• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bazı Org Firmaları Hayatımızı Altüst Etti..Paramıza Yazık..

ali_96

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Piranha Acoustica S Type-FL Studıo
Arkadaşlar biliyoruz piyasadaki orgları piranha,jwin,medeli,vs vs bu orgları amatörleğe başlarken sakına sakın almayın çünkü alanların hali ortada iğrenç sesler ritimler sizden ricam orga başlarken amatörlüğe casio,yamaha (300tr önerilir) alın paranız yoksa biriktirin 3 4 5 ay sonra alın,eğer piranha,jwin org alırsanız başlamadan biter zor durumda kalırsınız..bazı arkadaşlar keşke almasaydım çok pişmanım diyor..paranıza yazık..bende aldım çok pişmanım satamıyorumda..ortada kaldım iki fl studıo var yoksa halimiz yaman..SAYGILAR

BENİ DESTEKLİYENLER YORUM + TEŞEKKÜR ;););)

Cevap: Bazı Org Firmaları Hayatımızı Altüst Etti..Paramıza Yazık..

bencede haklısın bukonuda öğrenciler başlamadan oğuyorlar müzikten
bana bazan sorarlar ne alalım başlangıç için ve marka sayıyorlar en ucuzuda 400 lira
bu paraya gidin korg i3 veya 4 yada rolant alın yada 600 liraya a 300 alın diye tavsiyede bulunuyorum ama coğuda sıfır diye farklı markalar alıp bir süre sonra yaa bunda böle ritimler yok diye hayıflanıyolar ve eller havaya

Cevap: Bazı Org Firmaları Hayatımızı Altüst Etti..Paramıza Yazık..

yeni başlayanlar diyorsunuz ritimli, transpozeli, komalı profesyonel org diyorsunuz. Ynei başlayanlar için ne bekliyorsunuz ki.
Önce ucuz 100 -150 tl lik bir org alacaksınız. Bu orglarda önce org veya piyano medotu için sistemi öğrenecek yani sesleri ve kararları iyice öğreneceksiniz, zaten en ucuz cihazlarda ritimlerin ana temeli olan ritimleri öğrenecek ve bunlara göre şarkıları temposuna göre alışacaksınız.
Al 500 tl veya 700 tl a300 ondan sonra bırakacaksan yazık değil mi o paraya.

piyasada o bahsettiğiniz orglar bile çok iyi. yeni başlayanlara ben melodika tavsiye diyorum. o da 40 tl. Al öğren ondan sonra 2 sene sonra bak ne oluyor.