• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bir Pa800'ün Çalıntı Olup olmadığını nasıl anlarız ?

Cevap: Bir Pa800'ün Çalıntı Olup olmadığını nasıl anlarız ?

selamlar..bende korg pa800 almayı düşünüyorumda yardımcı olursanız en güvenilir dediğiniz gibi faturalı falan nerden alabiliriz..birde kaça alabiliriz sıfır almak istiyorum..teşekkürler şimdiden..

Ruhİ Abim faturasıyla birlikte çalınan hiç org yokmu ? Şimdi diiicen kimlikle karşılatır. adamlar orgu kaç el değiştiriyor, haberin varmı fatura ismi el değiştikçe bi anlam ifade etmez sanki bana göre...... :))) Yinede bilgilerine saygı duyuyorum...

Fatura ancak orgun çantasında taşınırsa çalınır... Faturayı da çantasında taşıyan birini düşünemiyorum doğrusu. Org çalan insan, bunun faturasını da bulmalıyım diye düşünmez... Yinede olmayacak bir şey değil tabi ama 100 tane çalınırsa, bir tanesi faturalı olur. Bu yüzden söylemiştim.

g
Bence en güvenli olanı, faturalı mal almak. Faturasız oldu mu,çoğu şey boş. Günümüzde ıslak imza bile taklit edilip adamı içeri alıyorlar...
guzel yorum

arkadaşım org değilde ben araba tesisatı almıştım (çalıntı olduğunu bilmiyordum) dükkana getirdi adamın biri çokda güzel mal uygun fiyat verdi aldım 2 hafta sonra polisler geldi dükkana malın sahibiyle. adamlar aldılar gittiler allahtan burası ufak bir yer herkez herkezi tanıyor polislerde beni tanıyor öyle bişi yapmayacağımı bildikleri için tutanak yazmadılar ama verdiğimiz parayı alamadık. polislere sordum böyle bi durumda ne yapmam gerektiği. sana mal verinin kimlik fotokopisini malın cinsini seri nosunu kaç paraya aldığını bi kağıda yaz adama imzalat. en azından çalıntı çıksa bile sen suçlu olmazsın dediler artık öyle yapıyorm. aman seninde başın yanmasın.

Fatura ancak orgun çantasında taşınırsa çalınır... Faturayı da çantasında taşıyan birini düşünemiyorum doğrusu. Org çalan insan, bunun faturasını da bulmalıyım diye düşünmez... Yinede olmayacak bir şey değil tabi ama 100 tane çalınırsa, bir tanesi faturalı olur. Bu yüzden söylemiştim.

Olmayacak diye bir kaide yok abicim oldumu oluyor. :) :) Sende haklısın.. Yanlış anladıysan kusura bakma abicim lütfen... Laf dolanınca ister istemez kalbin kırılabilir... Canını Yerim ruhi abim... :))

arkadaşım org değilde ben araba tesisatı almıştım (çalıntı olduğunu bilmiyordum) dükkana getirdi adamın biri çokda güzel mal uygun fiyat verdi aldım 2 hafta sonra polisler geldi dükkana malın sahibiyle. adamlar aldılar gittiler allahtan burası ufak bir yer herkez herkezi tanıyor polislerde beni tanıyor öyle bişi yapmayacağımı bildikleri için tutanak yazmadılar ama verdiğimiz parayı alamadık. polislere sordum böyle bi durumda ne yapmam gerektiği. sana mal verinin kimlik fotokopisini malın cinsini seri nosunu kaç paraya aldığını bi kağıda yaz adama imzalat. en azından çalıntı çıksa bile sen suçlu olmazsın dediler artık öyle yapıyorm. aman seninde başın yanmasın.

Senin kide ayrı bi dert yaaa Araba tesisatı önemli ... Geçende abime söliim Bİ MÜTAHİT ev yapıcam diye komşulardan ilk olarak 6 bin tl kişi başı para alıcam diyor. Komşularda kafa basmayınca adamın telefonunu filan sadece alıyorlar. adamada parayı veriyorlar
6 bin tl 7 kişiden ona kar kalaraktan adam pırıyor ...... böyle haysiyetsizlik olurmu

Eğer böyle bir şüpheye kapılmışsanız faturası yoksa seri numarasını polise veya ilgili kurum nereyse biraz araştırın daha sonra arkadaşların da dediği gibi imza, kimlik fotokopisi ve satıcı ve alıcı imzalarıyla birlikte sorunsuz ve rahatça alabilirsiniz.

Eğer böyle bir şüpheye kapılmışsanız faturası yoksa seri numarasını polise veya ilgili kurum nereyse biraz araştırın daha sonra arkadaşların da dediği gibi imza, kimlik fotokopisi ve satıcı ve alıcı imzalarıyla birlikte sorunsuz ve rahatça alabilirsiniz.

Tabiki Bu da bir çözüm teşekkürler..

Dırek noterden tastık olcak bence

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 18 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.9%
  • Hayır

Oy: 2 7.4%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri