• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

bi sorum olucak arkadaşlar

• Konbuyu başlatan volki
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 8
  • Görülen : 3K

volki

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa800
merhabalar size sormak istediğim şu taksimleri orga attığımda bi şeyi farkettim bazı taksimler hızlı çalıyo bazılarıda yavaş hızlı çalan taksimler az yer kaplıyor yavaş çalanlarda çok yer kaplıyo taksim kmplerin az yer kaplaması için ne işlemler yapmam gerekiyo hangi programda yapılıyo bir arkadaşım bunu açıklarsa çok hora geçicek şimdiden teşekkürler çünkü bu benim için çok önemli.;)

sanırım bilen yok canınız saolsun :))

bu konu ile ilgilenen arkadaşlarımız siteye girdihi zaman size bilgi verecektir

Merhaba. Birincisi bahsettiğin konu açık değil. Sanırım Midi' lerden bahsediyorsun ama hangi orga atıyorsun? Eğer sample olayından bahsediyorsan, bununla ilgilenen arkadaşlarımız mutlaka sana bilgi verirler.Tam olarak ne öğrenmek istediği anlayabilmemiz için daha net bilgiler vermen gerekir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhabalar size sormak istediğim şu taksimleri orga attığımda bi şeyi farkettim bazı taksimler hızlı çalıyo bazılarıda yavaş hızlı çalan taksimler az yer kaplıyor yavaş çalanlarda çok yer kaplıyo taksim kmplerin az yer kaplaması için ne işlemler yapmam gerekiyo hangi programda yapılıyo bir arkadaşım bunu açıklarsa çok hora geçicek şimdiden teşekkürler çünkü bu benim için çok önemli.;)
Arkadaşım eğer MIDI seslerden bahsediyorsan orga attığın her parça boyut olarak bir karşılığa denk gelmektedir..Mesela şöyle söyleyeyim elimizde 3 tane süresi eşit olması gereken taksimimiz var bunlarda yaklaşık 3 er dakika diyelim eğer taksimlerden biri normalden hızlı çalınmışsa (toplam süresi düşeceğinden) diskette az yer kaplıyacağından ötürü boyutu düşecektir..Bu taksimleri yazan arkadaş tarafından özellikle yapılmış bir şey olabilir..Hızlı yada yavaş çaldığını düşündüğün parçaların temposuyla oynayarak istediğin süreyi ayarlayabilirsin...Kolay gelsin...

ustad sanırım klarnet zurna sample olayını soruyorsun...
şimdi birincisi : mesela atılan sample ''la'' ....sen re uzeri çaldırmaya kalkarsan hızlı çalacaktır transpozeye uydurman lazım ayrıca sounddan transpoze yapabilirsin ve sesi öyle kaydedebilirsin

ikincisi: samplerin boyutunu düşürdükçe ses kalitesi düşer mesela bir klarnetin kalitesini çok fazla düşürdügünde örnegin 1,5mblık sampleri 300kb ta düşürdügünde ortaya klarnete benzemeyen bir ses çıkacaktır ...
not: bu sesleri nero wave editörde düzenleybilirsiniz

umarım dogru anlamış ve anlatmışımdır
saygılar

şöle açıklık getireyim konuya orgda taksimlerde atıyorum do tuşuna bastığımda bi taksim olduğu gibi olması gerektiği gibi bi başka taksim ise (hızlanmış) şekilde çalıyor hani eskiden decklerde bi özelllik vardı dobbing gibi hızlı çalıyo lakin hızlandırılmış olan az yer kaplıyo mb olarak yavaş yani oynanmamış olan çok yer kaplıyo bu nasıl yapılıyo onu sorucakdım arkadaşlar teşekkürler ben zaten bunu çözdüm nasıl olupta hızlandırılmış bi wavenin az yer kapladığını yani yinede teşekkürler.gold wave prgramı bu işlemi yapan programlardan birisi ses örneğini atıp boyutu küçültmeden hızlandırıyor bu da tabi mb olarak düşmesi anlamına geliyo ses kaliteside düşmemiş oluyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
taksim sesleri karta atma

sevgili arkadaşlar bu meyanları nasıl atıyoruz. çünkü kart ismi değiştiğinde çaldıramıyorum.

menu den track bölümüne gel. en üstteki bölümü eğer atac varsa kaldır... drum/perc tuşuna bastıkça değişecek "decay" kısmı gelecek onun karşısındaki rakamları yükselttikçe yavaş çalar düşürdükçe hızlanır... bu söylediklerim pa80 ve pa serisi ürünler için geçerlidir :)) diğerlerinin menusünü görmediğm için bilmiyorum eğer onlarda da track diye bi bölüm varsa aynı yerden olacağı kanaatindeyim
başarılar...