• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bir kaç sorum olacak yamaha or700 hakkında

• Konbuyu başlatan DEHA
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Görülen : 2K

DEHA

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Ketron SX3000
selam bir konuda yardımcı olursanız sevinirim bir klavye almayı düşünüyorum limitim max 3000 lira korg pa800 düşündüm ama fiyatı çok yamaha or700 v2 plus izledim araştırdım güzel alete benziyor bir kaç konuda sorum olacaktı bilgi verirseniz sevinirim

1-mikrofon takılma özelliği varmı ?
2-hafızası kaç mb ?misal korg pa800 64 mb, korg pa80 kartı 16 mb, ketron xd9 32 mb or 700 kaç mb ?
3-usb özelliği tam olarak ne işe yarıyor mesela içinden istediğimiz sesi ve ritimi silip yerine yenisini yüklerken usb yimi kullanıyoruz ? artı usb ye ses kayıt özelliği tam olarak nedir ?
4-Ben ardahanlıyım özellikle halay çalacağım mesela halay ritimleri bolca mevcutmu artı zurna sesleri nasıl bu edi zurna sesi var o güzel mesela o tarz kaç zurna var ?
5-korgun yada bir başka aletin ritimlerini yada seslerini yüklesek usb den çalarmı ? yoksa sadece yamaha ritimlerinimi okuyor mesela yamaha troys ritimleri yada seslerini yüklesek okurmu ?

bu konulara kısaca cevap verirseniz sevinirim saygılar.

Cevap: Bir kaç sorum olacak yamaha or700 hakkında

hocam çok şey istemişsiniz...
1)mikrofon takılmıyooo
2)hafızası yok. yani kullanıcı hafızası yok. ritimler sesler sabit olarak içeriğine yani chip e atılmış hazır vaziyette. siz kendinizce işlemniz lazım....
3)usb den (mesela netten indirdiğiniz) ritim ve regleri atarsınız. ayrıca ses kayıt olayı yok...
4)ritim çeşitleri bol bol var. halay ritimleri çok sayıda ve işinize yarayacak kadar hatta fazlasıyla var.. zurnalarda güzel (edi zurna do zurna la zurna düz zurna) bi iki tane daha olması lazım....işinizi fazlasıyla görür yani...
5)or700tr ritimlerinden başka ritimleri okumaz. tyros serilerinin tyros2 ritimlerin batı kitlerini sorunsuz okur. tyros 3 4 bilmiyom.. ama gerekde yok zaten ritim sıkıntısı zaten yok. her türlü rtim var...
yeterl,i herhalde :D

piyanist0606 dostum sağolasın gerçekten çok güzel açıklamışsın duyarlılığın için çok teşekkür ederim peki ne diyorsun alayımmı aleti memnun kalırmıyım ? daha daha önce korg pa80 ve ketron xd9 kullandım onların ikiside güzeldi ikisindende menun kaldım or 700 dende memnun kalırmıyım ?

al al pişman olmazsın

Kendi klavyem diye söylemiyorum :):) ayıp değildir söylemesi,:) fiyatı cuzzii kalite kallavii...
or700tr v2 plus

Moderatör tarafında düzenlendi: