• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

bk-5 in eksi yönleri neler sizce?

Cevap: bk-5 in eksi yönleri neler sizce?

ARTILARI:+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
EKSİLERİ:
-Alet çok yeni olduğundan kimse kısayol tuşlarını bilmiyor
-Mürhen kardeş kullanım kolaylıklarıyla ilgili videoları bir türlü yayınlamıyor.

Bence de müzisyenin alete alışması ve kullanması zaman içinde oturur. Düğün yapmak için pahalı cihazlar alınıyor ve hatta yedekleri bulunduruluyor. Bence düğüne gelenlerin birçoğunda çok kaliteli bir ses bilinci ve beklentisi yok. Şimdi demode saydığımız aletlerle ülkemizde ve dünyada geçmişte albüm yapan birçok insan oldu.
BK 5 te sanırım gw 8 de kullanılan tuşe yapısı mevcut. O da iyi ama keşke Roland G800 de kullandıkları gibi bir tuşe olsaydı. Şööyle piyano gibi uzun tuşlar ve hafif ağırlıklı :)

djorhan hocamın yorumunun üstüne söylenecek başka bir şey de yok gibi,teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Müsadenizle bende yazayım bence eksi olan yönü ekran daha büyük daha canlı olabilirdi biraz silik kalmış, RESTART tuşunu pedeal kısmına atamış. Diğer bir eksi tarafı yarım atak menüden yapılıyor yada kısa yolunu ben bulamadım.
Traspose tuşu var (KEY) MP3 için ayrı klavye için ayrı traspose yapılabiliyor ayrıca bu tuş o kadar sık kullanılmıyor. Oktav yok denmiş EXIT tuşundan menüden çıkın her sesin oktav menüsü ekranda buda çok sık kullanılmayan bir tuş. Alt ses değişimi sorunlu denmiş çok kolay UP2 tuşuna basın sesi seçin okeyleyin. Herkese kolay gelsin...

arkadaslar bence artik cihazlarda hata veye eksik aramaktan vazgecip biz ne kadar kendimizi gelistiriyoruz diye dusunmemiz lazim,su bir gercekki cihazlar devamli kendini yeniletip teknolojiye ve isteklere cevap veriyor,ama bizler hala orasinda burasinda kusur arayip duruyoruz,benim tanidigim biri hala e70 ve e86 ile sikir sikir dugun ve program yapiyor,demek istedigim gercek anlamda muzisyen olan hercihazla program yapar....

Kesinlikle katılıyorum. Hala Roland e86, g600 gibi orglar ile program yapanlar var. Cihaz son teknoloji olsa ne olur ki çalmayı beceremedikten sonra. Önemli olan kendimizi geliştirmemiz. Teknolojinin baş döndürücü hızına yetişemeyiz. Son teknoloji ürünler her zaman iştahımızı kabartacak. Çıkan her yeni model bizi elimizdekinden soğutmamalı. O klavye, bu model derken çalma becerileri gelişmiyor.

Bence de müzisyenin alete alışması ve kullanması zaman içinde oturur. Düğün yapmak için pahalı cihazlar alınıyor ve hatta yedekleri bulunduruluyor. Bence düğüne gelenlerin birçoğunda çok kaliteli bir ses bilinci ve beklentisi yok. Şimdi demode saydığımız aletlerle ülkemizde ve dünyada geçmişte albüm yapan birçok insan oldu.
BK 5 te sanırım gw 8 de kullanılan tuşe yapısı mevcut. O da iyi ama keşke Roland G800 de kullandıkları gibi bir tuşe olsaydı. Şööyle piyano gibi uzun tuşlar ve hafif ağırlıklı :)

Katılıyorum. Çalmayı iyi bildikten sonra ortalama bir org ile çok rahat program yapılır. Modası geçti dediğimiz aletler ile yapılan müzikler dünya çapında dinleyicilere ulaştı. Hala o şarkıların hastası çok sayıda insan var.

ARTILARI:+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
EKSİLERİ:
-Alet çok yeni olduğundan kimse kısayol tuşlarını bilmiyor
-Mürhen kardeş kullanım kolaylıklarıyla ilgili videoları bir türlü yayınlamıyor.

Videolar Roland Türkiye ve BK5OR'nin kendi sitesinde montajlama işlemi tamamlandıktan sonra yayınlanacak.yani ben yayınlamıyorum videoları lütfen yanlış anlaşılmasın.

şimdiye kadar aletin güzelliklerinden bahsedildi fakat birazda eksi yönlerinden bahsedelim bunlar kullananları nasıl etkiler tartışalım. Ben birkaç kötü özelliği yazayım:
1-koma düğmelerine çok yer ayrılmış bu yüzden styl kumanda düğmeleri yukarda kalmış bence hemen el altında olmalıydı dizayn sıkıntılı
2-panel üzerinde transpoze ve oktav yok bu çok sıkıntı olur
3-program performans yok en azından gw8 de vardı ve bu durumda nasıl komalı transpozeli çiftli sesler yapacağız
4-ekran çok küçük

Bence koma düğmeleri çok iyi olmuş.anında istediğin komaya ulaşıp hemen değiştirebiliyorsun.Panel üzerinde transpoze Key tuşu ile ayarlanıyor.çok pratik.Oktavda haklısınız ekrandan değiştiriliyor şuan ancak yeni Version güncellemesinde bu eksiklik düzeltilecek.Performance Liste transpozeli,komalı,ve çift seslerinizi yazabiliyorsunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Her şeyden önce alet yaılım yüklemeye açık alet arkadaşlar.Mürhen kardeşimizinde dediği gibi önmeli kısımlar yeni yazılımlarla düzeltilecek ve daha kolay bir hal alacaktır.Bunun dışında alet bence fiyatına göre gerçekten güzel.Ben amatör olduğum halde bile elime yatmaya başladı kullanımı.

Kesinlikle katılıyorum. Hala Roland e86, g600 gibi orglar ile program yapanlar var. Cihaz son teknoloji olsa ne olur ki çalmayı beceremedikten sonra. Önemli olan kendimizi geliştirmemiz. Teknolojinin baş döndürücü hızına yetişemeyiz. Son teknoloji ürünler her zaman iştahımızı kabartacak. Çıkan her yeni model bizi elimizdekinden soğutmamalı. O klavye, bu model derken çalma becerileri gelişmiyor.

haklı yönleriniz var, buna bir misal eklemek istyiorum nokia cep telefonu alırken kasıtlı olarak her modelin farklı ve eksik özelliğini yapıyorlar ki diğer modellerde satılsın diye, bütün özellikleri bir modele yüklemiyorlar yani satış hilesi var burda millete hizmet değil cebe hizmet yatıyo ve bu sorun hiç düzelmeyecek çünkü ürüteci alacağı paranın hesabında, şu dönem olmuş hala korg disket kullanıyor yapamadığından mı hayır, usb ekleyip pahalı satacak onu bir özellik gösterecek vesselam.