• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bir De Bana Sor Piyano/ Org Notaları

nevdar_1986

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Virtual Org
Öncelikle herkese slmlar. Bnm üstatlardan bir ricam olacaktı. İnternette ne kadar aradımsa bulamadım. Erol Evgin' in Bir De Bana Sor isimli şarkısının piyano/ org için notaları lazım bana. Nette sadece normal notalı hali vardı. Ben elimden geldiğince çevirmeye çalıştım nakarat kısmını ama sonu bir trlü doğru çıkmıyor.

Buyrun; bu normal orijinal nota hali:

birdebanasornota.jpg

bu da bnm piyanoda kendim deneyerek bulduğum notalar:

A4-E4-A4-B4-C5-B4-A4-B4-E4-B4-C5-D5-B4-E4-B4-C5-D5-C5-B4-C5-B4-A4-G4-A4

koyu renkle yazdığım yerden tam emin değilim. ztn, çalarken uyumsuzluk çıkaran yer de sanırım son 2 nota.

ben bu şarkının tamamını yukarıda yazdığım notalar gibi piyano notalarını bularak verdiim linkteki videoda yer alan haliyle çalabilmek istiyorum. bunun için hangi ritimlere ve notalara ihtiyacım olduğunu yazabilirseniz çok sevinirim. şimdiden tşkler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Bir De Bana Sor Piyano/ Org Notaları

Bazı notaların başında kare işareti var oralarda diyez basıyomusun.

ritim 5-8 batı.....

reklamda do minör çalınmış.armoniler şöyle.
do minör re (düminiye) sol maj la bemol maj sol maj do minör.

bunu la minöre transpoze yaparsak şöyle olur.

la minör si (düminiye) mi maj fa maj mi maj la minör.

Oncelikle ilgi gosterip cvp yazdiginiz icin cok tsk ederim. Ancak hicbirinizin dediginden birsey anlamadim desem yeridir. Aslina bakarsaniz bnm muzik bilgim yok denecek kdr az. Bu yuzden denilenleri uygulamak gibi bi sansim yok. Ztn gercek bi orgum da yok ama alacam bi haftaya kdr. Simdilik Galaxy S3' de Virtual Piano ve babamin ben kucukken yurtdisindan getirdigi kucuk bi pianoyas idare ediyorum. Sizlerden ricam videodaki tondan basit bi pianoda calabilcek sekilde notalari vermeniz. Tamami olsa super olur ama ugrasamasaniz da sadece nakarati yeterli. Aslinda videodakini kesip dinleyerek deneme yanilmayla bulmak isterdim ama hemen reklam girdigi icin bu mumkun degil ne yazik ki.

Moderatör tarafında düzenlendi:

dediğini şimdi anladım.ben armonileri sorduğunu sanmıştım.aslında yukardaki notaları doğru yazmışsın olmayan ise diyezlere dikkat etmelisin.sol diyez var çünki.videodaki tonu yazıyorum.

do sol do re {mi bemol] re do re sol re {mi bemol) fa re sol re (mi bemol) fa (mi bemol) re (mi bemol) re do si do.

mi bemolü tırnak içine aldım dikkat et diye nevdar_1986.kolay gelsin.

dediğini şimdi anladım.ben armonileri sorduğunu sanmıştım.aslında yukardaki notaları doğru yazmışsın olmayan ise diyezlere dikkat etmelisin.sol diyez var çünki.videodaki tonu yazıyorum.

do sol do re {mi bemol] re do re sol re {mi bemol) fa re sol re (mi bemol) fa (mi bemol) re (mi bemol) re do si do.

mi bemolü tırnak içine aldım dikkat et diye nevdar_1986.kolay gelsin.

çok tşk ederim. her ne kdr bemol kavramını enstrüman üstünde bilemesem de deneyeceğim yine de ;)

rica ederim.re notasının üstündeki siyah tuşun adı mi bemol.müzik dersleri bölümünü incelemeni tavsiye ederim nevdar_1986.:)

mi bemol'un anarmonik sesi'de re diyez'dir hocam.

o kadarını söylemedim nevdar_1986 arkadaşın kafası karışmasın diye:)çünki bu konuda hiç bir bilgisi olmadığını belirtmiş zaten.konumuzda mi bemol üzerine o bakımdan:)

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 14 70.0%
  • Kararsızım

Oy: 6 30.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri