• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

başlangıç için pa60 mı pa 80 mi

şunuda gözden geçirmeyin daha 1 ay önce arkadaşımın pa80 anakart yandı.. hala çok pa80 vardır.. ama kulağanız kesik olsun..

gerçekten temiz cihaz bulmak çok zor. nadiren bulunuyor fakat onlardan da çok yüksek fiyat isteniyor.
pa55 ve ketron xd9 bütçesine biraz daha takviye yapıp eli ayağı düzgün pa80 almak çok mantıklı olacak sanırım.
olur da öğrenebilirsek pa55'i satmak için uğraşmayalım.
Allahın izniyle şu korona belası geçip gitse de önümüzü görsek.

Ketron satışı ağır ama bu pa55 için söylenemez , Benim kendi görüşüm yeni başlangıca pa80 önermem.. pa500tr de alabilirsin... Kolay gelsin..

peki neden pa80 değil de pa500tr ?
pa500 dokunmatik ekran usb var vs. ama mikrofon takamazsın.
ayrıca pa80 duvul tonları drum kit vs olarak pa500 le arasında bariz bir fark var
pa500 tr davul kitleri vs pa80 e göre zayıf. ikisini de kullanan biri olarak benim şahsi görüşüm bu
yalnış anlama olmasın.

tabi şu da var pa80 eskı ve çok alınıp satılan bir alet temizini bulursan şanslısın.

ustalar şimdi size çok güzel bir soru soracağım. :)
pa80 eski bir cihaz. temizi bulunamıyor. bulunsa da 2000'in altında yok.
pa500 pa80'e nazaran çok daha yeni cihaz. sd kart okuması gibi harika bir özellikleri var.
temizlerine ( tabi satıcının söylemesi bu) bugün göz gezdirdim. 2700-3000 civarında.
şimdi soruya gelelim=
iki cihaz arasında o kadar yıl farkı, özellik ve model farkı varken; neden aralarındaki fiyat farkı 600 tl civarında ?

pa500 pa80'e nazaran çok daha yeni cihaz. sd kart okuması gibi harika bir özellikleri var.
temizlerine ( tabi satıcının söylemesi bu) bugün göz gezdirdim. 2700-3000 civarında.
şimdi soruya gelelim=
iki cihaz arasında o kadar yıl farkı, özellik ve model farkı varken; neden aralarındaki fiyat farkı 600 tl civarında ?
pa80 çok fazla tutulan org olduğu için. ve malzeme kalitesi iyi.. anladın? saygılar.

şimdi soruya gelelim=

pa500 sonradan çıkmasna rağmen pa80 daha kaliteli malzeme ve ton farkı var pa 80 de 16 mb data kartıyla sample okurken pa500tr de sample olayı yok. pa80 mikrofon takılır pa500 e takılmaz vb özellik olarakta farklar var. bu yüzden o kadar yıl farkı varken fiyatları birbirine yakın.
hocam bütçen doğrultusunda hareket etmelisin. güncel modellerin fiyatları yüksek dolayısıyla alternatif eski modeller 3000 lere çıkarsan pa500 yerine zaten direkt hoparlörlü 61 tuş pa1x al derim. Malum şu aralar korona vs durumlar kötü çok para vermeyeyim dersen pa55tr işini görür.

ben dawidow kardeşimize katilıyorum korg 1x ağır demesseniz daha iyi olur tabi onun höpörlörlü modeli var bi de höpörlörsüz modeli ev kullanıcısı için hopörlörlü modeli daha iyi pa1x in sesi pa500 den daha sağlamdır lakin hafif olsun diyorsanız pa500 de olur onda pa80da olmayan birtakım özellikler var lakin burda tabi hiçbircihazı yermek adına demiyorum ben nacizane pa500 ve pa80 arasında kalacak olsam pa80i seçerdim benim için sample olayı çok önemli bir de pa300 modeli var onun hakkında net bi bilgiye sahip değilim internetten bi dinleyiniz sonra yamaha or 700 tr yamaha a 2000 ve medelli dante var onlara a da bi bakabilirsiniz ben casio ct 670 roland e 40 yamaha psr a 1000 ketronx1 ketron xd9 ketron sx3000 ve en son pa80 kullandım pa500 üde zaman zaman olan arkadaşlardan çaldığım olmuştur bunlardan ben en çok korg pa 80 ve ketron x1 soltonu beğendim ama korg pa 1xin soundu daha sağlam tabi yine de en doğru kararı çaldığınız müzik türüne ve kendi zevkinize göre hatta imkanınız varsa canlı deneyerek siz veriniz derim tüm müzisyen üstadlarıma saygılar sunarım

Son düzenleme:
Al bir tane pa800 10 yıl bakmazsın arkana işin bitimi satarsın

peki neden pa80 değil de pa500tr ?

Kıyasla sample cihaz her zaman iyidir ama ben yeni başlangıçta pa80 önermem, tekrar söylüyorum "Yeni başlangıç" Bunun sebebi en basidi o kadar kolay set yukleyemezsin pa80 ne kart arızası olsa anlayamazsın sorun karttami orgtami Vs Vs , Ben o yüzden yeni başladığın için öyle dedim, Yoksa kıyasla pa80 sample olduğu için daha iyidir aslında..