• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

"Bir Fikrim Var" Projesi

haberci_arif

Administrator
Yönetici
Administrator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.ceptelefonuparcasi.com
Enst.
Korg İS40
Arkadaslar bildiginiz gibi trakyamuzik sitemizin uye sayisi hergecen gun artiyor. Bu kadar aktif uyeye sahip bir platformda bulunan her bireyin mutlaka ilginc fikirleri, projeleri ve dusunceleri vardir. Iste benimde merak ettigim konu bu acaba hangi konular uzerine nekadar ilginc ve ucuk fikirleriniz ve projeleriniz var. Bunlari biririmize paylasirsak belki birilerine bir isik tutmus ve fayda saglamis oluruz. Hadi buyrun en ilginc ve ucuk fikirlerimizi hep beraber paylasalim. Ornek olarak soyle nacizane bir fikrimi dusuncemi paylasayim.

Fikrim otomobiller ile alakali. Biliyorsunuz artik teknoloji gelistikce imkansiz dedigimiz seyler hayata geciriliyor. Mesela ben soyle dusundum. Mutlaka birilerinin basina gelmistir. Aracimizi.bir yere parkedip gittigimizde aklimiz hep onda olur. Bazende korktugumuz basimiza.gelir ve gelir birisi.duran arabaya vurur. iste.bu beklenmedik kazalardan sicagi sicagina haberimiz.olmayabilir. Aracimiza.binmek.icin.bir.cikariz.ki.aracimiza.biri.vurmus ve kacmis. Iste benm dusuncem bu gormedigimiz.kazalardan haberdar.olabilmek uzerine. Acaba yeni nesil araclara sensorlerle bir "his" verilse, yani aracin butun kasa ve kaporta kisimlarina sensorler yerlestirilse, birisi gelip vurdugunda bu aracin.his ozelligi sayesinde kazanin aracin neresinde ne.siddette.oldugunu sizin telefonunuza bir mesaj seklinde veya darbe alan yeri yanipsonen resimle gosteren bir.uygulama ile.size.bildirilse guzel olmazmi. Bu sayede olaya aninda mudehale etme firsatiniz olabilir diye.dusunuyorum. umarim anlatabilmisimdir. Benim fikrim.kisaca ve ozetle bu sekilde.Sizlerin fikirlerinizide sabirla ve merakla bekliyorum.

Saygilar...

Cevap: "Bir Fikrim Var" Projesi

güzel fikir kardeşim, uygulanabilir ve güzel paralar kazandırır :) şaka bir yana ciddi anlamda çok güzel bir tespitte bulunmuşsun, devamı gelsin bakalım, benimde klavyelerimizi koruma adına bir projem var yakında sizlerle paylaşıcam

benim projem arabamı suyla çalıştırmak en kısa zamanda yapacacağım buradanda paylaşırım

benim projem arabamı suyla çalıştırmak en kısa zamanda yapacacağım buradanda paylaşırım

aman sakın ha bu projeyi yapan 2 kişi ne hikmetse biri trafik kazasında diğeride esrarengiz şekilde öldü

ha bu arada en son gene böyle bi rezil denk geldide. yakaladım çarşıda tek ... meydan dayağını yiyip kaçtı.
:)))))

Ustadim dusuncelerinize saygi duyuyorum ama lutfen konuyu saptirmayalim. Bu dusuncenizle alakali farkli bir konu acabilirsiniz. Bu yuzden mesajlarinizi silmek zorundayim.Konuyla ilgili mesajlarinizi bekliyorum.

Saygilar...

Arkadaslar bildiginiz gibi trakyamuzik sitemizin uye sayisi hergecen gun artiyor. Bu kadar aktif uyeye sahip bir platformda bulunan her bireyin mutlaka ilginc fikirleri, projeleri ve dusunceleri vardir. Iste benimde merak ettigim konu bu acaba hangi konular uzerine nekadar ilginc ve ucuk fikirleriniz ve projeleriniz var. Bunlari biririmize paylasirsak belki birilerine bir isik tutmus ve fayda saglamis oluruz. Hadi buyrun en ilginc ve ucuk fikirlerimizi hep beraber paylasalim. Ornek olarak soyle nacizane bir fikrimi dusuncemi paylasayim.

Fikrim otomobiller ile alakali. Biliyorsunuz artik teknoloji gelistikce imkansiz dedigimiz seyler hayata geciriliyor. Mesela ben soyle dusundum. Mutlaka birilerinin basina gelmistir. Aracimizi.bir yere parkedip gittigimizde aklimiz hep onda olur. Bazende korktugumuz basimiza.gelir ve gelir birisi.duran arabaya vurur. iste.bu beklenmedik kazalardan sicagi sicagina haberimiz.olmayabilir. Aracimiza.binmek.icin.bir.cikariz.ki.aracimiza.biri.vurmus ve kacmis. Iste benm dusuncem bu gormedigimiz.kazalardan haberdar.olabilmek uzerine. Acaba yeni nesil araclara sensorlerle bir "his" verilse, yani aracin butun kasa ve kaporta kisimlarina sensorler yerlestirilse, birisi gelip vurdugunda bu aracin.his ozelligi sayesinde kazanin aracin neresinde ne.siddette.oldugunu sizin telefonunuza bir mesaj seklinde veya darbe alan yeri yanipsonen resimle gosteren bir.uygulama ile.size.bildirilse guzel olmazmi. Bu sayede olaya aninda mudehale etme firsatiniz olabilir diye.dusunuyorum. umarim anlatabilmisimdir. Benim fikrim.kisaca ve ozetle bu sekilde.Sizlerin fikirlerinizide sabirla ve merakla bekliyorum.

Saygilar...

istediğin şey ileride belki mümkün olabilir.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=AExusyOAD5s]Self Parking Audi A7 - CES 2013 - YouTube[/ame]

bi pazar hep beraber kahvaltida bulusup ortakk bir sinerji olusturmak hep aklimdan gecer. bugun adini bilip dusuncelerini tahmin ettigim onca insan var. sanal kodlarla olusturulmus bi selam yerine şöyle candan selaymunaleykum diyelim artik. kodlara kapildik gidiyoruz

Güzel bir konu seçmişsiniz. Teşekkürler.
Madem siz konunuzu Araba üzerine açtınız bende bu araba konusu hakkında bildiğim bir şeyi sizinle paylaşayım.

Diyelimki aracınız dizel, yakıtınız bitti yolda kaldınız. En yakın akaryakıt istasyonu bir kaç KM sizden uzakta ne yapmalısınız?

Çözüm, bulunduğunuz yerde akaryakıt istasyonu bulunmaya bilir ancak bakkal, market gibi alışveriş dükkanları mutlaka en yakınınızdadır. Hemen bir bakkal veya market bulup girersiniz, 5 Litre lik bir ayçiçek yağı alırsınız arabanızın yakıt deposuna koyarsınız marşa basıp en yakın Akaryakıt istasyonuna ulaşırsınız. Aracınızı yolda bırakmak zorunda kalmazsınız.

Kolay gelsin. Saygılarımla,