• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bilgisi olan lütfen yardım

mergen71

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Pa3XLe
slm arkadaşlar Pa3XLe kullanıcısıyım malüm hoparlörsüz alet ben bu alette 4+1 ses sistemi kullanıyorum diyorum ki ses sistemi olarak referans studyo mönitör
kullansam daha iyi olmazmı referans hoparlör hiç dinlemedim sesleri nasıl arkadaşlar bass tiz mid tonları nasıl piyasadaki normal ev ses sistemlerine göre
daha iyimi tonları lütfen bilgisi olan yazsın... referans kolonları yalıtımsız evde kullanabilirmiyim

Son düzenleme:
Referans monitör ile 4+1 sistemden daha iyi sound alırsınız. Çünkü referans monitörlerin frekans tepkileri 4+1'lere göre daha dengelidir.

Çalacağınız odanın en x boy x yükseklik ölçüleri yaklaşık olarak nedir ? Bulunduğunuz yer apartman dairesi mi ?

slm öncelikle cevap için çok teşekkür ediyorum. odamın, yükseklik 2.60... uzunluk 4.60.... genişlik 3.20 ....oturduğum bina iki kat ikinci katta ben oturuyom alt katta babam oturuyor bina bizim.... bide hocam kafamda bütçeme uygun iki tane referans kolon marka var... pıoneer mi behringer mi
hangisi benim için uygun olur

Son düzenleme:
Ben Pa3xLe ile Mackie CR4 Referans Monitör kullanıyorum. Çok memnunum. Ses seviyesini yarıya kadar açtığımda bile yeterli geliyor. Bazen arkadaşlar arasında toplanıp çalıp söylüyoruz. Bu toplantılara da götürüyorum ve ses ihtiyacımızı tamamiyle karşılıyor.

slm öncelikle cevap için çok teşekkür ediyorum. odamın, yükseklik 2.60... uzunluk 4.60.... genişlik 3.20 ....oturduğum bina iki kat ikinci katta ben oturuyom alt katta babam oturuyor bina bizim.... bide hocam kafamda bütçeme uygun iki tane referans kolon marka var... pıoneer mi behringer mi
hangisi benim için uygun olur

Verdiğiniz ölçülere göre maksimum 6-6.5 inch monitör tercih etmeniz daha uygun olur. Daha büyük monitörler sıkıntı yaratabilir. Ancak odanızın büyüklüğüne göre 5 inch monitör tercihi sizin için ideal çözümü teşkil edebilir. Evinizin iki katlı olması , yan ve üst komşu bulunmaması sizin için bir avantaj. Ancak volümü çok açtığınızda alt kata ses gidebilir tabii ki. Alt kata ses gitmesini önleyici izolasyon yapılması size bir hayli pahallıya patlar. Döşemeyi yükseltmeniz gerekebilir vs. Dolayısıyla volüme çok abanmadan çalmak sizin için en doğru yöntem olacaktır.

Hoparlör olarak Pioneer vs. gibi hi-fi amaçlı üretilmiş hoparlörlerini kullanmanızı tavsiye etmem. Çünkü bir süre sonra bu tip hoparlörlerin ( bu iş için imal edilmediklerinden dolayı ) sürücüleri arızalanabilir. Bunun yerine aktif studio referans monitörü kullanmanız daha doğru olur.

Referans monitörü konusunda ; Kali Audio , Fluid Audio , Yamaha gibi markaları önerebilirim. Bu üç marka olmaz ise Mackie'yi de değerlendirebilirsiniz.

arkadaşlar cevaplar için teşekkürler sesi zaten fazla açmıyorum ilk düşündümde mackie markada düşünmüştüm fakat yazmadım kararım mackie den yana oldu teşekkürler arkadaşlar