• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bir Pa800'ün Çalıntı Olup olmadığını nasıl anlarız ?

killa360

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa800
İkinci el bir pa800 alırken çalıntı olmaması için ne yapılabilir? (Örnek:fatura ile ismi gibi)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: **_Bir Pa800'ün Çalıntı Olup olmadığını nasıl anlarız? YARDIM _**

satıcının faturayı göstermesini istersin.

Cevap: Bir Pa800'ün Çalıntı Olup olmadığını nasıl anlarız ?

ya aslında orglarada şifre olsa ne iyi olurdu. çalan şerefsiz açamayacak.yazılımla olabilir aslında.

ya aslında orglarada şifre olsa ne iyi olurdu. çalan şerefsiz açamayacak.yazılımla olabilir aslında.

o şifreleride kırarlar hocam,o konularda biz ne üretsek onlarda bişeyler üretiyolar bunu unutmamak lazım,maalesef görüyoruz ki emek verilmiş usb setlerinin şifrelerinide kırıyolar bu bir örnektir,

hocam çalıntı maldan korkuyorsanız,bence aldığınız orgun seri numarasını ve satıcının kendi isminiz,misal ,,,,,,,,,,,,seri numaralı orgu xxxxx şahıstan aldım,

satıcı ismi
xxxxxxxx
imzası

alıcı ismi
xxxxxxx
imzası gibi,

bu gibi anlaşm aimzalarsanız aranızda elinizde büyük bi delil olmuş olur,hiç başınız ağrımaz,

Bu konuda zafer hocama katılıyorum Aslında bu satış işlem belgesi en iyi fikir hocam aslında bu işlemide noterde yaptırsakda bir mahsuru olmaz demi ?

noterde olursa daha garantı olur hocam size katılıyorum

Bi kağıda dersiniz ki xxxx seri nolu korg pa800 orgu xxx tarihte xxx kişiden x tl ye satın aldım ve aldığınız kişinin bir kimlik fotokopisi birde imzasını alırsanız fazla birşeye gerek kalmaz bence.

çalıntı oldugu ispatlanırsa orgu almazlarmı elinden ?
yaptıgınız senet sepet boşa gider sanırım !
siz güvenmediginiz birinden org alıyorsunuz sanırım.aman dikkat edin paranız yanmasın sonra.

Bence en güvenli olanı, faturalı mal almak. Faturasız oldu mu,çoğu şey boş. Günümüzde ıslak imza bile taklit edilip adamı içeri alıyorlar...

Bence en güvenli olanı, faturalı mal almak. Faturasız oldu mu,çoğu şey boş. Günümüzde ıslak imza bile taklit edilip adamı içeri alıyorlar...

Ruhİ Abim faturasıyla birlikte çalınan hiç org yokmu ? Şimdi diiicen kimlikle karşılatır. adamlar orgu kaç el değiştiriyor, haberin varmı fatura ismi el değiştikçe bi anlam ifade etmez sanki bana göre...... :))) Yinede bilgilerine saygı duyuyorum...

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

Geri