissetmeniz lazım diyenlerde var ikisi farklı diyenler de var aynı diyenlerde piyano 350 - 400 den başlıyo orglar 50 - 60 başlıyo fakat sıkıntı şu eğitmen bulmam zor kitaplardan öğrenmeye uğraşmayı düşünüyorum bulunuğum mevkii olarak çok kırsal kesim işin iyi kısmı mebde öğretmen bulabilirim baktım olmuyo okulda çocukların eline vericem öğrensinler diye kırılıncaya kadar kullansınlar ama kullanabilirsem bakıcam bildiğim bir nokta varsa ucuz ise vardır bi bit kemiği pahalı ise vardır bir mahareti saçma belki ama heves işte

üzerinde durduklarım kısaca klasik orglar var
PSR-450.gif

400 civarı olan piyano
v2-54724.jpg

bide silikon piyano 61 tuşlusuna kadar var
13005049.jpg

çok ucuz ama teknik kısımdan ne kadar tatmin edici bilemiyorum fakat fiyat olarak orgla baş başa gidiyor

Vardem MK-922 61 Tuş Org (N362G/MK-922) 5 oktav

Piranha Acoustica Q Type 61 Tuş Org 6 oktav

Casio LK-120K2 Key Light 61 Tuş Org 5 oktav

Casio CTK 1100 Standart 61 Tuş Org 5 oktav

Bide şöyle düşünüyorum ışıklı klavyeler var eğitim metodu için casionun ve yamahanın onlarda pahalı ama casio modelleri daha çok piyano ağırlık ve görünümünde tuş olarak neyse tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum

Cevap: Başlangıç için org

Yamaha PSR E 403 satıyorum. Fiyat 450. Başlangıç için ideal. İlgilenirsen.