• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BK-5 OR Ritm Set

• Konbuyu başlatan Morphe
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 8
  • Görülen : 6K

Morphe

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Merhaba Arkadaslar

Sorduğum soru çok acemice olabilir affınıza sığınacak soruyorum

BK-5 or almayı düşünüyorum fakat formda okuduğum kadarı ile ürün yeni olduğu için ritm eksiği var. Eski hangi orglarin ritmlerini icine set edebiliyoruz? Veya böyle birşey oluyor mü?

Mesajların birinde gw8 ritmlerini çalıyorum diye bir mesaj vardı

Teşekkür ederim

Cevap: BK-5 OR Ritm Set

bk5 or üzerindeki türk ritimleri ve roland tr tarafından kullanıcılara ücretsiz sunulan ,flaşh bellek üzerinden direkt okuta bildiğiniz ritimler ve demoları roland tr sitesinde mevcut. ayrıntılı şekilde inceleyip dinleye bilir ve ayrıca ritim isteği yapabilirsiniz

farklı roland modellerinin roland stl formatındaki ritimlerini bk5 or üzerinde kullanmanız için ritimin oluşturulduğu modeldeki drum kit in aynısının bk5 or üzerinde de bulunması gerekir.gw8 ve bk5 or modellerinin drum kitlerinden birbirinin aynı ve birbirinden farklı olan drum kitleri mevcut.her iki modelin drum kit listerini karşılaştıra bilirsiniz

sayın katip20, internette BK7- BK5 cihazları için hazırlanmış - ücretli - dev ritm arşivleri satılmakta- ebay de yaklaşık 30-40 € ya 3000-4000 rtimlik arşivler var.

Gözatmak isterseniz sitenin linki :

Bu batı ritmleri BK5 OR cihazında da kullanılabilir mi?

Teşekkürler....

sayın katip20, internette BK7- BK5 cihazları için hazırlanmış - ücretli - dev ritm arşivleri satılmakta- ebay de yaklaşık 30-40 € ya 3000-4000 rtimlik arşivler var.

Gözatmak isterseniz sitenin linki :

Bu batı ritmleri BK5 OR cihazında da kullanılabilir mi?

Teşekkürler....

bk7 ve bk5 modelleri üzerlerinde tr drum kit ve tr perc kit yoktur.tr drum ve tr perk kit sadece bk5 or modelinde bulunmaktadır . dolayısı ile netteki bu paketin türk ritimleri içerdiğini düşünmüyorum.fakat batı tarzı ritimler için iyi bir kaynak olabilir.ve bk5 or da bu ritimleri kullanabilir. fakat tamamı batı tarzındaki ritimlerdir.zaten açıklama 1600 tanesinin şarkıya özel ritim olduğu belirtilmiş.

cevabınız için çok teşekkür ederim, halihazırda bende BATI RİTMLERİ için sormuştum, türk ritmlerini rolandtr hazırlıyor - eğer bk5 or BK5 ile uyumlu ise , cüzzibir bedele binlerce ilave ritm yüklenebilir ( mi)

Bugun gunuz dugun vardı tyrosu eve getırmıstım bk5 salonda kalmıstı erindim goturmedım tyrosu ve bk ıle caldım...halay cıfte mısket zten allahın emrı burda h..roman azerı dahı caldım ve sahnedekılerı baya bı terlettı alet..800 varken ben terlıyordum acaba ne zaman donucak ne zman pıcment kırılıcak dıe :)

paket ayrıntısı fazla değil . ritimler bk7 üzerindeki kitler ile yazıldı ise beklentiyi yüksek tutabilirsiniz fakat paketi şişirmek amaçlı eski aletlerin ritimleri ise yani eski g ve e serisi ise beklentinizi fazla karşılamayabilir.

cevabınız için çok teşekkür ederim, halihazırda bende BATI RİTMLERİ için sormuştum, türk ritmlerini rolandtr hazırlıyor - eğer bk5 or BK5 ile uyumlu ise , cüzzibir bedele binlerce ilave ritm yüklenebilir ( mi)

Bk7 ile Bk5 ve Bk5 or' talin bazı ory kit ve sesleri uyar. ama Bk5 or da Bk5 ve Bk7 de olmayan ses ve oryantel kitler var.....Sırf batı tarzı çalsaydınız size Bk7 al derdim zira Bk5 ve or yantalden ses ve kitleri daha kaliteli....Tonuda daha iyi.....Daha da pahalı zaten.....